8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Tedavi Sonuçları ve Saç dökülmesi

SaçımınDoktoru Üyesi

Unhappy Tedavi Sonuçları ve Saç dökülmesi

Merhabalar yaklaşır 10 senedir saç dökülmesi yaşayan bayanım 24 yaşındayım artık yıldım. senelerdir uğraşmaktan prp mezoterapi vitaminler yağlar kürler losyonlar kremler herşeyi kullandım yok. Miracle losyon minioxil cell ru zix gibi losyonlarda kullandım tek etki eden 1 2 ay biraz azalıp tekrar dökülmesi. Sürekli 3 adım geri bir adım ileri gidiyorum olmuyor bir insana hiç bir şey fayda etmez mi ya . Hormonlar kanvs herşey normal artık gerçekten yoruldum gezmem gereken yaşlarda dışarı çıkamıyorum evdeyim hiç birşey yapamıyorum bu nasıl bi kader? yaşıtlarım arkadaşlarım gezip saçlarını savururken ben saçlarımı gizleyip eve kapanmaktan çok yoruldum artık psikolojik olarak çöktüm tavsiyelerinize ihtiyacım var denemediğim birşey kalmadığı için pekte umudum yok..
    Topikal: cell losyon miracle losyon minioxil dermaroller sirkeli suyla durulama

Oral:biotin ısırgan yaki otu d vitamini

Yeni Üye
    En iyi tedaviyi de uygulasaniz şu anki mevcut saçlarınıza bir etki edemez. Hepsi ölü hucredir. Tedaviler, canlı olan saç folikulunde ve saç telinin deri altındaki kök kısmında değişiklik yapar. üretilen yeni, güçlü saçın uzayıp uçlara ulaşmasi için 2-3 sene geçmesi gerekiyor. Kısa Erkek saçı için bu süre çok daha az tabii.

Etki görebilmeniz için uzun bir süre tedavide kalmalisiniz. Kullanmanız gerekenler dutasterid ve estradiol. İlki en güçlü erkeklik hormonunu baskilar ikincisi de östrojenin en güçlü formudur. Tüm saç dökülme tedavileri ikisinin etkilerini taklit eder. erkek sağlığına etkileri nedeniyle bu kombinasyonu kullanamiyoruz, kadinlar için bir mahsuru yok.

Dutasterid, avodart ismiyle satılıyor. Haftada üc kere kullanmanız yeterli. Estradiol dozajıni jinekologla birlikte planlamak daha doğru olur. Tedavi devam ederken Günlük en az 5mg biotin kullanmaya devam edin. hızli uzatir başka da bir işe yaramaz ama tedavinin faydalarini daha erken görürsünüz.

Banned
    Özel bir hastaneye, dermatolog'a göründünüz mü? Bu işler paraya bakıyor biraz bence.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Pko rahatsızlığınız var mı peki?hormonlarda problem yok demişsiniz ama

Yeni Üye
    saç dökülmesi problemi bir noktadan sonra kader kabullenmekten başka çare yok

Alıntı Doku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En iyi tedaviyi de uygulasaniz şu anki mevcut saçlarınıza bir etki edemez. Hepsi ölü hucredir. Tedaviler, canlı olan saç folikulunde ve saç telinin deri altındaki kök kısmında değişiklik yapar. üretilen yeni, güçlü saçın uzayıp uçlara ulaşmasi için 2-3 sene geçmesi gerekiyor. Kısa Erkek saçı için bu süre çok daha az tabii.

Etki görebilmeniz için uzun bir süre tedavide kalmalisiniz. Kullanmanız gerekenler dutasterid ve estradiol. İlki en güçlü erkeklik hormonunu baskilar ikincisi de östrojenin en güçlü formudur. Tüm saç dökülme tedavileri ikisinin etkilerini taklit eder. erkek sağlığına etkileri nedeniyle bu kombinasyonu kullanamiyoruz, kadinlar için bir mahsuru yok.

Dutasterid, avodart ismiyle satılıyor. Haftada üc kere kullanmanız yeterli. Estradiol dozajıni jinekologla birlikte planlamak daha doğru olur. Tedavi devam ederken Günlük en az 5mg biotin kullanmaya devam edin. hızli uzatir başka da bir işe yaramaz ama tedavinin faydalarini daha erken görürsünüz.
    dediklerin doğru ama erkek çocuk hamileliğinde büyük riskleri olur dutastreidin

SaçımınDoktoru Üyesi
    Oral ostrojende denedim androcur da malesef bir etki goremedim tedavileri en az 6 ay kullandim fayda gordum tek minioxil onunda ilk 2 ay sonra etksii gecti ama hala kullaniyorum hicbirseyden fayda goremememin sebebi nedir bilmiyorum gayet duzgun uygularim ama olmuyor sebebini anlamiyorum cok yoeuldum artik bir bayan olarak tek istedigim uzun gur guzel saclar ama imkansiz olsugunu biliyorum
    Topikal: cell losyon miracle losyon minioxil dermaroller sirkeli suyla durulama

Oral:biotin ısırgan yaki otu d vitamini

Yeni Üye
    2020 deyiz ve hala bilim buna çare bulamadı.Kabullenmekten başka çaresi yok. Ben artık dışarıya sadece şapkayla çıkıyorum. Saç ektirirince dönor bölgesinide delik desik eder bu sektorun yamyamları. Bende durum depresyon ve anksiyeteye kadar gitti tabi sadece saç değil sebep ama büyük bir yüzdeye sahip bu konuda. Umarim samumedin 2021 de başlayacağı tedavi eli ayağı düzgün bişey çikar.

Bu Konudaki Etiketler