4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Dökülme bıçak gibi kesildi

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dökülme bıçak gibi kesildi

18 aydır finasterid kullanıyorum. Dökülmem her zaman stabildi. Saçımı yıkadıktan sonra lavoba önünde kurulurken 35-40 tel gidiyordu. Elimi saçıma attığımda nemliyken 6-7 kuruyken 3-4 tel gelirdi.
    Finasteride güvendiğim için çok sıkıntı yapmadım.

Son 2 haftadır dökülmem acayip bir şekilde kesildi ve bu dökülmeyi kesen nedeni bulmakta zorlanıyorum. Saçımı kurulurken lavobada 3-5 tel görüyorum. Elimi attığımda gelmiyor. Normalde losyon sürerken elime baktığımda 8-10 tel görürdüm. Şimdi 2-3 tel anca geliyor.

Şimdi izolasyon döneminde sadece sakala minox başladım. 2 aydır kullanıyorum. Sabah akşam 5 fıs sıkıyorum. Başta dermatit yaptı sakalda sonradan geçti, artık olmuyor. Minoxun deriden emilip saça olumlu etki yapması söz konusu olabilir? (Hafif kıllanma yaptı alın bölgesinde vs)

Loreal Serioxydl 2 şişe aldım indirimden. 2.şişe bitmek üzere onun da etkisini görmüş olabilirim.
    Saf argan yağı, sedir ağacı yağı, badem yağı bepanthen, bemix, evigen, avicap karışımı yaptım. Sürekli evdeyiz madem bir işe yarasın diye 2-3 günde bir bunu sürüyorum.

Bir de kafamı karıştıran bişey daha var. Sivilcelerim, seboreik dermatitim, yağlanma sorunum arttığı için, bakterilerin çoğalmasını engelleyen Tetradox antibiyotiğini yazdı doktorum. Bunu da 1.5 aydır kullanıyorum. Toplam 4 ay kullanacakmışım.

Sizce bunlardan hangisi bu bıçak etkisini yapmış olabilir.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi Adsız.jpg‎   ilerleme.png‎  

Yeni Üye
    hem yakın bölge, hem de sistemik gidecek dozdan dolayi sakala sürülen minox saçı etkileyebilir. Doğrudan saçın yaşam evrelerine müdahale edeceği için 3-4 aylık dökülme periyodunu minox ilk bir buçuk ayınızda tamamlamıştır yani şu an görmeniz gereken dökülme çoktan gerçekleşti diye düşünüyorum. Bir iki ay sonra tekrar kendi ritminize dönersiniz

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Doku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hem yakın bölge, hem de sistemik gidecek dozdan dolayi sakala sürülen minox saçı etkileyebilir. Doğrudan saçın yaşam evrelerine müdahale edeceği için 3-4 aylık dökülme periyodunu minox ilk bir buçuk ayınızda tamamlamıştır yani şu an görmeniz gereken dökülme çoktan gerçekleşti diye düşünüyorum. Bir iki ay sonra tekrar kendi ritminize dönersiniz
    olabilir valla haklısın. kullandığım antibiyotik de belki inflamasyonu kestiği için fayda sağlamış olabilir. sivilcelerime ve egzamama çok iyi geldi.
    peki sakalıma sürdüğüm minox saçıma olumlu katkı yapacak mıdır?
    Belirtmiş olduğum her görüş, kendi gözlemlerimi ve araştırmalarımı kapsar.
    Kullanmış olduğum teknikler, ilaçlar, uygulamaları kimseye öneri olsun diye sunmuyorum.
    Tek amacım farklı bir bakış açısı sunmak ve kendi tedavi deneyimlerimi aktarmak.

- Günde 1 kez Finasteride 1.25 mg
    - Günde 2 kez sakallara Minox.
    - Günde 1 kez Ru58841 (Serioxydl Losyon ile çözüyorum)
    - 2 haftada 1 Dermastamp 1.5mm-2mm

Yeni Üye
    Minox şok dokulmesi ilk günlerde bile baslayabiliyor. Bu da Faz değişimi için birkaç dozun yeterli olduğunu veya dolaylı bir uygulamanın süreci tetikleyebilecegini gösterir ama elle tutulur bir katkı için süreklilik ve doğrudan uygulama gerekiyor.