10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Jiletle kesilen kıllar neden kalınlaşıyor?

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Jiletle kesilen kıllar neden kalınlaşıyor?

İnternette hep görüyoruz jiletle makineyle vs kesilen kıllar kalınlaşmaz tamamen uydurma diye. bunu denemek amaçlı karın bölgemde bir kısmı jiletle aldım bir kısmı ağdayla. Sonuç şu oldu ağdayla aldığım gerçekten yine tüy gibi ince hafif açık renkli çıktı. Jiletle aldığım ise sert, kalın, ve koyu renkli çıktı.

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bunu şu şekilde yorumluyorum. Dermastamp ile mikro iğneleme yaparak saç köklerimizde kollajen,elastin ve hyalüronik asit üretimini stimüle ediyorsak jiletleme yaptığımızda da deride mikro hasarlar oluşuyor ve aslında aynı olayı gerçekleştirmiş oluyoruz.

Ağda veya cımbız kullandığında bu olay gerçekleşmiyor çünkü jilette olduğu gibi kesi söz konusu değil.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kafada denedim işe yaramıyor ama vücutta bunu harbi ben de yaşadım Acaba algıda seçicilik mi
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dht yüzünden foliküller oldukça zarar görüyor. Uzun vadede çok ufak değişimler oluyor. Kesinlike yan tedavi olarak 2 haftada 1 kez yapılmalı.

https://www.youtube.com/watch?v=udd3UvUhldc

Şu videodaki arkadaş nw7 olmasına rağmen 9 ayda değişim yakalamış. Bir de finas kullansaydı iyice toparladı.

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O kalın çıkan kılları daha sonra cımbızla veya ağda ile alsam bile tekrar kalın çıkmaya devam ediyor. Araştırma yaptığınızda doktorların vs. böyle bir şeyin olmadığı göz yanılması olduğu söyleniyor fakat dediğim gibi denediğim bölgeler yan yana göz yanılması olmasım ümkün değil

Evet, benim şöyle ufak bi teorim var. Deri altı seviyesinde kesince deri yüzeyine çıkabilmek için kalınlaşıyor olabilirler. Kıl dönmesi falan olmasın diye
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

evet en ufak etkisi olmadığını söylüyorlar ama ben de denemiştim. normalde göğsümü vs.tüy dökücü ile alırım ama denemelik jiletle aldığımda kalınlaşmıştı iyice siyahlaşmıştı.

bendede aynı durum oldu fakat sakallarımı kaç senedir keserim seyrek olan yerler hala gürleşmedi
    Şimdilik:
    Yeşil Çay - Azelaik Asit - Zix Karışımı(Hergün[Şuanlık kokudan dolayı yapmıyorum])
    Masaj(Hergün)
    (Karanfil Suyu)(Her Banyodan Sonra)
    (Ketoral Şampuan)(Haftada 2)
    (Ketoral Krem)(Hergün)

İstenmeyen tüy ve kıl olmak deyimleri buradan geliyor olmalı

Üye
    bu sene 3 ay kafamı jiletle kazıdım. haftada bir, daha kötü oldu saçlar