Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Soğuk duş saçlara iyi geldi.

SaçımınDoktoru Üyesi

Soğuk duş saçlara iyi geldi.

Merhaba

Uzun süredir kombim bozuk, zaten kışın soğuk duş alıyorum diye yaptırmadım ve tamamen sıcak su görmeden 1 aydır soğuk suyla yıkanıyorum.

Deri asla kurumuyor. Sıcak su deriyi kurutuyor ve ardından pik yaparak birden aşırı yağlanıyordu. Şu an devamlı nemli bir formu var. Bugün berber bile “saçlar düzeliyor” dedi. Normalde ne kadar soğuk duş alsamda gerçek anlamda soğuk duş değildi. Ben kışın sıcak duşa dönecek olsamda scalp işe sıcak suyu dahada buluşturmam. Şampuanın yağa karşı kaldırıcılık özelliği var zaten. Aynı etki sıcak suda da var. İki kaldırıcı bir araya gelince scalpı perişan ediyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    düzeltme. yazları soğuk duş alıyorum yazacağım yerde kışın soğuk duş alıyorum yazmışım

Yeni Üye
    kesinlikle dogru saçlar serin suyla yıkanmalı yaglanma olayı zaten sıcak su ve şampuanla birlikte saç derisi ph bozuyor serin suyla yıkandıgı zaman yaglanma çok gecikiyor

Banned
    Alıntı ilyas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle dogru saçlar serin suyla yıkanmalı yaglanma olayı zaten sıcak su ve şampuanla birlikte saç derisi ph bozuyor serin suyla yıkandıgı zaman yaglanma çok gecikiyor
    Bence yanlış, soğuk su kılcal damarları daraltır. Ama sıcak su damarları genişleterek daha fazla besin oksijen gitmesine yol açar. Ben bu hocamın dediklerine katılıyorum, link paylaşmak yasak mı pek bilgim yok ama.
    https://www.youtube.com/watch?v=uAoy9MdF384

Alıntı dwain Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence yanlış, soğuk su kılcal damarları daraltır. Ama sıcak su damarları genişleterek daha fazla besin oksijen gitmesine yol açar. Ben bu hocamın dediklerine katılıyorum, link paylaşmak yasak mı pek bilgim yok ama.
    bu youtuber saç masajı ile ilgili videolar çekmiş bütün videolarını izledim sanırım fakat hiç bir bilimsel açıklaması yok . saç masajı saç dökülmesine faydalıdır fakat saç dökülmesini dht den değilde oraya kan gitmediğinden dolayı döküldüğünü söylüyor ve aşırı sıcak suyla yıkamamızı söylüyor şahsen katılmıyorum
    Şimdilik:
    Yeşil Çay - Azelaik Asit - Zix Karışımı(Hergün[Şuanlık kokudan dolayı yapmıyorum])
    Masaj(Hergün)
    (Karanfil Suyu)(Her Banyodan Sonra)
    (Ketoral Şampuan)(Haftada 2)
    (Ketoral Krem)(Hergün)

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    inflamasyon önemli ben de soğuk su ile yıkarım ve miracle üstadın tavsiyesiyle buz aküsü yaparım
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Banned
    videodaki dayıyı takip ederim tek yaptığı nokta atışı saç masajı adamın genetiği sağlam kendinizle denk tutmayın o adamda saç dökülmesi genetik dökülme yok ot olmayalım arkadaşlar bilimsel yaklaşmaya çalışalım daha çok.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı dwain Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk baştaki etkiye bakarak bir şey söyleyemeyiz soğuk su ilk başta damarları inceltebilir ama deri üşümeye karşı Sıcaklığı artırmak için damarları genişletiyor.

Sıcak su önermem inflanatuar maddelerin salınımı da damar genişlemesi süreçleri ile olmaktadır damarın geniş dar olması belirleyici değildir asıl belirleyici damar geçirgenliğidir bunu soğuk su azaltabilir buz ise en iyidir hatta kanser hastalarında akut alopesi de kullanılmaya başlandı.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yeni Üye
    duşta saçlarınızı serin suyla yıkayın işin özü bu paraben sls olmayan doğal şampuan ya da sabunla yıkayın

Sayfa 1/2 12 SonSon