10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç durumu ve tedavi hakkında değerli görüşlerinizi bekliyorum.

Saç durumu ve tedavi hakkında değerli görüşlerinizi bekliyorum.

Arkadaşlar merhabalar . Forumda yeni sayilirim elimden geldigince değerli yorumlarınızı takip etmeye okumaya calisiyorum. Önceleri saç dökülme problemini kafama dert etmemiştim . Ama yaş 27 oldu artık kafama takmaya başladım. Devlet hastanesinde bir dermatologa gittim erkek tipi saç dökülmem oldugunu kan tahlili yaptirmamı söyledi yaptirdim. Fakat sonuçlara bakamadan tatile çıktı bayramdan sonra tekrar gideceğim. Saçlarim şimdilik böyle vertex bölgesinde açılma yok . Şakaklarda ve önün iç kısımlarında açılma ve seyrekleşme mevcut tedavi olarak günde 1 tane xpecia tablet içiyorum 1 aydir . Saç dökülmem her duşta 10- 15 tel arasi oluyor . Agresif bi dökülmem yok. Ne yapmamı önerirsiniz değerli yorumlarınızı Bekliyorum.

https://hizliresim.com/cgoq0G
    https://hizliresim.com/tr451h
    https://hizliresim.com/TlJG4P

SaçımınDoktoru Üyesi Eyyup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saçınızın durumu yaşınıza göre gayet iyi genetik dökülme gibide durmuyo ama beyazlıklar fazla acaba stressli birimisiniz dökülmenizin sebebide bu olabilir.
    Güncel tedavim

-cell losyon + peptid
    -Voonka (ginkgo biloba+arjinin+ginseng içerikli ) tablet
    -Doğal defne sabunu
    -haftada 1 defa sarımsaklı zeytinyağı

Beyazlıklar lisede başlamıştı . Sanirim irsi babada ve annede var . Dökülmesindense tamamen beyazlaması taraftariyim ) saça minoxil kullanmayi düşünüyordum sizce gerek yok mu?

Arkadaş yaşını söylemese alnindaki kırışıklık ve saçın durumundan en az 35 derdim çok iyimser konuşmuşsunuz arkadaşla ayni yaştayim bu arada yolda görsem abi çekerim biraz gerçekçi olmak lazım
    Tedavim

-minoxil
    -estradiol losyon
    -konazol şampuan
    -dermastamp

Fotoğraftan öyle görünüyor. Ben beyazlamasını sorun etmiyorum mevzu o değil zaten . mevzu dökülemesi şakaklar özellikle eskiye göre açıldı bu konuda tavsiyen varsa dinleyebilirim?

Ayriyeten mevzu alında ki kırışıklar değil ki saç konusunda tavsiyelerinizi istedim. Saçımın döküldügünün farkındayim ben de bu konuda önlem almak tedavi için burdayim. Mevzu yaşlılık veya kırışık konusu değil.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    seti cell ��
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı roronoaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaş yaşını söylemese alnindaki kırışıklık ve saçın durumundan en az 35 derdim çok iyimser konuşmuşsunuz arkadaşla ayni yaştayim bu arada yolda görsem abi çekerim biraz gerçekçi olmak lazım
    Neyin gerçekçiliği bu?Alnı kırışmış saçı beyazlamis sanane be kardeşim.Sacma sapan yorumlar yapıp milletin sinirini bozuyorsunuz

şahsen yerinde olsam saç ektirirdim araştırıp,zaten agresif bir dökülmen yok ise verimli olacaktır.Durumun kötüde değil ama saçların seni olduğundan daha yaşlı gösteriyo arkadaşın dediği gibi.

Nerden temin edebiliriz?