8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: saçların tepesi hakkında sorum

Yeni Üye

saçların tepesi hakkında sorum

Arkadaşlar merhabalar, saçlarımın tepe noktasındaki durumu normal midir sizce ? Fikirlerinizi belirtirseniz çok sevinirim.

Bunu gece, sarı ışıkta çektim;

Bunu ise gündüz aydınlıkta;

Yaşım 19, dayı tarafında bendeki şu an olan saçtan daha fazla saç var ve saç tiplerimiz benzemiyor. Baba tarafı ise önde sadece şakaklar dökülmüş ama tepe tarafı seyrek.

1-2 sene saçlar kıvırcık ve çok uzundu (bonus kafa), bu sürede sınava hazırlanıyordum. Stres ve bakımsızlık derken bayağı dökülüyordu saçlarım. Şu an ise 2 günde bir banyo yaparken 20-30 tane dökülüyor, günlük hayatta ise elim ıslakken saçıma götürdüğümde elime bir kaç tane saç geliyor veya hiç gelmiyor.

Üstten fotoğraf;

Ön taraftan;

Saçımın ön ve arka taraflarında dönerler var.

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saçının arka tarafı ve vertex oldukça iyi görünüyor. Fakat bulanık çıkmasına rağmen saçının önündeki sol tarafta bir incelme, seyrelme gözlemleniyor. Orada saç gülü var sanırım fakat yine de bana seyrek gözüktü.

Biraz daha net bir fotoğraf çeksene hatta elinle saçlarını kaldırıp saç derini çekmen daha iyi olacaktır.
    Belirtmiş olduğum her görüş, kendi gözlemlerimi ve araştırmalarımı kapsar.
    Kullanmış olduğum teknikler, ilaçlar, uygulamaları kimseye öneri olsun diye sunmuyorum.
    Tek amacım farklı bir bakış açısı sunmak ve kendi tedavi deneyimlerimi aktarmak.

- Günde 1 kez Finasteride 1.25 mg
    - Günde 2 kez sakallara Minox.
    - Günde 1 kez Ru58841 (Serioxydl Losyon ile çözüyorum)
    - 2 haftada 1 Dermastamp 1.5mm-2mm

Yeni Üye
    Alıntı dev97 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saçının arka tarafı ve vertex oldukça iyi görünüyor. Fakat bulanık çıkmasına rağmen saçının önündeki sol tarafta bir incelme, seyrelme gözlemleniyor. Orada saç gülü var sanırım fakat yine de bana seyrek gözüktü.

Biraz daha net bir fotoğraf çeksene hatta elinle saçlarını kaldırıp saç derini çekmen daha iyi olacaktır.
    Telefonun kamerası çok kötü, ancak bu kadar oluyor. Şaçların ön tarafını hava kaldırıp, aydınlık bir yere geçip bakınca seyrelmiş olduğunu görebiliyorum.

Ne önerirsiniz bana, site de sıkça bahsedilen tedaviler dışında ? Ben duşa girdiğim zaman 5 dk kafa masajı yapmaya çalışıyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Dostum pek bi sorun yok gibi. Belki şakaklarda biraz minyatürleşme oluyor olabilir. Fotolar daha yüksek çözünürlüklü olsa daha net bi yorum yapabiliriz tsbi.

Ama o da belli belirsiz. Olgunluk çizgisi denen bir olay var. Çoğu erkeğin saçları dökülmese bile saç çizgisi bir miktar geri çekilir ve öyle kalır. Belki de böyle bir durumdur. Çok endişe yapmanı stres yapmanı gerektirecek bir durum yok gbii. Sen sağlıklı beslenmeye, spor yapmaya özen göster. Belli aralıklarla da fıtığraflarını çekip stokla. Böylece zManla saçlarda bi gerileme var mı yok mu gözleme şansın olur. Dediğin gibi duşta yastıkta lavaboda çok fazla saç görmüyorsan, pek bir sorunun olduğunu sanmıyorum. Sadece gözlemleme yapmayı ihmal etme. Baktın dökülmede artış var, o zaman bir çare ararsın. Şimdilik ekstra yapacağın birşey yok. Arada saç derisine masaj iyidir, devam. Sağlıklı beslen, spor yap, mis gibi yaşarsın.

Ben bişey öneremem sitedeki tedavilerden aklına yatanı sana uygun olanı deneye yanıla bulabilirsin. Burada olmayan başka bir tedavi yok zaten. Başarı hikayeleri bölümüne girip bakabilirsin.
    Kullanmış olduğum teknikler, ilaçlar, uygulamaları kimseye öneri olsun diye sunmuyorum.
    Tek amacım farklı bir bakış açısı sunmak ve kendi tedavi deneyimlerimi aktarmak.

Yeni Üye
    Teşekkürler yanıtınız için. Saç çizgisinin geri çekilmesi dediğiniz gibi bence de olgunluk çizigisi, bir kaç yıl önceki fotoğraflarımda da o şekilde. Bazen saç dökülmesi artıyor bende, gün içinde pek saçıma dokunmuyorum ama 2 gün sonra duşa girdiğimde 50-100 arasına çıkıyordur dökülme. Gidip vitamin değerlerine baktıracam ama virüs dolayısıyla hiç bulaşmıyorum. Bir de saçımın arka ve yan taraflarından da saçların döküldüğü oluyor. Bu duruma bakarsak, artan saç dökülmesinin vitamin eksikliği veya mevsimsel olduğunu söyleyebilir miyiz ? (Saçın arka ve yan taraflarının dht'e olan dayanıklılığını göz önüne alarak bunu soruyorum)

Yeni Üye
    Alıntı dev97 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bişey öneremem sitedeki tedavilerden aklına yatanı sana uygun olanı deneye yanıla bulabilirsin. Burada olmayan başka bir tedavi yok zaten. Başarı hikayeleri bölümüne girip bakabilirsin.
    tedavinizde Haftada 1 *Sedir*,Argan,Badem yağı karışımı var. Bunun size ne açıdan faydası var ? Saç çıkarmama mı yoksa dökülme azaltma mı

Saç kalitesini arttırmak amacıyla kullanıyorum. Sedir ağacı yağının faydası olduğunu düşünüyorum çünkü bir hadiste geçiyor. Yanlış hatırlamıyorsam şayet : "Saçı olan saçına bakım yapsın sedir ağacının yaprağını kaynatıp köpüğünü saçına sürsün" demiş peygamberimiz. Araştırma yaptığımda sedir yağının çok faydalı olduğunu gördüm. Çok keskin bir yağ olduğu için diğer uçucu yağlarla karıştırılması gerekiyormuş, yine faydalı olabilecek yağlarla karıştırdım.

Burada sedir ağacı yağı ile ilgili bir video var.
    https://www.youtube.com/watch?v=tBAbLWBYbfo