Sayfa 1/3 123 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Artık dayanamıyorum intihar edicem.

Yeni Üye

Artık dayanamıyorum intihar edicem.

abiler selamlar ben 18 yaşındayım bana bir yol gösterin artık intihar etme derecesine geldim o kadar üzülüyorum ki dersleri iyi olan bir öğrenciyim yıllardır çalışıyorum. bu sene sınav senem artık saç dökülme problemi yüzünden ders bile çalışamamaya başladım lütfen bana yardımcı olun şuan müsait değilim ama bir ara fotoğraflarımı da atıcam saçlarımın durumunun aşırı kötü değiller çok şükür.

öncelikle yazım uzun olursa okuyan herkese teşekkür ederim.

problemim: saçları aşırı sıkı olan biriydim berber falan kaç kere ara makas atardı hatırlamıyorum bile. babam 43 yaşında ve gayet sıkı güzel saçları var,amcamda da aşırı bir saç dökülmesi yoktu fakat,dayım üst bölge tamamen kel yaklaşık 23 yaşlarında falan kel kalmış.genetik konusuna gelirsek durum böyle.
    benim ise yaklaşık 1 1.5 senede saçlarımın bayası azaldı.

saçlarımda 11 12 yaşlarımdan beri yer yer beyazlar var ırsi olarak babadan.
    abiler sizden yardım çağrım şudur: bana bir şeyler önerin. açtığınız konuları okuyorum araştırıyorum ama her ilacın bir yan etkisi var sürekli bir şeyler görüyorum fakat hepsinde yan etki var en son miracle losyon araştırdım birkaç sorum var

1- yan etkileri nelerdir
    2-maliyeti nedir ve nasıl hazırlanır
    3-etkisi ne olur şuanki saçlarımı koruyabilir miyim

ve son olarak geçen ay cildiyeye gittim bana kan testi yaptı kan değerlerim normal çıktı yani genetik dökülme dedi fakat o kadar ilgisiz bir doktordu ki .bana minoxil %5 yazdı KAFANA SÜR. dedi sadece bu yani aptal resmen bunamış. fakat araştırdım ve bir sürü sorunu var bu ilacın. bunun hakkında da birkaç sorum var
    1-sürekli kullanmam gerekiyormuş ve ilaç 150 180 lira civarı. bunu her ay karşılayamayabilirim.
    2-bırakınca tekrar dökülüyormuş olan saçlarımı da mı döküyor?
    3-şok dökülme diye bir olay varmış yani çıkan saçlarım bir süre sonra bir anda hepsi dökülüyormuş doğru mudur?
    4-ilk kullanmaya başlayınca direkt olarak saçlarımın %20 si gibi bir saçı kaybediyormuşsun daha sonradan çıkıyormuş doğru mudur?

bana lütfen yol gösterin abilerim hastanın derdini doktor değil hasta anlar diye bir söz var

Yeni Üye
    Ve bir ekleme daha yapmak istiyorum. Saçlarımda şuan aşırı bir dökülme görmüyorum. Bie keresinde 13 yaşında falanken aşırı saçlarım dökülüyordu seyrelme vardı fakat daha sonra tekrar düzelmişti.
    Şuan ise abiler saçımda günlük hani benim gördüğüm en fazla 30 40 tel dökülüyor saçım fazla değilmiş araştırmalarıma göre ama seyrelme var.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sters genetik dökülmeyi hızlandırır relax bir ruh halinde ol.miracle losyonu kullanmadım kullananlar yazar.tahlillerinin iyi çıkmadı güzel tahliller eksikse urunlerde işe yaramaz.
    1_150_180 vermene gerek yon en ucuzundan al ama her zaman aynı markayı temin edebilceğin şekilde al.eczanede 130 liraya satılanları 70 75 e internetten alıoz sahte hiç çıkmadı ucuzlar bu işte bence daha iyi çok az daha iyi.bir suru ucuz marka var halen vardır sanırım iran malı _ kırkland falan hangisi ucuzsa onu al
    2_bırakınca çıkardıkları dısında olan saçlar dokuluyormu sorusu tartısılır hafif yan taraflarada etkisi olur surduğun yerlerin yanına bence oralarıda doker basla bırak bence sadece çıkardıkları değil genel saçın dokuyor kendi gorusum boyle
    3_şok dokulme ekimde olur bu minoxidil en basta dokulme yapar bu işe yarayacağının gostergesidir 85 _90 gun arası bu saçlar gelir sonra 4.5 ay dokulmesi olur bu iş duz değil saçlar bir iyi bir kotu olur çalışma çizelgesi zaten zigzag gosterio değişik performanslı sabit değil
    4_en basta doktuğu saç sonra yerine gelir
    minoxidil tepede etkilidir.bu daha çok ofansif bir urun olan saçıda koruman için birde defansif bir urun lazım.miracle losyondan memnunlar yan etki yaptı diyende var ben kullanmadım ama memnuniyet oluyor genelde kullananlar dedi.olan saçının resmini koysan daha iyi olur belki minoxidile bulaşmadan sadece dokulmeye yonelik losyonla hem olanı koruyabilir hem saçı kalınlaştırabilirsin buda yeterli olabilir resmini koy saçının. en onemlisi en basta çok agresif bir dokulme olabiliyor bazı kişilerde burda ilaçta yetersiz kalabiliyor.ben baba dayı falan bu tur takılmıom.genetik dokulmede onemli olan dokulme değil minyaturleşmedir saçın ufalması cılızlaşması gibi.bu varsa sorun var demektir.kolay gelsin .panik yapma

