Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
41 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: 17 Yaş - Agresif Saç Dökülmesi

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Eyyup Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kami hocam bu setirizin konusunda yanlış bilgimi var ben alerjik bünyem var ve kullandığım antihistamin setirizin etken maddeli inanılmaz bir dökülme yaşadım ilaçı bıraktım dökülme birkaç günde durdu 15 20 gün sonra tekrar başladım tekrar dökülme artmışdı artık tamamen bıraktım şu tedavilerimle iyi durumda.
    zayif olan saclar gidiyordur
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Alıntı dwain Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zix losyon için %70 oranında bir alkol gerektiği yazıyordu bir yorumda, temin edebileceğimi düşünemiyorum. Ayrıca bir sorum olacak çinko ve b6 yı oral yolla alsak yine dht'yi engelleyemez miyiz? Neden topikal şekilde çalışırken oral çalışmıyor?
    bulursun dezenfektan da olur kolonya da
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Banned
    Alıntı Kemairon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazı şeyler sana çok uzak gibi geliyor olabilir ama 30 yaşına göz açıp kapayıncaya kadar geleceksin ve o finasteride yüzünden hüngür hüngür ağlıyor olacaksın senin adına çok üzgünüm. Yani gerçekten çok sinirlendim hay ben öyle arkadaş ortamının... İnsanları görünüşleriyle yargılamamayı ne zaman öğrenecekler?! Bence bir terapist saçının dökülmesini engelleyemez ama en azından rahatlamanı sağlayacaktır. Çözümü olmayan şeyleri ne yazık ki kabullenmekten başka seçeneğimiz yok.
    Hocam bu konuda emin olabilir misiniz? Günlük olarak mastürbasyon ihtiyacı duyuyorum. Hiçbir şekilde libidomda problem yok, ereksiyon problemi yaşamıyorum. Ayrıca göğüslerimde jinekomasti bile yapmadı. Miracle hocamın bir yazısını okuduktan sonra dozu 0.5 mg'a düşürdüm. Ne yapacağım hakkında fikrim yok, yol yakından dönme şansım var mı?

Banned
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bulursun dezenfektan da olur kolonya da
    Hocam diğer sorumda tam yanıt alamadım. Lokalize etki demişsiniz, ben sadece saçlarımı korumak istiyorum yeni saç çıkımı önemli değil benim için. Benexol + zinxx + dezenfektan+ distile su kombinasyonlarıyla saçımı koruyabilmem mümkün mü? Eğer mümkünse direkt olarak finas'ı bırakıp çinko tedavisine geçerim. Ve ileride kalıcı etki yaşamam umarım.

Hocam diğer sorumda tam yanıt alamadım. Lokalize etki demişsiniz, ben sadece saçlarımı korumak istiyorum yeni saç çıkımı önemli değil benim için. Benexol + zinxx + dezenfektan+ distile su kombinasyonlarıyla saçımı koruyabilmem mümkün mü? Eğer mümkünse direkt olarak finas'ı bırakıp çinko tedavisine geçerim. Ve ileride kalıcı etki yaşamam umarım.
    finasterid ile risk almak istemiyorsan ve başka etkenlere bütçen yetmiyorsa geriye tek bu kalıyor.

Bemix hap zinxx ile başla topikal etki görmezsen klaire p5p geç bemix yerine

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Hocam bu konuda emin olabilir misiniz? Günlük olarak mastürbasyon ihtiyacı duyuyorum. Hiçbir şekilde libidomda problem yok, ereksiyon problemi yaşamıyorum. Ayrıca göğüslerimde jinekomasti bile yapmadı. Miracle hocamın bir yazısını okuduktan sonra dozu 0.5 mg'a düşürdüm. Ne yapacağım hakkında fikrim yok, yol yakından dönme şansım var mı?
    Şu anda vücudun durumu dengeliyor olabilir ama yaş ilerledikçe sıkıntı yaratabilir. Eğer ilaç kullanma konusunda kararlıysan en azından bu doktor kontrolünde olsun. Yani bu ilacı kullanırken hangi kan testleri yapılması gerekiyorsa onları yaptır en azından. Ama bir gerçek var ki çok büyük risk alıyorsun.

fin için yaşı erken ama yabancı forumlarda 10 yıl - 20 yıl saçlarını koruyanlar var bu etkenlerle bi tek bu forumda herkes korkuyor. eğer bu etkenlere saçlarınız varken bulaşmazsanız saçlarınız döküldüğünde çok daha fazlasını göze alıcaksınız. Birileri bunu yapıyor diye hemen adamın üstüne gidip psikolojik olarakta etkilemeyin. 17 yaş erken belki ama 22-23 yaşlarında fin tedavisine başlamak gayet normal. Hormonsuz tedavilerin çoğu boş ve anlamsız. fin ve minoxil olmadan 40 yaşına kadar saçları korumakta imkansız

Banned
    Alıntı uzunsacl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fin için yaşı erken ama yabancı forumlarda 10 yıl - 20 yıl saçlarını koruyanlar var bu etkenlerle bi tek bu forumda herkes korkuyor. eğer bu etkenlere saçlarınız varken bulaşmazsanız saçlarınız döküldüğünde çok daha fazlasını göze alıcaksınız. Birileri bunu yapıyor diye hemen adamın üstüne gidip psikolojik olarakta etkilemeyin. 17 yaş erken belki ama 22-23 yaşlarında fin tedavisine başlamak gayet normal. Hormonsuz tedavilerin çoğu boş ve anlamsız. fin ve minoxil olmadan 40 yaşına kadar saçları korumakta imkansız
    Hocam ben risk almak istedim, biliyorum takımlarımı ele alabilirim fakat ben bu dht yi baskılamasam saç dökülmemden inanın kurtulamazdım. Fin'e başlamadan önce saçımı çektiğim an beş altı tutam geliyordu. Bi duşa girerdim duş tıkanırdı. Şimdi saçlarımdan bir tel koparıp ölçmeyi denedim inanın gücüm yetmedi çekmeye.

Yeni Üye
    hocam ne gibi bir yan etkisi oluyor ki ben de 18 yaşındayım finasteride başlamayı düşünüyorum saçlar giderse dünyanın en mutsuz insanı olacağım gibi

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon