Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
21 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: proscar jinekomasti yaptı

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı osmanbey41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlacı bırakalı bir yıl oldu. Üniversite hastanesi endokronoji ameliyat diyor çözümü yok demişti.İç hastalıklarına sordum ilaçları meme kanseri ilaçları ağır ilaçlar yan etkilerini biliyor musun diyor. Ezbere konuşma arkadaşım plasebo falan nereden biliyorsunda yorum yapıyorsun.Dar tshirtte özellikle belli oluyor giyemiyorum.Bu durumda olup gerileten var mı diye sordum sorumu ne yapılabilir diye ayrıca çoğu doktor proscarı bilmiyor.
    Dostum geçmiş olsun. Anladığım kadarıyla birkaç farklı uzmana görünmüşsün. Bu kadar sorgulamamı/ sorgulamamızı mazur gör. Burada ne salaklar var neler neler deneyen, kendince triplere giren. Bı sebeple önce uzmanlara görünmeni tavsiye etmiştik. Tekrar geçmiş olsun.

Yağ oranını düşürmeyi deneyebilirsin, belki görsle olarak idare eder bir seviyeye geriler. Ama düzeni devam ettiremezsen yine eski görünümüne döeceği aşikar. Bence bu olumsuzluğu ilaçlarla kalıcı olarak tedavi edilebiliyorsa, belki denenebilir ama bana sorarsan riskli ise ona da hiç bulaşma. Zaten finas kullanıp bu hallere düşmüsün, toparlayayım derken baika bir yerleri bozmayasın.

Basit bir ameliyatı var deniyor. YouTube da yaptıran, süreci anlatan kişilerin videoları var. Bence o kadar korkmanı gerektirecek birşey yok. Ertesi gün normal yaşantıya dönebilindiği söylenior. Bir iki ay da fiziksel altivitelerini kontrollü yaparsan (spor vs yapıyorsan) sağ salim atlatırsın bence. Elalemin haberi olmadan gizlice olup, iyileşebileceğin bir ameliyst olacağı ğçin, insanlardan çekinmeni gerektirecek bir durum da yok bu sebeple.

Başka bir sorınun yoksa, ol gitsin bence. Genç yaşında özgüvenini zedelemesin. Birkaç yıl zaman kaybetmek yerine şimdiden aradan çıkarırsan, ilerde geriye dönüp baktğığında bir anı olarak kalmış olur.

Tekrar geçmiş olsun.

Banned
    Bana hiç etki yapmadı. Neden acaba? 9 aydır kullanıyorum sadece hafif libido düşüklüğü unutkanlık var.

Yeni Üye
    geçmiş olsun şuan göğüs uçlarınızda hassasiyet falan var mı yani dokununca acıma vs ?Ayrıca fotoğraf atabilir misiniz

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herhangi bi ilac kullanip jinekomasti yasayinca suclu ilac, prospektusunde jinekomasti yazan finasterid kullaninca placebo mu oluyor arkadaslar? Kullanan kullanmayana hepimiz saygi gostermeliyiz ama insanlarin yasadigi sorunlari hafife almayalim hepimiz bu ilaca mahkum kalip ayni sorunlari yasayabiliriz lutfen biraz daha empati kuralim
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Üye Sanberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herhangi bi ilac kullanip jinekomasti yasayinca suclu ilac, prospektusunde jinekomasti yazan finasterid kullaninca placebo mu oluyor arkadaslar? Kullanan kullanmayana hepimiz saygi gostermeliyiz ama insanlarin yasadigi sorunlari hafife almayalim hepimiz bu ilaca mahkum kalip ayni sorunlari yasayabiliriz lutfen biraz daha empati kuralim

Plasebo sözcüğü hakaret yada aşağılama içeriyormu ?

Üye Sanberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Çalışmalara bakın Finastan gerçekten yan etki yaşayanların sayısı plaseboya göre kat kat daha az arkadaşta vücut çalışınca 1 gün sonra tekrar eski haline dönüyor dedi buna nedenir şimdi ?

Alıntı Sanberk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çalışmalara bakın Finastan gerçekten yan etki yaşayanların sayısı plaseboya göre kat kat daha az arkadaşta vücut çalışınca 1 gün sonra tekrar eski haline dönüyor dedi buna nedenir şimdi ?
    Eski halinden kasıt jinekomastili görünüşü tekrar alması ve bu çok normal? Bias içermeyen çalışma atarsan biz de içeriz fin Sanberk, biz de böyle çaresizlikler içinde yaşama taraftarı değiliz
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Sana zahmet Reutersın yaptığı makaleyi de bi gözden geçir

Yeni Üye
    Ya ameliyat olacaksınız ya da südyen takacaksınız başka yolu yok

dikkat et ben sana taktırmıyım o südyeni

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon