Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
33 sonuçtan 31 ile 33 arası

Konu: Sakal Çıkarma Yöntemleri

Yeni Üye
    Sakal problemi olan birisi olarak minox kullanımımın 2. ayındayım. Bir şeyler söylemek istiyorum.

1. SAKAL ÇIKARMADA MİNOX HARİÇ NANE YAĞI, SARIMSAK, BADEM YAĞI GİBİ HER YÖNTEMİ YILLARCA DENEDİM SIFIR BAŞARI.
    2. Minox 2. haftada farkını hissettiriyor.
    3. Önce tüylenme oluyor( velluslar), sonra velluslar dökülecek( shedding phase) ve daha kalın transitional kıllar çıkacak onlarda ufak ufak dökülüyor ve kalıcı kıllar( terminal) oluşuyor.
    4. Dökülmeler bir anda olmadığı için rahatsız edici bir görüntü yok yani bir kıl dökülürken diğeri çıkıyor, birisi transitionala dönüşürken diğeri yeni vellus oluyor diğer tarafta bir terminal kıl çıkıyor derken görüntü gayet doğal.( özet kullanırken bir yandan çıkıp bir yandan dökülecek bu doğal bir süreç)
    5. Cildi kurutmuyor mu? Kurutuyor bunun için sabah akşam minox araralarınd nemlendirici krem kullanacağız.( Bu çok önemli)
    6. Sakallar kalıcı mı? Sakallar terminale ulaştıktan sonra kalıcı ama vellus ve transitional kıllar minoxu bırakınca dökülecektir.
    7. Terminal kılı nasıl anlarım: Terminal kıllar diğerlerinden daha kalın ve siyah olur net şekilde anlaşılır.

TOTALDE 1-1,5 SENE KULLANMANIZ GEREKEN BİR ÜRÜNDÜR MİNOX. hER KİŞİ KENDİ SÜRECİNİ TAKİP EDEREK TÜM SAKAL TERMİNAL OLANA KADAR ÜRÜNÜ BIRAKMAMALIDIR.

Yeni Üye
    Arkadaşlar şunu yazmayı unutmuşum önemli olduğu için ekliyorum.
    Kıllar terminale ulaşsa bile minoxu bırakınca hacim kaybı yaşayacaklarını bilmemiz gerek.
    Bazı kişiler 1,5 yıl minox kullanımı sonrası da sakallarının çoğunun döküldüğünü de söylemektedirler. Bu endişe bende de var denemeden bilemeyiz maalesef.

Kafein ve prostaglandin çok başarılı bir kaç kişi kullanıyor görürlerse eklerler yorumlarını bilgilerinize...
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234

Bu Konudaki Etiketler