10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 10 aylık dutasteride tedavime miracle losyon ekliyorum - avodart tecrübelerimi aktarıyorum(saçlarım fotoğraflı)

Yeni Üye

Exclamation 10 aylık dutasteride tedavime miracle losyon ekliyorum - avodart tecrübelerimi aktarıyorum(saçlarım fotoğraflı)

merhabalar yaklaşık bir senedir uzaktan takip ediyorum bu forumu buraya başlık açıcak seviyeye gelmekten hep korktum ama yapacak bir sey yok, 10-11 aydır avodart kullanıyorum kısa bir özet geçeceğim tecrübelerimi. öncelikle saçlarım omzuma kadar uzun ve kıvırcık olduğu için takibini yapmak oldukça zor; avodart kullanmaya ilk başladığımda göğüs kıllarımın vs seyrekleştiğini gördüm ve cinsel bozukluklarım ufak tefek vardı ilk kullandığım aylarda saçlarımda ufakta olsa bebeklik saçlarının çıktığını düşünüyorum belki bu saçlar dökülme evresine geçecek saçlardı bunu tespit etmek gerçekten zor benim için.6. aya geldiğimde minoks+ dutas yapmaya basladım anında dökülme kesildi bunun avodarttın etkilerini göstermeye baslamıs olduğunu düşünüp minoks ve dutas ı bıraktım doktorun demesiyle karaciğerim için avordart ı da bıraktım. sonrasında tekrardan basladım bir süre aynı sekilde günlük bir hapla devam ettim sonrasında yabancı bir forumda gördüğüm günlük 5 dutasteride uyguladım 15 gün boyunca bir kişi böyle yapıp sonra tek avodartla devam etmişti ve ilk ayda saç çıkışları almıştı. bende aynı şekilde yaptım ve şakaklarımda ufak tefek tüylenmeler gördüm fakat tüylenmeler dökülmenin habercisi mi yoksa yeni saç çıkışı mıydı bilemiyorum ama oldukça tüylenmeler arttı. dozajı 1 düşürdükten sonra olan o tüyler de döküldü yaklasık bir kac ay içerisinde. bu durumun kafamdaki testesteronu arttırdığını düşünüyorum bunun için miracle eklemek istiyorum tedavime, cünkü suratımda sivilceler de cıktı ki benim ergenlik boyunca bile suratımda sivilce cıkmamıstı
    yasım 23 saçım suan norwood 2-3 arasında tepede de açılma var ufaktan.
    kafamdaki testesteronu nasıl ortadan kaldırabilirm ?
    suan şakaklarda dünya kadar seyrelmeye devam eden kısımlarda bebeklik saçları var tüy ve kısa olacak şekilde onları nasıl büyütebilirim ? sadece onları büyütüp koruyabilsem ne ala benim için
    avodartı bırakmalı mıyım günlük 1 doz kullanıyorum bırakırsam artan testodan dolayı saçlarım daha fazla dökülmez mi ?
    kafama minoks hic bir ekilde sürmek istemiyorum minoks ndense cok ahte ve gecici bir sürec gibi geliyor ayrıca pahalıda miracle ucuza geliyor maddi durumum pek iyi değil suan
    saçlarım turuncu kısalan dökülecek olan saçlar sanırım, simsiyah oluyor(hepsi kısa uzun değil) ki benim vucumda bile siyah saç tüy yok bu neden kaynaklanıyor olabilir doktor da bilemedi bunu fikri olan ?
    forumda güncel olmadığı için miracle losyonu garnier aloe vera ile yapabilir miyim? arginine direnc sprey ile aynı etkiyi alır mıyım fotoğrafını bırakıyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı deepsea Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar yaklaşık bir senedir uzaktan takip ediyorum bu forumu buraya başlık açıcak seviyeye gelmekten hep korktum ama yapacak bir sey yok, 10-11 aydır avodart kullanıyorum kısa bir özet geçeceğim tecrübelerimi. öncelikle saçlarım omzuma kadar uzun ve kıvırcık olduğu için takibini yapmak oldukça zor; avodart kullanmaya ilk başladığımda göğüs kıllarımın vs seyrekleştiğini gördüm ve cinsel bozukluklarım ufak tefek vardı ilk kullandığım aylarda saçlarımda ufakta olsa bebeklik saçlarının çıktığını düşünüyorum belki bu saçlar dökülme evresine geçecek saçlardı bunu tespit etmek gerçekten zor benim için.6. aya geldiğimde minoks+ dutas yapmaya basladım anında dökülme kesildi bunun avodarttın etkilerini göstermeye baslamıs olduğunu düşünüp minoks ve dutas ı bıraktım doktorun demesiyle karaciğerim için avordart ı da bıraktım. sonrasında tekrardan basladım bir süre aynı sekilde günlük bir hapla devam ettim sonrasında yabancı bir forumda gördüğüm günlük 5 dutasteride uyguladım 15 gün boyunca bir kişi böyle yapıp sonra tek avodartla devam etmişti ve ilk ayda saç çıkışları almıştı. bende aynı şekilde yaptım ve şakaklarımda ufak tefek tüylenmeler gördüm fakat tüylenmeler dökülmenin habercisi mi yoksa yeni saç çıkışı mıydı bilemiyorum ama oldukça tüylenmeler arttı. dozajı 1 düşürdükten sonra olan o tüyler de döküldü yaklasık bir kac ay içerisinde. bu durumun kafamdaki testesteronu arttırdığını düşünüyorum bunun için miracle eklemek istiyorum tedavime, cünkü suratımda sivilceler de cıktı ki benim ergenlik boyunca bile suratımda sivilce cıkmamıstı
    suan şakaklarda dünya kadar seyrelmeye devam eden kısımlarda bebeklik saçları var tüy ve kısa olacak şekilde onları nasıl büyütebilirim ? sadece onları büyütüp koruyabilsem ne ala benim için
    avodartı bırakmalı mıyım günlük 1 doz kullanıyorum bırakırsam artan testodan dolayı saçlarım daha fazla dökülmez mi ?
    kafama minoks hic bir ekilde sürmek istemiyorum minoks ndense cok ahte ve gecici bir sürec gibi geliyor ayrıca pahalıda miracle ucuza geliyor maddi durumum pek iyi değil suan
    saçlarım turuncu kısalan dökülecek olan saçlar sanırım, simsiyah oluyor(hepsi kısa uzun değil) ki benim vucumda bile siyah saç tüy yok bu neden kaynaklanıyor olabilir doktor da bilemedi bunu fikri olan ?
    forumda güncel olmadığı için miracle losyonu garnier aloe vera ile yapabilir miyim? arginine direnc sprey ile aynı etkiyi alır mıyım fotoğrafını bırakıyorum.
    Senin gibi arkadaşları forumda görünce çok üzülüyorum. Allah akıl fikir versin. Günde 5 dutasterid mi??
    Minox'un çok sahte ve geçici olduğunu düşündün ha? 5 Bunun yerine 5 avodart yutmak mı mantıklı geldi?

