9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Sağlıklı kan dolaşımı için neler yapılabilir?

Sağlıklı kan dolaşımı için neler yapılabilir?

Kan dolaşımını iyi bir seviyeye getirmek için neler yapılabilir? Fazla kilom yok boyum 181 kilom 69.Hemen yorulma ve sürekli halsizlik gibi şikayetlerim var.Son zamanlarda K2 vitamini ve hiit kardio çalışmalarına ayrı önem veriyorum.Kan dolaşımı için başka neler yapılabilir? Arjinin? Asprin? İyi bir dolaşımın saçlar için de çok faydalı olacağına inanıyorum.Tavsiyelerinizi bekliyorum.

arjinin dolaşımla ilgili problemlere iyi gelir kullan

Banned
    Kişisel olarak tek öğün beslenmek, günde yarım saat - bir saat arası bisiklete binmek ve kırmızı kas gruplarını çalıştırmak ve saçlarıma masaj yapmak gibi şeyler deniyorum. Günde bir öğün yemenin hem vücut ve kan sağlığı hem de testesteron hormonu için faydalı olduğunu düşünüyorum. Sizin için pek uygun olmayabilir ama isteyen redditte veya internette ''one mail a day'' şeklinde araştırabilir. Twitter'ın kurucusunun uyguladığı bir diyet, o da wim hof adlı kişiden görmüş, antik dönemlerden beri kullanılan bir diyet biçimi.
    Ve Wim hof adlı kişinin eğitim serisine bakmanızı öneriyorum, sadece nefes alma ile alakalı bir egzersiz. Vucuda bir anda oksijen alarak kanı ve vücudu alkali yapıyor, asit olmadığı zaman da kan dolaşımı daha iyi olabiliyor, kişi hasta olmuyor vs. Wim hof kesinlikle bakmanızı önerdiğim birisi.
    Farklı metodlar için ben de takip edeceğim bu konuyu çünkü en önemli kısım kan dolaşımı bence de.

Banned
    Alıntı mugunes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kişisel olarak tek öğün beslenmek, günde yarım saat - bir saat arası bisiklete binmek ve kırmızı kas gruplarını çalıştırmak ve saçlarıma masaj yapmak gibi şeyler deniyorum. Günde bir öğün yemenin hem vücut ve kan sağlığı hem de testesteron hormonu için faydalı olduğunu düşünüyorum. Sizin için pek uygun olmayabilir ama isteyen redditte veya internette ''one mail a day'' şeklinde araştırabilir. Twitter'ın kurucusunun uyguladığı bir diyet, o da wim hof adlı kişiden görmüş, antik dönemlerden beri kullanılan bir diyet biçimi.
    Ve Wim hof adlı kişinin eğitim serisine bakmanızı öneriyorum, sadece nefes alma ile alakalı bir egzersiz. Vucuda bir anda oksijen alarak kanı ve vücudu alkali yapıyor, asit olmadığı zaman da kan dolaşımı daha iyi olabiliyor, kişi hasta olmuyor vs. Wim hof kesinlikle bakmanızı önerdiğim birisi.
    Farklı metodlar için ben de takip edeceğim bu konuyu çünkü en önemli kısım kan dolaşımı bence de.
    İşte sözde uzmanların sözleri bunlar ama eklemiyorlar ki sebze yeşillik yemek vücudun asidik olmasına karşı çıkıyor diye. Hep eksik araştırıyoruz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Unlu mamülünü ve şekeri çıkarıp lifli ve doğal beslenmek en önemlisi.

SaçımınDoktoru Üyesi Eyyup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu konuyla ilgili voonkanın arjinin ginseng gingo biloba tabletini kullanıcam fayda görürsem yazarım
    Güncel tedavim

-cell losyon + peptid
    -Voonka (ginkgo biloba+arjinin+ginseng içerikli ) tablet
    -Doğal defne sabunu
    -haftada 1 defa sarımsaklı zeytinyağı

Banned
    Alıntı taner43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte sözde uzmanların sözleri bunlar ama eklemiyorlar ki sebze yeşillik yemek vücudun asidik olmasına karşı çıkıyor diye. Hep eksik araştırıyoruz.
    Sözde uzmanların sözleri olan kısım neresi tam anlamadım, neresi hatalı geldi. Oksijende vücudu alkali hale getirir, kana direk etki sağlar. Beslenme de sebze ve yeşillik yemek, şeker yerine diğer karbonhidratların daha önemli olduğunu artık bilmeyen yok. Uykudan da bahsetmedim, stres seviyesine de girmedim, gerçekten okuduğumuzu anlamıyoruz ve eksik araştırıyoruz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Siz ne kadar alkali yeseniz de mideye inen besin midede direkt asidik olur kanı bazik yapmaz yediğimiz besinler.Böyle bir husus yok bu yüzden et ve ekmek yemeyip vitamin eksikliği yaşayanlar var.Saglikli beslenmek ayrı vücudun asidik bazikligi ayrı mide ozsivisi besinlerin tümünü asidik yapar bağırsaklara inen besinler bağırsaklarda bazik hale gelir

Banned
    Alıntı SALVADOR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz ne kadar alkali yeseniz de mideye inen besin midede direkt asidik olur kanı bazik yapmaz yediğimiz besinler.Böyle bir husus yok bu yüzden et ve ekmek yemeyip vitamin eksikliği yaşayanlar var.Saglikli beslenmek ayrı vücudun asidik bazikligi ayrı mide ozsivisi besinlerin tümünü asidik yapar bağırsaklara inen besinler bağırsaklarda bazik hale gelir
    Basit bir deneyle bu görebilir aslında, sürekli ağır asidik diyetle beslenenlerle, alkali beslenenlerin karşılaştırılması yapılsa, vücudu nasıl alkali yaptığını görebiliriz. Yaratıcıya inanan biri olarak seçimlerimizin bizi değiştirdiğini düşünüyorum, besinlerin de aynı şekilde, mide asidi ayrıca besinleri eritir ama vücuda ve besine karışmaz, ayrıştırılır. Ama sadece alkali beslenmek de mantıklı değil katılıyorum, steve jobs'un uyguladığı diyette ona iyi gelmedi, et, süt ve probiyotik süt ürünlerinin abartılmadan yenilmesi gerektiğine inanıyorum.

Wim Hof'un nefes alma tekniğini lütfen araştırın. Hemen uygulanabilir bir egzersiz, youtube'a ücretsiz olarak bulunabilir, 5 dakika içerisinde sadece oksijenle bile kanınız ve vücudunuzun ne kadar alkali olabileceğini görebilirsiniz.