7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Procapil ve minoxidil

Yeni Üye

Procapil ve minoxidil

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım forumda bulamadığım için konuyu açtım saçlarım da bayağı dökülme var 2011 de 1 kez Ekim yaptırdım kendi mevcut saçımla beraber oldukça iyi duruyordu tek seans da ama kendi saçımda dökülünce kafam boş kaldı önler fena değil sonra da ekime gitmedim procapil ve minoxidil işe yarar mı? Vücuduma özellikle libidoya zarar vermeden saç çıkarma olabilir mi? dökülme genetik ailede var!

SaçımınDoktoru Üyesi
    Saç durumunuzu da paylaşırsanız daah uygun tavsiyelerde bulunulabilir.

Procapil kullanmadım şahsen ama kullanıp da dişe dokunur fotoğraflı öncesi sonrası olan bir paylaşım görmedim şimdiye kadar. Faydalı diyenler de sadece sözel ifade ediyorlar.

Etki olarak minoxilin eline su dökemez. Zaten genetik dökülmede kanıtlı 2 etkenden birisidir. Çoğu kişide pozitif etki gösterir. Ama bir süre sonra döngüye girmesi, her daim aynı ivmede sonuç vermemesi gibi bir negatif yöne var. Ben şahsen 13 aydır falan devamlı kullanıorum, bunun yanı sıra oral, topikal veya antiandrojen olmayan bir sürü farklı etkenle kombinleyip kullandım, kullanıyorum. Bu süre zarfında saçım hiç geriye gitmedi. Başlangıçta gelişme oldu sonrasında ivme yavaşlamış olsa da, tekrar ciddi bir dökülme gözlemlemedim şu ana kadar. Tabi bu benim kendime ait tecrübem, sizde çok daha iiy de olabilir, daha kötü de olabilir.

Ama şu nettir ki, saç çıkarmak için en etkili ürün minoksidil içerikli losyonlardır. Tedarik edebilirseniz, foam yani köpük versiyonları önceliğiniz olsun. Sıvı verisyonlarda ise önceliğiniz rogaine, kirkland gibi ydışı menşeili ürünler olsun. Hiç bulamadınız tr deki ürünü kullanın. Ama yerli üretimlerde vakti zamanında içeriğinde %5 in altında minoksidil olması sebebiyle piyasadan toplatıldığı söyleniyor. Ne ladar doğru bilemiyorum. Şu an üreten firma düzgün müdür bilemiyorum.

Yeni Üye
    Hocam ilginiz için teşekkür ediyorum öncelikle peki minoxidil dışında neyle destekleyebilirim daha önce bir ürün buldum içeriğinde %5 finasterid %2 minoxidil ve ....diye bir şey yazıyordu satan kişi avustralyadan getirdiğini yan etkisi olmadığını söyledi tabi bilmediğim için 27 gün kullandım saçlarım bayağı kapandı süper birşeydi lakin libido düştü sürekli uyku hali vs vs yan etkiler sonra araştırdım ki finasterid iyi bir şey değil daha içinde neler var bilmiyorum tabi bıraktıktan 3 ay sonra anca kendime geldim zararsız şekilde bu işe çözüm bulmak istiyorum

Yeni Üye
    Peki bu yurtdışı menşeili ürünlerin Türkiye de ki satışı olan yerler güvenilir mi önereceğiniz bir yer var mı

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    %5 finasterid nedir abooov
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı djcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki bu yurtdışı menşeili ürünlerin Türkiye de ki satışı olan yerler güvenilir mi önereceğiniz bir yer var mı
    Dostum nereden geldiği değil, içinde ne olduğu daha önemli. Değilse, bir saç toniğinin içine bas finasteridi, dutasteridi, siprıyeron asetatı vs. Al sana müthiş bir losyon. Alnından bile saç çıkartabilir. Ama karşılığında neyi feda ettiğin daha önemli.

Forumu okuyun lütfen. Antiandrojen tavsiye etmiyorum. Oral veya topikal farketmez. Eğer çok ciddi ilerlemiş bir dökülmeniz yoksa, önce forumda bahsi geçen etkenlere bir şans veriniz.

Saç deumunuzu hala paylaşmamışsınız. İnsanlara malum olmasını beklemiyorsunuz umarım.

Yeni Üye
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    %5 finasterid nedir abooov
    Ya bilmeyince kullandık işte şimdi zararsız çözümlere bakıyorum iyiki erken farkettim