Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
34 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Saç dökülmem durdu.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı anil1098 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tavrın ve anlatımın hoş değil kami, fikrini "herhalde" minvalinde kelimeler kurmadan da bana son mesajında olduğu gibi ifade edebilirsin, bu beni memnun ederdi. Aksi hali olunca insan ister istemez cephe alıyor. Önceden sert tavırlar aldığım biri oldu. Fakat bu fikrine karşı değil, fikrini ifade ediş şeklineydi. Bunu kişisel algılama, ben buraya fikrimi düzgünce yazıyorsam karşımdaki kişiden de aynı özeni bekliyorum. Sitede birbirimize alaycı cevaplar vermek yerine yardımcı olmak adına çaba göstermeliyiz. Sarkastik üslupla kimse hiçbir yere varamaz.

Ve son kez belirtiyorum. Tedavi bazında uyguladığım tek şey 3-5 günde bir aklıma geldikçe kullandığım 0.5 mllik Zix oldu. 1 ayda toplamda 5-6 kezden fazla kullanmadım. Seti'ye de geçen hafta başladım. Bu yüzden tek günde dökülmenin kesilmesinin imkanı yok. Hadi oldu diyelim haftadan haftaya kullandığım Zix mi 0'ladı dökülmeyi. Öyle bir şeyin olmasına imkan yok. Üstteki mesajda ara ara saçı 3 numara yaparım ve dökülme gider yazmışım. O zamanlarda da aynı bu şekilde dökülme giderdi. Ki saçıma o zamanlar tek damla bir şey sürdüğüm, uyguladığım bir tedavi yoktu. Telogen fazdan anajen faza geçmesi için bile en az 6 ay geçmesi gerekiyorken daha ilk günden tek damlalık, şakaklara uygulanan Zix ile dökülmeyi 0'a indirmek hayal ürünü olarak geliyor.

Hakeza, Miracle hocaya da bu durumu sorduğumda, saçın nemi azaldığı için dökülme kesilmiştir cevabını aldım.

Haklısın, ricamdır ana postunda tedavini ve uygulayış şeklini de belirtsen çok daha sağlıklı yorum atılabilirdi. İyi günler.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Alıntı anil1098 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum kazıtmana gerek yok, 3 numara ayarında tutup saç derinin nemlenmeyip, hava almasını sağlarsan niye saçına bir zararı olsun? Saçı kısa tutmak bir çözüm yolu. Sen istediğin kadar uzun saçı nemden uzak tutmaya çalış, önüne geçemezsin. Ben o işe senelerimi verdim olmuyor.
    Kardeşim valla 3 numaradan şaşmıyorum egzama yine var kazıttıktan sonra yine olacak cıkınca yazarsın yine zaten buraya kısayla uzunla alakası yok bu işin ben hep kısa saçlıyım 3-4 numara

Alıntı thrdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim valla 3 numaradan şaşmıyorum egzama yine var kazıttıktan sonra yine olacak cıkınca yazarsın yine zaten buraya kısayla uzunla alakası yok bu işin ben hep kısa saçlıyım 3-4 numara
    Evet egzama gitmiyor. Saçı kısa tutmakla önüne geçilecek bir şey değil ama kısa saçlıyken hastalık çok hafifliyor. Uzun saçlıyken egzama yüzünden ne yaparsam yapayım 2 güne saç yağlanır, dökülürdü. Ama şimdi egzamanın varlığı 3-4 gün saçımı yıkamazsam kendini çok hafif belli ediyor. Onun da açıkçası dökülme olmadıkça hiçbir önemi yok. Ki dökülme de yok...

Kazıtmak ise yaramadi galiba

Alıntı Ramazan2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı durum 5-6 sefer kazıttım dökülme durdu sadece yeni çıkan saçlar dökülüyor sebebini bbilmiyorum egzema tekrarlıyor galiba

Ben de karantinadan dolayi 6 kere kazıttim 4 gunde 1 . Şimdi banyoda falan 80 tel sac geliyo ama 60ı küçük küçük saclar 20si daha uzun saclar bende pek işe yaramadi galiba . Şakaklarda ensede kulak arkasindaki dökülmem oldugu gibi duruyo ama yaşım 16 daha delirmek uzereyim

Banned
    Saçı kesmenin saç hastalıklarına faydası olabilir ama bu dökülmelerin çok büyük yüzdeleri kapsadığını düşünmüyorum.
    Kısa saçın saçları koruduğunu söylemek için pek mantıklı bir gözlem olmayabilir, kısa saç dökülse bile gözükmez, ayrıca saçını kısa tutanların kel kalmadığı gibi bir sonucu hiç görmedim.
    Sadece uzunken kısaltanlar dökülmenin durduğunu sanıyorlar gözlemlerime göre, sizde farklı bir durum olması da herhalde egzema probleminizle bağlantılı olabilir, güncelleme yaparsınız umarım.

