4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: genetik saç dökülmesi yaşayan bir kadınım

Banned

genetik saç dökülmesi yaşayan bir kadınım

Merhabalar. 16 yaşımdan beri saçlarım yoğun bir şekilde dökülüyor. şu an 21 yaşındayım. son iki yıldır saç çizgimde açılmalar meydana geldi ve androgenetik alopecia teşhisi kondu. günde iki defa yüzde 2'lik minoksil ve xpecia erkek takviye kullanıyorum. haftada 1 kere 0.5 mm dermaroller yapıyorum. şampuan olarak Eyüp sabri Tuncer zeytinyağlı kullanıyorum. sülfatsız birçok şampuan denedim. dökülmeme bir etkisi olmadı hiçbirinin. şimdi bir de konazol kullanmaya başlamak istiyorum. Öncelikle bir kadın olarak tedavime neleri eklememi önerirsiniz? prp mezoterapi denemeli miyim? minoksili yüzde 5'liğe çıkarmak istiyorum. şampuan olarak ne önerirsiniz? şimdiden teşekkür ederim.

Yeni Üye Mavix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bayanlarda %2 minoxil 10 sprey ile %5 minoxil 5 sprey dozun aynı etkiyi gösterdiğini bir çalışmada okumuştum. Daha fazla dozu yükseltmemenizi öneririm yüzde vücutta tüylenme yapabiliyormuş. Bir de xpecia erkek benim hem duygu durumumu çok etkiledi hem de iştahımı, ben kullanamadım size faydası olur umarım. Konazol şampuan saç derisine iyi gelirken benim saç tellerimi inceltti yaklaşık 1-2 yıldır ara ara kullanıyordum şimdi onun yerine ketoral kreme yönelmeyi düşünüyorum.
    Female♀
    Haftada: 2 kere; Minoxil %5 5 sprey
    1 kere; Dermastamp & Miracle losyon

Yeni Üye rezes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Miracle losyon başlamanızı öneririm

dermarollerın derecesi çok az saçınız uzunsa en az 1-1.5 yapın