Canım kardeşim 1 yılldır forumda okuduğun hiçbir şeyi anlamamışsın ki. Bu nasıl takip etmek. Yukarıda her bir yazdığın cümleye karşılık 1 paragraf iğneleyici, dalga geçici şey yazmayı çok isterdim. Ama onu da anlayacağını sanmıyorum, benim enerjime yazık.

Allah akıl fikir versin.

Yeni Üye
    Haftada 1 dutas ve haftada 6 finasla iyi sonuçlar alanlar sayfada mevcut bence dutun faydası var haftada 1 kullanılabilir. Ben finas kullanıyorum 3.haftaya girdim ilk günde dökülmeyi kesmişti. Şu an minik saçlar dökülüyor. Anlam veremiyorum...

Yeni Üye
    başlığı açarken enter a basınca otomatik olarak gitti fotoğrafları yüklemeden, yarın yükleyeceğim fotoğrafları

benimde 8. ayım avodartta git gide küçük tüyler saça dönüşmeye başladı şuanlık izlediği yol önce kafamın orta kısımdakiler dönüştü yavaş yavaş şakaklara doğru geldi ama daha tam şakaklardakiler dönüşmedi miracle acaba bunları çevirmede etki eder mi bende merak ediyorum gerçi daha fazla anti androjen kullanmak istemiyorum ama saçtan önemli değil

Yeni Üye
    Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin gibi arkadaşları forumda görünce çok üzülüyorum. Allah akıl fikir versin. Günde 5 dutasterid mi??
    Minox'un çok sahte ve geçici olduğunu düşündün ha? 5 Bunun yerine 5 avodart yutmak mı mantıklı geldi?

Canım kardeşim 1 yılldır forumda okuduğun hiçbir şeyi anlamamışsın ki. Bu nasıl takip etmek. Yukarıda her bir yazdığın cümleye karşılık 1 paragraf iğneleyici, dalga geçici şey yazmayı çok isterdim. Ama onu da anlayacağını sanmıyorum, benim enerjime yazık.

Allah akıl fikir versin.
    öncelikle etiketleri ayarlarken enter a bstığım için düzenlemeden gitti bütün metin. ve de 5 avodartla zaten etki aldım ve klinik olarak ispatlanmış durumda saç çıkışı alınabildği. minoks sakal çıkarttı bende bıraktım bir yıl sonra döküldü dht bloke etmiyor androjen bloke etmiyor saç köklerini uyarıyor asıl çözüm değil. bir yıldır uzaktan takip ediyorum dediğimi belirtmiştim hergün açıp bakmıyoruz ayda bir dökülmem artar incelerim başlıkları