Alıntı mugunes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saçı kesmenin saç hastalıklarına faydası olabilir ama bu dökülmelerin çok büyük yüzdeleri kapsadığını düşünmüyorum.
    Kısa saçın saçları koruduğunu söylemek için pek mantıklı bir gözlem olmayabilir, kısa saç dökülse bile gözükmez, ayrıca saçını kısa tutanların kel kalmadığı gibi bir sonucu hiç görmedim.
    Sadece uzunken kısaltanlar dökülmenin durduğunu sanıyorlar gözlemlerime göre, sizde farklı bir durum olması da herhalde egzema probleminizle bağlantılı olabilir, güncelleme yaparsınız umarım.
    Saç hastalıklarında saçı olabildiğince kısa tutmak, saç için her zaman faydalı. Benim sorunum genetik dökülmeden ziyade saç derimde bulunan hastalıktan kaynaklı dökülme ama tabii bu dökülme, genlerde de dökülme varsa onu da tetikliyor. İkinci olarak, saç kısayken dökülen saç görülmediği için dökülmüyor zannediliyor demişsiniz, katılıyorum ama durum bununla ilgili değil, böyle bir şey olup olmadığını görmek için her gün boyunca beyaz lavaboda, saçımı baştan aşağıya defalarca taradım ama 8 numara uzunluğundaki saçımdan yine de bir tel dökülmedi.
    Fakat gel gelelim, saçımı 0'a vuralı neredeyse 50 gün olmuş, saçımın 3-4 gün önce dikilecek kıvama gelmesinden ve saçımın sık; saç derimin sürekli nemli-yağlı kalmasından dolayı deri dökülmesinden oluşan saç dökülmesi tekrar başladı. Ama orta uzunluktaki saça sahip olduğum zamanlardaki gibi günde 60-70 adet değil, artık 10-15 adet dökülüyor. Anlayacağınız egzama ne vakit azar, saç derisi ne zaman nem tutmaya başlarsa dökülme de o zaman başlıyor.

Egzamamı bitirdiğim takdirde(diyetle mümkün olduğunu iddia eden kesim var) dökülmenin de biteceğini biliyorum ama bunu başarmak ne yazık ki çok zor. Günümüzde adam akıllı bile beslenmek başlı başına mesele iken; benim gibi sporla senelerdir uğraşan kimseler için bu dediğim çok zor. Ama bakalım, birkaç ay boyunca yulaf haricinde, kaçamak amacıyla bile herhangi bir paketlenmiş gıda ve basit karbonhidrat içeren besinler tüketmeyeceğim.
    Şayet ki derimde düzelmeler olursa buraya güncelleme niteliğinde bir şeyler yazarım. Onun haricinde şimdilik ekleyeceğim başka bir şey yok.

2.5 ay sonra bir güncelleme koyayım.
    Saçımı kazıtma nedenim, artık hiçbir şekilde önüne geçemediğim egzamayı kontrol altına almak, fön yüzünden kopararak döktüğüm saçlarla uğraşmamak ve bu bağlamda kaşıntılı saç derimi rahata erdirmekti. Ayrıca saçımın önlerinde seyrelmeler oluşmuştu, bu sebepten de Haziran 2020’de saçımı kazıttım. Ve aklıma estikçe iki-üç günde bir Cell+Seti kullanmaya başladım. Sonrasında Temmuz 2020’de tekrar saçımı üçe vurdum. Şimdi sizlere o zaman çektiğim fotoğrafla, az önce saçımı fönlemeden önce çektiğim fotoğrafı atacağım. Aralarında tam tamına 2 aylık bir zaman vardır. Egzama yok denecek düzeye indi.
    21 Temmuz 2020: https://hizliresim.com/t1JdzS
    29 Eylül 2020: https://hizliresim.com/Gdyc5k
    29 Eylül 2020:https://hizliresim.com/N0k1Sz

Yorum sizde...

2.5 ay sonra bir güncelleme koyayım.
    Saçımı kazıtma nedenim, artık hiçbir şekilde önüne geçemediğim egzamayı kontrol altına almak, fön yüzünden kopararak döktüğüm saçlarla uğraşmamak ve bu bağlamda kaşıntılı saç derimi rahata erdirmekti. Ayrıca saçımın önlerinde seyrelmeler oluşmuştu, bu sebepten de Haziran 2020’de saçımı kazıttım. Ve aklıma estikçe iki-üç günde bir Cell+Seti kullanmaya başladım. Sonrasında Temmuz 2020’de tekrar saçımı üçe vurdum. Şimdi sizlere o zaman çektiğim fotoğrafla, az önce saçımı fönlemeden önce çektiğim fotoğrafı atacağım. Aralarında tam tamına 2 aylık bir zaman vardır. Egzama yok denecek düzeye indi.
    21 Temmuz 2020: https://hizliresim.com/t1JdzS
    29 Eylül 2020: https://hizliresim.com/Gdyc5k
    29 Eylül 2020: https://hizliresim.com/N0k1Sz

Yorum sizde...

Yeni Üye
    Kardeşim en iyi yorumu kişinin kendisi yapar Sen ne düşünüyorsun tedavinin sonucları hakkında ? Bir de tepeden ve sakaklardan cekseydin daha iyi yorumlanabilirdi Ama gördüğüm kadarıyla baya bir toparlanmış ön taraf ayrıca egzamanın hemen hemen bitmesi bile çok önemli

Alıntı Heroic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim en iyi yorumu kişinin kendisi yapar Sen ne düşünüyorsun tedavinin sonucları hakkında ? Bir de tepeden ve sakaklardan cekseydin daha iyi yorumlanabilirdi Ama gördüğüm kadarıyla baya bir toparlanmış ön taraf ayrıca egzamanın hemen hemen bitmesi bile çok önemli
    Hocam arkalarda sorun yoktu, saçım zaten sık. Tek sorunum şakaklardı, sorunumu da egzamayı hallederek ve tedavi uygulayarak çözdüm...

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon