Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
34 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Saç dökülmem durdu.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı anil1098 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiçbir tedavi ilk günden itibaren dökülmeyi %99 engellemez. Dünya üzerinde öyle bir losyon veya ilaç yok.
    1 ayda engelleyemez ise 6-9 ay bandında çıkış alamazsın. hastanede tedavi görüp şifasını sarımsağa ota bağlamak gibi bir şey dediğin
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

1 ayda dökülmenin geçmeyeceğini düşünüyorsan advancell konusunda sadece 1.5 ayda dökülmenin durup çıkışların yaşandığını kendin de görebilirsin. yanlış anlaşılmış düzgün denenmemiş çoğu tedaviyi kendimiz açık görüşlülükle geliştirdik kullanıma sunduk önde moderatörler adminler eski üyeler olarak. tabii ki deneyimine herkesin saygısı olmalı ama bilimsel olarak saçın kısalığının dökülmeye olumlu etkisi kayıtlı değil. böyle bir durumda da en olası seçenek tedavinin çok iyi ve etkili olumlu etki yapması. denemek istiyorsan bırakıp gözlemleyebilirsin hangisi asıl etkiyi yapıyor
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Arkadaşlar saçlarımızı kazıtacaksak veya kısacık tutacaksak uygulanan tedavilerin ne anlamı kalıyor? Kısa saçı seviyorsanız orası ayrı mesele tabi.
    Dökülmem tüm kafada. Şuan kafamda bir açılma yok fakat koruma için tedaviler uyguluyorum.
    Dökülmelerim 16 yaşında başladı. Şuan 22 yaşındayım.

Her gün 4/1 proscar (Başlangıç 01.08.2022)
    Her akşam Balık Yağı, D3K2
    Cyclo Progynova, Aldactone Losyon (Her Akşam 2ML, Başlangıç 25.10.2022)
    Ayrıca günlük kardiyo ve ağırlık antrenmanları yapmaktayım.

Yeni Üye
    merhaba tedavi olarak ne uyguluyorsun ki belki tedavin etki etmiştir.

Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 ayda engelleyemez ise 6-9 ay bandında çıkış alamazsın. hastanede tedavi görüp şifasını sarımsağa ota bağlamak gibi bir şey dediğin
    1 ay demedim önce doğru düzgün okumanı öneriyorum yazılanları. Normalde cevap vermeyecektim ama ben ısrarla metanetimi korumaya çalıştıkça ukalaca yorumlar yapmaya devam ediyorsun. İnsanlar burayı okumaya geliyor, senin ukala tavırlarını çekmeye değil. Sana kimse tedavinin etkisi olmaz diye bir şey demedi, sana denilen şu "1 gün içinde dökülme hiçbir tedavi ile bıçak gibi kesilmez" cümlesini bir idrak et. İkinci olarak da 1 aydır yarım yamalak aklıma estikçe bir tedavi uyguluyorum. Uyguladığım milimetre bazı da 0.5'i bile geçmiyordur. Bazen 3 bazen 5 günde bir losyon sürüyorum ama ona rağmen dökülme yok.

Şimdi senin savına göre şöyle ki daha ilk günden losyon dökülmeyi kesti. Eğer öyleyse forumda biz niye böyle insanlara rastlamıyoruz? Senin yıllardır kullandığın losyonlar neden dökülmeyi 0'a indirmedi? Demek ki losyonla bir ilgisi yokmuş olayın.

Bilimsel kaynak diyorsun da ben de sana araştırma bulamadım yazmışım. Tecrübemi yazıyorum, diyorum bu hastalığı 5 senedir yaşarım. Her saçımı 3'e vurduğumda dökülme de sebore de gidiyordu. Ne zaman saçım uzar, saç derim nefes alamaz hale gelir o zaman dökülme ve saçta sebore kendini belli ediyor.

Anladın mı kami kardeş?

Alıntı krydnsmz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba tedavi olarak ne uyguluyorsun ki belki tedavin etki etmiştir.
    Yok hocam. Daha geçen hafta setiyi temin ettim.
    Ondan önce 3-5 günde zix uygulardım. Zix'i de 1 aydır saçımı kazıtmamdan itibaren kullanıyorum. Taş çatlasın 7-8 saçıma uygulamışımdır.

7-8 defa* şeklinde olacak.

Yanki, kendi adıma mecburiyetten kısa tutuyorum. Herkesin stili, yakaladığı uyum farklıdır. Haliyle uygulanan tedavinin de anlamı kalır. Kimse saçını uzatmak veya uzatmamak zorunluluğuna tabi değil.

Alıntı anil1098 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 ay demedim önce doğru düzgün okumanı öneriyorum yazılanları. Normalde cevap vermeyecektim ama ben ısrarla metanetimi korumaya çalıştıkça ukalaca yorumlar yapmaya devam ediyorsun. İnsanlar burayı okumaya geliyor, senin ukala tavırlarını çekmeye değil. Sana kimse tedavinin etkisi olmaz diye bir şey demedi, sana denilen şu "1 gün içinde dökülme hiçbir tedavi ile bıçak gibi kesilmez" cümlesini bir idrak et. İkinci olarak da 1 aydır yarım yamalak aklıma estikçe bir tedavi uyguluyorum. Uyguladığım milimetre bazı da 0.5'i bile geçmiyordur. Bazen 3 bazen 5 günde bir losyon sürüyorum ama ona rağmen dökülme yok.