Yeni Üye
    Hocam senin ki stresten ötürü dökülmeye benziyor bence bişey kullanmadan önce biraz beyler gerçekten emin olduğunda başla çünkü saç dökülmen genetik değilse bu losyonlar sana yarardan çok zarar verebilir

Yeni Üye
    https://hizliresim.com/CK2TsP

https://hizliresim.com/nnAV1Y

https://hizliresim.com/pt7QIt
    Abiler konu pek ilgi görmedi yani forumda aktiflik ne kadsr onu ds bilmiyorum sma saçlarımın hali bu utanıyorum buraya atarken bile lütfen bir yardım edin en azından üniversite yıllarımı kel geçirmeyeyim daha sonra ekim, protez vs yaparım lütfen

Yeni Üye
    https://hizliresim.com/b5rbVf saçımın üst bölgesi

SaçımınDoktoru Üyesi
    genetik dokulme.finasterid genelde yan etki yapıyor.dısarıdan surulen bloker losyonlarla mucadele ver.bloker losyonları arastır.20 seneye yakın ilaç kullandım.ama urunler genelde tepede etkili genelde birde en basta agresif bir genetik dokulme denk gelebiliyor orada ilaçta fayda etmiyor.guclu bir bloker losyon kullanmalısın.miracle losyonu ovuyorlardı ama yan etki gordum diyende vardı sanırım guclu onu hiç kullanmadım.minoxidil kombine etmene gerek yok şimdi .sahsi gorusum guclu bir bloker losyonla sansını dene tabi tum tecrubeli arkadaslar yazıcaklardır ama onde zor bu iş

ben de 23 yaşındayım bu kadar abartılı olmasa da psikolojimi kötü etkiliyor fakat saçlarında hiçbir problem göremedim. yazdıklarını okuyunca kafanda tel kalmadı sandım fotoğrafları açınca şok oldum yerinde olsam minoxil kullanmak yerine bir dermaroller alır düzenli iğneleme ve masajla saçı korumaya alırdım. minoxilin maliyetine ve çabasına değecek bir durum yok saçında

SaçımınDoktoru Üyesi
    Dostum selam. Öncelikle o saçma düşünceden kendini bi çıkar. Erken davranırsan uzun yıllar saçlarını koruyabilirsin. Forumu oku, psikolojik destek isteyen insanların açtığı konulara bak istersen. Ve tabiki en önemlisi ne kadar zor olsada stresten kendini uzak tutmaya çalış.
    Dökülmem tüm kafada. Şuan kafamda bir açılma yok fakat koruma için tedaviler uyguluyorum.
    Dökülmelerim 16 yaşında başladı. Şuan 22 yaşındayım.

Her gün 4/1 proscar (Başlangıç 01.08.2022)
    Her akşam Balık Yağı, D3K2
    Cyclo Progynova, Aldactone Losyon (Her Akşam 2ML, Başlangıç 25.10.2022)
    Ayrıca günlük kardiyo ve ağırlık antrenmanları yapmaktayım.

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Duvarı nem, insanı gam yıkar. Bu saçlar için intihar etmeyi düşünen birinin başka olaylar yüzünden de bunalıma girmesi yüksek ihtimal. Saç tedavisinden önce psikolojik destek almanı tavsiye ederim.
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

Sayfa 1/3 123 SonSon