7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Minoxidil Döngü

Yeni Üye rezes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Minoxidil Döngü

Merhaba arkadaşlar, 1 yıldır minox kullanıyorum. ilk 4 ayımda mükemmel çıkış yakaladım. 6.ayda döngü girdi ve hiçbirşey bırakmadı. Ben genede yılmadım devam ettim 4.ayda saçlar tamamen kapandı. 6.ay oldu gene sildi süpürdü Min+dut kullanıyorum. Acaba 4.ayda gene saçlar çıkacak mı diye düşünüyorum. Aranızda minoksidil kullanıpta 3 4 kez döngüye girmesine rağmen tekrar aynı şekilde saç çıkışı olan oldu mu ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı rezes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, 1 yıldır minox kullanıyorum. ilk 4 ayımda mükemmel çıkış yakaladım. 6.ayda döngü girdi ve hiçbirşey bırakmadı. Ben genede yılmadım devam ettim 4.ayda saçlar tamamen kapandı. 6.ay oldu gene sildi süpürdü Min+dut kullanıyorum. Acaba 4.ayda gene saçlar çıkacak mı diye düşünüyorum. Aranızda minoksidil kullanıpta 3 4 kez döngüye girmesine rağmen tekrar aynı şekilde saç çıkışı olan oldu mu ?
    Dostum döngü hususunda benim direkt bir tecrübem yok ama genel itibariyle minoksidilin , vereceğim linkteki ilk grafikteki gibi bir seyir izleyeceği söylenir. 0 çizgisi başlangıç olduğunda, minoksidil kullanılan grup, 100-108 hafta civarlarına kadar 0 çizgisinin üzerinde seyrediyor, inişli çıkışlı olarak. Ama yaklaşık 2 sene sonrasında, minoks kullanmayan grup ile benzer seviyeye geliniyor. Tabi herkesin durumu bu grafiğe göre ilerlemeyebilir ama bir genelleme yapmak adına bu grafiği baz alabilirsin.

Ama kendi gözlemimi katarak şöyle bir ekleme yapayım. Minoks hiç ilk seferdeki etkiyi gösteremiyor. Başlayıp bıraktığında, veya düzenli kullansan bile hiç bir zaman o ilk ivme olmuyor maalesef.

Yeni Üye
    Alıntı rezes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende kullandım minoxil 8 ayda döngü olayı olmuştu. Bana doktor 6 ay kullan 3 ay ara ver dedi. Acaba diyorum, ara vermem mi sebep oldu şok dökülmeye çünkü herkes 6.ayda döngüyle karşılaştıklarını söylüyorlar. Ben tekrar minoxile başlamayı düşünüyorum. Bu sefer min+dut losyon şeklinde ama kafamı karıştıran şey dutasla kullanırsak döngüyle karşılaşır mıyız? Karşılaşmamamız lazım çünkü dutasterid dht yi baskılıyor.Lütfen yardımcı olun arkadaşlar! Zor durumdayız...

İlk 7 ay falan min dut kullandım 3. ve 4. aylarda güzel iş çıkardı sonra döngü oldu bir daha aynı verimi hiçbir zaman alamadım sonraki 2-3 ay sadece minox kullandım yine verim alamadım, minox beni başladığım noktadan daha geriye götürmedi ama buda olumlu.
    Stabil bir tedavi için oral anti androjen lazım diye düşünüyorum ama oda vücuduma pek yaramıyor kullanmam bir daha tavsiye de etmem, xpecia' ya başladım bir umut 18 gündür kullanıyorum ve aksattığım masaja geri döndüm şakak kısmında minik kıllar gelmeye başladı bakalım süreç nasıl devam edecek.

Yeni Üye
    Hocalarım zigavus sprey varmış sizce minoxil yerine almayı düşünüyorum faydasını gören veya duyan var mı

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    liçeriğini atsana
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    https://hizliresim.com/FKCTdv

https://hizliresim.com/iMccmG

https://hizliresim.com/hyPA7K

Sitesine girince orda kutusunda yazmayan diğer içeriklerde çıkıyor mentol vs. gibi