5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Kullanılan losyon sıklığını azaltmak

Kullanılan losyon sıklığını azaltmak

Arkadaşlar merhaba losyon kullandıktan sonra saçlarım istediğim şekle gelmiyor ve aşırı sertleşiyor ve hafif bi farklı bir koku olusuyor bu yüzden sabahları kullanmak istemiyorum. Bunun en büyük nedeni iş hayatı bir sürü insanla iç içeyiz. Genelde forumda çoğu kişi 2 kez kullanıyor. Losyonu sadece aksam üstü 1 kez kullansak o günün aksamında yada ertesi gün sabahında dus alsak verim aynı şekilde olur mu ? günde 2 kez kullanan 2 ml kullanıyorsa bizde günde 1 sefer 2 ml kullansak herhangi bir sorun teşkil eder mi yada daha az verimli olur mu bu şekilde deneyen var mı arkadaşlar ?
    Bir de arkadaşlar 2 losyon yada fazlasını kullananlar hangi aralıklarla kullanıyor ?
    Bu arada miracle losyon ve minoxil kullanıyorum.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Minoxil topikal 23 saatte yarılanır günde 1 yeterlidir.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    minox uygulamasinin etkisi tam güne yakın sürer. Günde iki seansa bölünmesinin asıl nedeni yan etkilerden kaçınmaktır. Yalniz belli bir seviyeye kadar doz önemlidir. Yani günde 2 yerine 1ml uygularsaniz 50 mg kadar az minoxidil alırsınız. o da size %2 lik form kadar bı katkı saglayabilir. Verim düşeceği için önermiyorum.

Sabahlari kullanmak için köpük formunu deneyebilirsiniz. Kullanmadığım için yorum yapamıyorum. Bence tek seferde 10 fıs yerine vucudunuzun tepkisine göre ikiye bölün. Atıyorum 7 veya 8 fıs sizi rahatsız etmedi diyelim, onu akşamları uygularsiniz. Sabahki 2 fısı da saçın formunu bozmaması için tepe bölgesine uygularsiniz.

Yorumlarınız için teşekkürler. Ben her aksam saçlarımı yıkarım yoksa saç diplerim yağlanıyor bazen losyonları kullandıktan 3-4 saat sonra saçlarımı yıkıyorum. Bundan dolayı losyonların etkisi gider mi peki ? veya benim gibi yapan var mı ?

Yeni Üye
    En azından 4 saat tutmaya bakın.
    Asgari süre de buydu diye hatırlıyorum. Kurumasıyla emilim bitmiyor onun dışında minoxu yıkayıp yatiyorsaniz saç deriniz için daha iyidir tabi.