Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
41 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: 17 Yaş - Agresif Saç Dökülmesi

Alıntı dwain Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, yorumunuz için teşekkür ederim ama maalesef kimse anlamak istemiyor. Bütçem yeterli değil. Minoxil'e her ay 60 lira hayatta veremem. Belki finestreid kullanmayı bırakabilirim bir süreliğine. Ama dediğim gibi saçımı kurtarma şansım olacak mı bilmiyorum.
    Bak kardeşim insanların seni anlamasını bekleme zaten bunu en iyi sen bilirsin ama söylediğin şeyler normal değil sen önce bi rahatla saçların sarı seyrek gözükebilir dus alırken yada yastıkta saç görmek saçların döküleceği anlamına gelmez. Günlük saç dökülmesi denilen bir şey var. Ben 24 yasındayım 10 yıldır saçlarım dökülüyor genetik olarak alın yapım biraz gerideydi inan bana günde 200-300 tel saç dökülürdü ve şuan mantıken baksan komple kel kalmam gerekirdi saçlarım kısayken seyrek uzunken bir şey yok gibi fakat dökülen saç geri cıkmıyor diye bir şey yok. Finasterid gerçekten rulet gibi bir ilaç kaş yapayım derken göz çıkarma ki yaşın 17 Daha büyüme çağındasın ilerde önüne geçemeyeğin bir şeyle karşılaşmak istemezsin bu ilacı kullanıp yıllarca yanetki yaşamayan var ama ilacı bırakmasına rağmen yanetkisi devam edenlerde var bence onlarıda düşün.
    Sana tavsiyem bütçen yoksa doğal takılman yeşil çay,yakıotu çayı , sarımsaklı kürler dene , sığır iliği deneyenler var herkeste aynı etki edecek diye bir şey yok fakat bakarsın sende eder.

Banned
    Alıntı covid-19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bak kardeşim insanların seni anlamasını bekleme zaten bunu en iyi sen bilirsin ama söylediğin şeyler normal değil sen önce bi rahatla saçların sarı seyrek gözükebilir dus alırken yada yastıkta saç görmek saçların döküleceği anlamına gelmez. Günlük saç dökülmesi denilen bir şey var. Ben 24 yasındayım 10 yıldır saçlarım dökülüyor genetik olarak alın yapım biraz gerideydi inan bana günde 200-300 tel saç dökülürdü ve şuan mantıken baksan komple kel kalmam gerekirdi saçlarım kısayken seyrek uzunken bir şey yok gibi fakat dökülen saç geri cıkmıyor diye bir şey yok. Finasterid gerçekten rulet gibi bir ilaç kaş yapayım derken göz çıkarma ki yaşın 17 Daha büyüme çağındasın ilerde önüne geçemeyeğin bir şeyle karşılaşmak istemezsin bu ilacı kullanıp yıllarca yanetki yaşamayan var ama ilacı bırakmasına rağmen yanetkisi devam edenlerde var bence onlarıda düşün.
    Sana tavsiyem bütçen yoksa doğal takılman yeşil çay,yakıotu çayı , sarımsaklı kürler dene , sığır iliği deneyenler var herkeste aynı etki edecek diye bir şey yok fakat bakarsın sende eder.
    Ben bu tür tedavi yöntemlerine pek inanmıyorum. Finas kullanmadan önce keçi boynuzu pekmezi ve lavanta çayı içiyordum hiçbir faydası olmuyordu.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bu tür tedavi yöntemlerine pek inanmıyorum. Finas kullanmadan önce keçi boynuzu pekmezi ve lavanta çayı içiyordum hiçbir faydası olmuyordu.
    paran yoksa setirizin ve zix deneyebilirsin. seti ve ru kadar etkili degiller ama iyi etki gorebilirsin kardesim insallah iyilesir sac durumun
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Banned
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    paran yoksa setirizin ve zix deneyebilirsin. seti ve ru kadar etkili degiller ama iyi etki gorebilirsin kardesim insallah iyilesir sac durumun
    Selamlar, rahatsız ediyorum sürekli sorular soruyorum forumun kullanımına alışamadım. setirizin ve zix nasıl kullanabilirim bilmiyorum.

Selamlar, rahatsız ediyorum sürekli sorular soruyorum forumun kullanımına alışamadım. setirizin ve zix nasıl kullanabilirim bilmiyorum.
    önemli değil hocam. zix losyonun yapımını zix losyon diye ararsanız çıkar yine bu sitede.

setirizin losyon ise setirizin maddeli bir alerji ilacıyla yapılır. genel olarak çalışmalarda %1 setirizin içeren solüsyonlar sonuç almış

tabii ki doktorunuza danışmadan bir şey kullanmayın
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi Eyyup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kami hocam bu setirizin konusunda yanlış bilgimi var ben alerjik bünyem var ve kullandığım antihistamin setirizin etken maddeli inanılmaz bir dökülme yaşadım ilaçı bıraktım dökülme birkaç günde durdu 15 20 gün sonra tekrar başladım tekrar dökülme artmışdı artık tamamen bıraktım şu tedavilerimle iyi durumda.
    Güncel tedavim

-cell losyon + peptid
    -Voonka (ginkgo biloba+arjinin+ginseng içerikli ) tablet
    -Doğal defne sabunu
    -haftada 1 defa sarımsaklı zeytinyağı

Banned
    Zix losyon için %70 oranında bir alkol gerektiği yazıyordu bir yorumda, temin edebileceğimi düşünemiyorum. Ayrıca bir sorum olacak çinko ve b6 yı oral yolla alsak yine dht'yi engelleyemez miyiz? Neden topikal şekilde çalışırken oral çalışmıyor?

Banned
    Ayrıca benexol kullanma şansımız var mı? Medicago çok pahalı anlam veremedim.

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Bazı şeyler sana çok uzak gibi geliyor olabilir ama 30 yaşına göz açıp kapayıncaya kadar geleceksin ve o finasteride yüzünden hüngür hüngür ağlıyor olacaksın senin adına çok üzgünüm. Yani gerçekten çok sinirlendim hay ben öyle arkadaş ortamının... İnsanları görünüşleriyle yargılamamayı ne zaman öğrenecekler?! Bence bir terapist saçının dökülmesini engelleyemez ama en azından rahatlamanı sağlayacaktır. Çözümü olmayan şeyleri ne yazık ki kabullenmekten başka seçeneğimiz yok.

Lokalize etki

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon