Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 14 aylık dutasterid deneyimim !

Yeni Üye

Exclamation 14 aylık dutasterid deneyimim !

Arkadaşlar herkese merhaba,
    Daha önce bilgi almak için siteye çok göz attım yorumları okudum bu konu başlığını açabilmek adına üye oldum ve deneyimimi sizleri bilgilendirmek adına yazıyorum.Son iki senedir şiddetli ve hızlı saç dökülmem var saç derim belirginleşmeye başladı özellikle şakaklar.Minoxil yada herhangi lokal ürün kullanmadım.13.04.2019 tarihinden itibaren 1 ay boyunca hergün sabahları 0.5 mg (1 kapsül) dutasterid kullandım ve 1 ay sonrasından itibaren 13 ay gün aşırı yani p.tesi,çarşamba ve cuma günleri hiç ama hiç aksatmadan dutasterid kullanmaya devam ettim.2. aydan sonra yastıkta ve saçımı yıkarken dökülen saç sayısı azaldı ve 2 ay kadar böyle devam etti daha sonra tekrar 20 gün boyunca şiddetli dökülme yaşadım.Dönem dönem saçım çok döküldü sonra biraz azaldı ancak net olarak söyleyebilirim hep döküldü.Yeni saç çıkışı hiç ama hiç olmadı birde zaman zaman dökülmelerin yoğun olduğu yerlerde saç diplerim zonklayıp acıyordu bu zaten 2 senedir var ki buda genetik saç dökülmesine işaretmiş.Evet 14 ay sabırla kullandım bunu bir kere deneyebilirdim ve yaşım 27 bu arada deneyeyimki iş işten geçmeden saç kökleri ölmeden dihidrotestosteronu baskılayarak önce dökülmeyi durdurma sonra mümkünse yeni saç çıkışı yada en azından olanı korumak.Ben yapmam gerekeni yaptım fayda görmediğim halde sabırla risk alarak kullandım fayda göremedim 1 haftadır kullanmıyorum.Gelelim yan etkilere;14 ay içerisinde sertleşme, libido azalması, jinokomasti, gibi yan etkiler olmadı cinsel yönden hiç sorun olmadı. Ancak 3. aydan itibaren kas kütlemde azalma ve kaslarımda yumuşama güçsüzlük oldu yani arka kol kaslarım kollumu salladığımda sallanır oldu yaşlı insanlar gibi kas erimesi gibi. Bacak kaslarım adelelerim aynı şekilde ve ben beslenmeme dikkat ederim özellikler süt yoğurt ve yumurta gibi besinleri çokça tüketirim.5. aydan itibaren aşırı halsizlik ve yorgunluk oldu sabahları uyanması inanılmaz zor moral bozukluğu ve kasvet içerisinde uyanıyorum.Uykuya daldıktan sonra ani irkilme boşluğa düşer gibi hiç bacak ve kolumda ani irkilmeler yaşıyorum.Ve 8. aydan sonra ise panik atak,anksiyete,ve hergün günün belli aralarında şiddetli kalp çarpıntısı ve korku durumu ortaya çıktı.Başka ilaç kullanmıyorum kronik rahatsıuzlığım yok yada kronik psikolojik hastalıiğım.Beni en çok dibe iten yaşamımı etkileyen panik atak,anksiyete çarpıntı korku gibi semptonlar oldu şuan 1 haftadır kullanmıyorum elbette tüm psikolojik ve kaslarla ilgili yan etkiler devam ediyor.Elbette ilacı bırakalı yeni oldu tahmini dutasterid 14 aylık gibi kullanım sonucu belki tahimini 1 ay kadar metabolizmada kalacak.Şayet 1 veya 2 ay sonra tüm belirtiler geçecekse razıyım hiç sorun yok ama beyinsel sinirsel psikolojik kalıcı bir durum olursa bu çok kötü olur.Kaldıki 14 ay içerisinde saçlarımın dökülmesi durdu 10 ay sonra saç çıkışı başladı hatta saçlarım hadi olmazda 18 yaşımdaki haline döndü şuan 27 yaşındayım en az 35 e kadar tutmak korumak istesem saçlarımı 8 sene dahamı kullanacağım ? bu riske değermi? Bir yılda bu yan etkileri gördüysem 3-5 yılda nasıl olur? Arkadaşlar elbette fayada görende olabilir daha az yan etki görende kişiye göre değişir ancak benim deneyimlerim bunlar. Ancak bunlar basit şeyler değil ve tolere edilmeyebilir.Artık kullanmayacağım ve saç sorununa bir türlü alışıp kabulleneceğim psikiloji yoksa saçın önemi yok gerçekten çok rahatsılzık duydum ilaçtan bu yan etkiler %100 dutasteridden şüphem yok inşallah bir zaman sonra tüm belirtiler gider.Umarım yadımcı olabilmişimdir dutas veya finas kullanmayı düşünenlere.Merak ettiğiniz ve sormak istediğiniz hususlar olursa yardımcı olabilirim.Teşekkürler.