Yeni Üye
    dozaj nedir peki ? göğüs kıllarında falan azalma oldu mu? benim seyrekleşmişken tekrar gürleşti ve saçlarım da geriledi baya burda fotoğraflarım
    sol şakak https://hizliresim.com/4DZGzk https://hizliresim.com/GSfyHZ
    tepe (sebore var) https://hizliresim.com/A9mlpW
    sağ sakak https://hizliresim.com/xciSgZ
    bu da garnier; bununla yapabilir miyim miracle losyon u ? içerğinde etiketindend dolayı alkol var mı yok mu göremedim elseve ile aynı etki alınır mı ? https://hizliresim.com/qaQswz https://hizliresim.com/BaaJ24

SaçımınDoktoru Üyesi
    öncelikle etiketleri ayarlarken enter a bstığım için düzenlemeden gitti bütün metin. ve de 5 avodartla zaten etki aldım ve klinik olarak ispatlanmış durumda saç çıkışı alınabildği. minoks sakal çıkarttı bende bıraktım bir yıl sonra döküldü dht bloke etmiyor androjen bloke etmiyor saç köklerini uyarıyor asıl çözüm değil. bir yıldır uzaktan takip ediyorum dediğimi belirtmiştim hergün açıp bakmıyoruz ayda bir dökülmem artar incelerim başlıkları
    Canım kardeşim, zaten günde 5 avodart alırsan tabi saç çıkışı alırsın. Bunun klinik olarak ispatlanmış olması veya olmamasıyla alakası yok. 1 adet avodart dhtyi %90 azaltırken sen 5 tane almışsın. Vücutta erkeklik hormonuna dair birşey kalmamış neredeyse.

Arada bir baksan bile, dakika başı baksan bile, ister amuda kalkıp okusan bile bu forumun herhangibir yerinde 5 avodart alan bir değişik göremezsin. Okuduğunu anlamıyorsun. Hayretler içerisindeyim. 5 avodart aldığıı bir ürologa söylesen, adam kafayı yer herhalde.

Vücut senin vücudun ama çook yazık ediyorsun. Okuduğunu da anladığından da emin değilim ki, seni uyarmaya çalışıyorum ana. Boşa yazıoruz galiba.

Yeni Üye
    yabancı forumlara bakarsan görürsün günlük 2.5 mg dutasteride uygulayanları, bu forumda takılmıyorum her neyse, yan etkilerde klinik olarak cok artmadığı tespit edilmilmiş. 5 tane atınca testoyu %90 dan %400 engellemiyor. sadece scalptaki dhtyi daha fazla blokluyor. kısa dönemde en ufak yan etkisi olmadı diyebilirim, ha erkeklik hormonuna gelecej olursak herhangi bir sorun yok emin olabilirsin

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ya yabancı forumlarda yazıyorsa, uygulamalar doğrudur yani? Bu nasıl saçmalıktır yahu?

Kardeş hepsinden önce şu var. Ülkelerin gen havuzları. Yabancıların neden antiandrojenlerden daha az etkilendiklerini, veya kısmen daha olumlu sonuç aldıklarını, veya tersten tekrarlarsam bizim insanımızın neden onlar kadar verim almadığını hiç düşündün mü? Bu forumda bu çokca göz ardı ediliyor. Belki dht bloklamadan ortalama bir türkden daha az etkileniyorsundur. Ama bunu ispatlama şansın var mı kendine? Mesela gidip bir üroloğa 5 avodart almadan önceki ve sonraki hormon tahlillerini yaptırdın mı? Uzman görüşü aldın mı?

Git bir üroloğa sor bakalım kaç hastasına günlük 2,5 mg dutas yazmış. Hele 20 li veta 30lu yaşlarında birisine??

Günde 5 avıdart almana rağmen ancak biraz saç çıkışı görmüş, 1e düşürdüğünde ise onların da döküldüğünü söylemişsin yukarıda. Misal hiç düşündün mü sendeki sorunun çözümünün antiandrojen olmayabileceğini?? Forumda başarı hikayeleri kısmını bir araştır bakalım. Dutas kullanıp nasıl sonuç alındığını gör. Misal mrscae nickli bir arkadaşın durumuna bir bak. Senin durum öyle mi mesela? 10-11 ay dutas kullanımında yerinde saymışsan, zaten çok yanlış yolda tepiniyorsun demektir.

Vücut kıllarının falan seyreldiğini söylemişsin. Sence bu iyiye işaret mi? Testo erkeğin düşmanı değildir. Forumda aklı başında arkadaşlaın yazılarını okursan, aslında testonun saç gelişiminde pozitif rol oynayabildiğini söylediklerini görürsün. Bir de bu bakış açısından bir bak bakalım.

Dediğim gibi vücut senin vücudun. Burada yazdıklarımı sana bir nebze faydası olmasını umarak, ve bundan daha çok da, bu konuya denk gelip okuyacak kişilere yol gösterebilmek adına yazıyorum. Lütfen Önce güvenli etkenleri deneyiniz. Böyle sert tedavileri ancak bir sonuç göremezseniz düşünürsünüz.

Allaha emanet, umarım istediğine kavuşursun.

Bu Konudaki Etiketler