Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kafamdaki Yara Yerlerinden Saç Çıkmıyor

Kafamdaki Yara Yerlerinden Saç Çıkmıyor

Arkadaşlar merhabalar, foruma yeni üye oldum. Teknik bilgim az olduğu icin okuyaraktan buradaki bircok seyi anlamaya çalışıyorum.

Saçimda yani kafamda 3-5 yerde sivilce çıkmıştı. Daha sonra ben bunlari kurcalaya kurcayala yara yaptim. Yaralarda kabuk bağladi ve o yaralarin olduğu yerde iz kaldi ve bu bölgeden artık saç çikmiyor. Yani sapasağlam saç kökünden yaradan sonra saç çikma islemi kesildi. Yarin daha net resimler yükleyeceğim, burdaki sorum şü :

Buralardan artik saç çikmaz mi, öldümü onu anlamadim. Saçim dalgali ve oralar çükur gibi duruyor. Yardimci olursaniz sevinirim.

Elimin ucunda dikkat ederseniz bi yara izi var ve ordaki yara kisminda saç cikmasi kesildi. Kafamda böyle 3-5 yer var. Varsa tedavisi komple 0'a vurup tedaviye baslayayim..
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi 20200622_003641.jpg‎  

Yeni Üye
    Fotoğraf gorunmuyor..

Beyaz nohut tanesi kadar sacsiz alanlar mi ? Sivilceyle birlikte yogun kepek var miydi ? Fotografi hizliresim yukleyip tekrar atar misin

https://hizliresim.com/NmWUJn

Buyrun hocam, kafamda bunun gibi 4-5 yer var ve saç çikmiyor. Yara oldu kabuk bagladi. Kepek sorunum vs yok idi. Yuzde cikan sivilce gibi düşünun. Yara ettim, yara bitti izi kaldi ve sac cikmasi durdu o noktalarda.

Banned
    Bende de bu sorun var hocam kabuk olayı ama hiç incelemedim oradan saç çıkıyor mu çıkmıyor mu diye

Hocam ben hissediyorum maalesef. Sacim dalgali ve oralar hep çukur oldu. Nasil kurtaririm bilmiyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Furkaanc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ben hissediyorum maalesef. Sacim dalgali ve oralar hep çukur oldu. Nasil kurtaririm bilmiyorum.
    Bence hiç uğraşma dostum. Gerçekten çok ufak alanlar için saçını kesmeni, bir sürü uğraşmana hiç gerek yok. Belli bile olmuyor. Ama illa kafana takıyorsan, önce bi dermatologa gözükmeni tavsiye ederim.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk önce forumu okuduğun için teşekkür ediyorum kardeşim. folikül hasar aldıysa ne yazık ki bu durum imkansıza yakın ama iyileşme durumu olabilir. booster etkenlere (prostaglandin vs) bakarak oralardan çıkış yakalamayı deneyebilirsin. yarıya bölünen kökler bile kendilerini tamamlayabiliyor neden olmasın?
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Hocam çok taktım inan ki. Tesekkur ederim.

Hocam ben de size tesekkur ederim. Doktora gitmeden bu bahsettiginiz karışımları uygulamada bi sakinca olur mu? Daha fazla zarar verme durumu vs...

Ve bana ornek bi link atar misiniz bu konu ile ilgili. Dedigim gibi suan cok yabanci terim var pek cok seyi anlayamıyorum.

Bugun sacimi 3'e vurdum ve daha net belli oldu arkadaslar.

https://hizliresim.com/D7Mqxa

Sayfa 1/2 12 SonSon