Şimdi senin savına göre şöyle ki daha ilk günden losyon dökülmeyi kesti. Eğer öyleyse forumda biz niye böyle insanlara rastlamıyoruz? Senin yıllardır kullandığın losyonlar neden dökülmeyi 0'a indirmedi? Demek ki losyonla bir ilgisi yokmuş olayın.

Bilimsel kaynak diyorsun da ben de sana araştırma bulamadım yazmışım. Tecrübemi yazıyorum, diyorum bu hastalığı 5 senedir yaşarım. Her saçımı 3'e vurduğumda dökülme de sebore de gidiyordu. Ne zaman saçım uzar, saç derim nefes alamaz hale gelir o zaman dökülme ve saçta sebore kendini belli ediyor.

Anladın mı kami kardeş?
    dostum, tedaviyi bir aydır uyguluyorum ve dökülmem durdu demişsin. 6-9 ay bandında sonuç verecek bir tedavinin ki saçın telojenden anajen faza geçmesi yaklaşık bu kadar süre aldığından ötürü ilk günlerde bile folikül bazındaki olumsuzlukların bertaraf edilmesi doğaldır. ukala yakıştırmanı hoş bulmadım lakin 1000’in üzerindeki gönderilerime ve sen dahil mesajlarına cevap vermek için kendi zamanımdan ayırmama karşı yapılan bir ayıptır bu. insanlara böylesine sert benzetmeler yapıp herkesle münakaşa içerisine gireceğin zamanı araştırıp bu foruma ve üyelere katkı sağlayacağın bir 5 sene daha diliyorum. önceki 5 senede pek bir şey kapamamışsın belli ki..

ne kadar saygılı bir biçimde yanıt vermeye çalışmış olsam bile çizgimi bozduğum için tüm yöneticilerden ve üyelerden af diliyorum.

Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum, tedaviyi bir aydır uyguluyorum ve dökülmem durdu demişsin. 6-9 ay bandında sonuç verecek bir tedavinin ki saçın telojenden anajen faza geçmesi yaklaşık bu kadar süre aldığından ötürü ilk günlerde bile folikül bazındaki olumsuzlukların bertaraf edilmesi doğaldır. ukala yakıştırmanı hoş bulmadım lakin 1000’in üzerindeki gönderilerime ve sen dahil mesajlarına cevap vermek için kendi zamanımdan ayırmama karşı yapılan bir ayıptır bu. insanlara böylesine sert benzetmeler yapıp herkesle münakaşa içerisine gireceğin zamanı araştırıp bu foruma ve üyelere katkı sağlayacağın bir 5 sene daha diliyorum. önceki 5 senede pek bir şey kapamamışsın belli ki..
    Tavrın ve anlatımın hoş değil kami, fikrini "herhalde" minvalinde kelimeler kurmadan da bana son mesajında olduğu gibi ifade edebilirsin, bu beni memnun ederdi. Aksi hali olunca insan ister istemez cephe alıyor. Önceden sert tavırlar aldığım biri oldu. Fakat bu fikrine karşı değil, fikrini ifade ediş şeklineydi. Bunu kişisel algılama, ben buraya fikrimi düzgünce yazıyorsam karşımdaki kişiden de aynı özeni bekliyorum. Sitede birbirimize alaycı cevaplar vermek yerine yardımcı olmak adına çaba göstermeliyiz. Sarkastik üslupla kimse hiçbir yere varamaz.

Ve son kez belirtiyorum. Tedavi bazında uyguladığım tek şey 3-5 günde bir aklıma geldikçe kullandığım 0.5 mllik Zix oldu. 1 ayda toplamda 5-6 kezden fazla kullanmadım. Seti'ye de geçen hafta başladım. Bu yüzden tek günde dökülmenin kesilmesinin imkanı yok. Hadi oldu diyelim haftadan haftaya kullandığım Zix mi 0'ladı dökülmeyi. Öyle bir şeyin olmasına imkan yok. Üstteki mesajda ara ara saçı 3 numara yaparım ve dökülme gider yazmışım. O zamanlarda da aynı bu şekilde dökülme giderdi. Ki saçıma o zamanlar tek damla bir şey sürdüğüm, uyguladığım bir tedavi yoktu. Telogen fazdan anajen faza geçmesi için bile en az 6 ay geçmesi gerekiyorken daha ilk günden tek damlalık, şakaklara uygulanan Zix ile dökülmeyi 0'a indirmek hayal ürünü olarak geliyor.

Hakeza, Miracle hocaya da bu durumu sorduğumda, saçın nemi azaldığı için dökülme kesilmiştir cevabını aldım.

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon