9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: yaş 17.5 saç dökülmesi lütfen okur musunuz

SaçımınDoktoru Üyesi

yaş 17.5 saç dökülmesi lütfen okur musunuz

İyi günler dilerim herkese, hepsini lütfen okur musunuz , geçenlerde 2 konu açıp kirlilik oluşturduğum için özür dilerim abilerim . Başlıkta belirttiğim gibi 17.5 yaşındayım ve lise sona geçtim üniversite sınavına hazırlancam ve bu sene stresli bi sene olcak benim için . saçlarım doğuştan seyrektir şakaklar hafif açıktır fakat son 3-4 aydır daha da seyrelmeye başladı , bu durum beni çok rahatsız ediyor , çevrem yüzünden saç konusunu kafama takmaya başladım elimde olmadan , arkadaşlarım hep saçlarım hakkında yorum yapıyor kel kalcaksın falan diyolar ve moralim bozuluyor , ailemde babam ve amcam kel , dedelerim ve dayılarım saçlı , babam 21-22 yaşlarında saçlarının büyük bir kısmını kaybetmiş , ben önlem almak istiyorum , duşta ve saçlarımı tararken çok dökülüyor saçlarım , saç dipleri acıyor sivilceler oluyor bi kaç tane bazen saç derisi uyuşuyor gibi oluyor , geçen seneye kıyasla saçlarım düzgün şekil almıyor hacim kaybı var cansızlık var çabuk kırılıyor ve dökülüyor şakaklar çok güçsüzleşti , öğrenci oldugum için saç tedavisi için aylık maksimum 150 TL ayırabilirim , siteyi bir süre inceledim fakat aşırı konu var kendime uygun tedavi bulamadım yani kafam karıştı sizden ricam bana yardımcı olur musunuz belki şuan saç durumum size göre cok iyi gelebilir dalga geçtiğimi düsünüyor olabilirsiniz fakat her hastalıkta erken tedavi ve önlem iyidir diye düşünüyorum ve bi kaç seneye saçlarım daha kötü olabilir , konuyu cok uzatmıs olabilirim kusura bakmayın saç konusunda içimi dökebildiğim tek yer burası , yan etkisiz tedavi ve önerilerinizi bekliyorum abilerim ( şuan elimde 5 mg biotin var 2 haftadır kullanıyorum )

normalde saç tellerimin arası açıktır fakat fotograf cekerken elimle saçlarımı tuttugum için sık gözüküyor olabilir . okudugunuz için teşekkür ederim

sağ şakak : https://hizliresim.com/mOGOJs

sol şakak : https://hizliresim.com/881Xng

saç çizgisi ön : https://hizliresim.com/12Qe2L

tepeden : https://hizliresim.com/B7MwND

https://hizliresim.com/6mNHGF

vertex : https://hizliresim.com/ecO2Ku

vertexte seyrelmeye başlamış büyük ihtimal arkadaşların vertex için öyle diyolar şakaklarda çok büyük bir sorun yok gibi cell kullanmanı tavsiye ederim
    Şimdilik:
    Yeşil Çay - Azelaik Asit - Zix Karışımı(Hergün[Şuanlık kokudan dolayı yapmıyorum])
    Masaj(Hergün)
    (Karanfil Suyu)(Her Banyodan Sonra)
    (Ketoral Şampuan)(Haftada 2)
    (Ketoral Krem)(Hergün)

Yeni Üye rezes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaşın daha genç Onun için sakın hormon ilaçlarını şu düzeyde kullanma hala saçın var. B12 tiroid demir testlerine baktır eğer kesin aga ise advancell ayırdığın bütçeye yeter doğal bı tedavi miracleye ulaşıp satın alabilirsin saçlarını korursun

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar foruma kaydolduktan sonra ilk işiniz sol taraftaki ana konuları okumak olsun sonra düşünürsünüz
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Kardeşim bende hemen hemen senin yaşlarında senden bi tık daha iyi saçlara sahiptim her yaz 2-3 defa kazımama rağmen bi halta yaramadığını gördük grupta uygulanmış birsürü tedavi var onlardan bütçene ve sana en uygun tedaviyi seç oral ilaç kullanman için yaşın küçük fakat topikal tedavilere göz at 3-4 yıl sonrada oral ilaç düşünürsün olmadı inşallah dökülmez saçların

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı SaçDostu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vertexte seyrelmeye başlamış büyük ihtimal arkadaşların vertex için öyle diyolar şakaklarda çok büyük bir sorun yok gibi cell kullanmanı tavsiye ederim
    evet vertexi görünce öyle konusuyolar miracle hoca ile iletişime geçmeye çalışıyorum cell kullancam inşallah

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı rezes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaşın daha genç Onun için sakın hormon ilaçlarını şu düzeyde kullanma hala saçın var. B12 tiroid demir testlerine baktır eğer kesin aga ise advancell ayırdığın bütçeye yeter doğal bı tedavi miracleye ulaşıp satın alabilirsin saçlarını korursun
    şu korona vakaları biraz daha düşse kan tahlili yaptırmaya gidicem teşekkürler yorumun için , aga olabilir babam ve amcam kel aynı zamanda amcamın çocugu benden bir yaş büyük ve 1 senede baya kaybı var saçlarda advancell kullanıcam inşallah bide bunun yanına ek her gün biotin alıcam çok teşekkürler başka önerileriniz varsa dinlerim uygularıım

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı thrdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim bende hemen hemen senin yaşlarında senden bi tık daha iyi saçlara sahiptim her yaz 2-3 defa kazımama rağmen bi halta yaramadığını gördük grupta uygulanmış birsürü tedavi var onlardan bütçene ve sana en uygun tedaviyi seç oral ilaç kullanman için yaşın küçük fakat topikal tedavilere göz at 3-4 yıl sonrada oral ilaç düşünürsün olmadı inşallah dökülmez saçların
    inşallah dökülmez abi , bu yaşta fark edip harekete geçeceğim için şanslı hissediyorum ve tek moral kaynagım bu , bende zamanında kazıdım ama işe yaramıyor dediğin gibi miracle hocaya ulasmaya çalısıyorum cell losyon için

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı SaçDostu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada hocam maalesef sadece vertex için demiyo arkadaş ortamım şakaklarımın da açık oldugunu soyluyolar , ki onlara kıyasla açık alnım ve şakaklarım ama yapım boyle fakat son zamanlarda şakaklar bariz seyreldi ve güçsüzleşti . bu arada suan doktora gitme imkanım yok , yaşadıgım şehir ve semtte korona vakaları cok yüksek maalesef gidemem , aga olması şart mıdır cell kullanmak için