abiler selamlar ben 18 yaşındayım bana bir yol gösterin artık intihar etme derecesine geldim o kadar üzülüyorum ki dersleri iyi olan bir öğrenciyim yıllardır çalışıyorum. bu sene sınav senem artık saç dökülme problemi yüzünden ders bile çalışamamaya başladım lütfen bana yardımcı olun şuan müsait değilim ama bir ara fotoğraflarımı da atıcam saçlarımın durumunun aşırı kötü değiller çok şükür.

öncelikle yazım uzun olursa okuyan herkese teşekkür ederim.

problemim: saçları aşırı sıkı olan biriydim berber falan kaç kere ara makas atardı hatırlamıyorum bile. babam 43 yaşında ve gayet sıkı güzel saçları var,amcamda da aşırı bir saç dökülmesi yoktu fakat,dayım üst bölge tamamen kel yaklaşık 23 yaşlarında falan kel kalmış.genetik konusuna gelirsek durum böyle.
benim ise yaklaşık 1 1.5 senede saçlarımın bayası azaldı.

saçlarımda 11 12 yaşlarımdan beri yer yer beyazlar var ırsi olarak babadan.
abiler sizden yardım çağrım şudur: bana bir şeyler önerin. açtığınız konuları okuyorum araştırıyorum ama her ilacın bir yan etkisi var sürekli bir şeyler görüyorum fakat hepsinde yan etki var en son miracle losyon araştırdım birkaç sorum var

1- yan etkileri nelerdir
2-maliyeti nedir ve nasıl hazırlanır
3-etkisi ne olur şuanki saçlarımı koruyabilir miyim

ve son olarak geçen ay cildiyeye gittim bana kan testi yaptı kan değerlerim normal çıktı yani genetik dökülme dedi fakat o kadar ilgisiz bir doktordu ki .bana minoxil %5 yazdı KAFANA SÜR. dedi sadece bu yani aptal resmen bunamış. fakat araştırdım ve bir sürü sorunu var bu ilacın. bunun hakkında da birkaç sorum var
1-sürekli kullanmam gerekiyormuş ve ilaç 150 180 lira civarı. bunu her ay karşılayamayabilirim.
2-bırakınca tekrar dökülüyormuş olan saçlarımı da mı döküyor?
3-şok dökülme diye bir olay varmış yani çıkan saçlarım bir süre sonra bir anda hepsi dökülüyormuş doğru mudur?
4-ilk kullanmaya başlayınca direkt olarak saçlarımın %20 si gibi bir saçı kaybediyormuşsun daha sonradan çıkıyormuş doğru mudur?

bana lütfen yol gösterin abilerim hastanın derdini doktor değil hasta anlar diye bir söz var