Yeni Üye
    Ben 3 günde 1 alıyorum şuanlık memnunum saç durumuna göre kullanım sıklığını azaltacağım.

Yeni Üye rezes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba teşekkür ederiz deneyimini bizimle paylaştığın için. Pes etmek zorunda degilsin. Setipiprant , Advancell , Ru58841 , Minoxidil gibi ilaçlarla losyon seklinde uygulayarak saclarini koruyabilirsin. O zonklama dedigin sey sac diplerindeki inflamasyon sonucu olusuyor. Onuda engelleyen setipiprant konuları biraz arastirip bakarsan kendine uygun guvenılır bır tedavi elde edebilirsin. Hiç yoktan dogal tedavilerde var forumda. Gecmis olsun.

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncesi ve 14 ay sonrası fotoğrafların var mı? Bu androjenler bir tek bizim Türklerde işe yaramıyor sanırım Hairlosstalk'da vs çok iyi sonuç alanlar var 14 ay gibi bir sürede.

Süreç sırasında ejakülasyon sıklığınız nasıldı?

Yeni Üye

Yeni Üye
    Ejakülasyonda herhangi sorun olmadı ilacı kullanmadan önce nasılsa yine aynı sadece meni renginde saydamlık ve sıvılaşma oldu başka cinsel yan etki yok resimleri ekledim öncesi yok ancak resimler güncel durum ancak öncesi biraz daha iyiydi saç derisinin belirginliği daha azdı yani mevcut saçı koruma düşüncemde olumsuz sonuçlandı

haftada 1-2 ye düşürüp minoxille de koruyabilirsin 35-40 ını görür bence

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı stalker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ejakülasyonda herhangi sorun olmadı ilacı kullanmadan önce nasılsa yine aynı sadece meni renginde saydamlık ve sıvılaşma oldu başka cinsel yan etki yok resimleri ekledim öncesi yok ancak resimler güncel durum ancak öncesi biraz daha iyiydi saç derisinin belirginliği daha azdı yani mevcut saçı koruma düşüncemde olumsuz sonuçlandı
    Dostum resim eklediysej, ben açamadım mobilden. Hizliresim gibi bir siteye ekleyip paylaşabilir misin fotoları?

Yeni Üye
    Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum resim eklediysej, ben açamadım mobilden. Hizliresim gibi bir siteye ekleyip paylaşabilir misin fotoları?
    kusura bakmayın eklemiştim ancak görüntülenmiyor tekrardan hizliresim e yükledim.

Yeni Üye
    Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Telefonun kamerası çok iyi değil ışık altında şakaklar ve tepe bölgesini olduğu kadarıyla çektim ancak göründüğünden biraz daha belirgin özellikle saçı yıkadıktan 8-10 saat sonra saçlar yağlanınca saç hacmi görüntüsü daha kötü oluyor zaten saçıma şekil verme tarama gini lüksüm kalmadı ince telli ve seyrekleştigi için saçlarda yükseklik kabarma zaten olmuyo özellikle "öncesi" çekitiğin resim yok ancak 2.5 sene önce dökülmeye başlamdan önce normal çekildiğim fotolardan saç kısmını ön kısımdan saç sıklığını ifade edebilmek adına yükledim.

Sayfa 1/2 12 SonSon