5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: 17 yaş nw1 incelme aşaması

Yeni Üye

17 yaş nw1 incelme aşaması

abilerim henüz daha yeni fark ettim saçlarım önlerden incelmeye başlamış yaşım daha 17 ve erkenden fark etmenin kendime faydası olacağını düşünüyorum ayrıca etrafta sürekli buna saf genetik olarak bakılmasını doğru bulmuyorum bu yüzden benimle aynı fikirde olan insanlardan bu yardımı almayı düşündüm.

Evet saçlarım henüz daha çok iyi durumda fakat incelmeye başlamış ben şimdi den gerekli şeyleri yapmaya başlamayı düşünüyorum

Pgd2, inflamasyon, Kalsifikasyon, DHT vs hakkında bilgilerim var ama neyi nasıl yapacağımı çok bilmiyorum bu yüzden sizden yardım almayı düşündüm şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Saçlarım şu şekilde henüz https://hizliresim.com/dJUV51

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saç çizgimiz çok benzer. Saçının sol tarafındaki gerileme doğuştan mı? Yoksa sonradan mı oldu? Yaşından ötürü ben dahil kimse bu forumda sana dht baskılamanı önermez.

Pgd2 blokerları belki senin için zararsız olabilir ama ben onun için bile erken olduğunu düşünüyorum. Hem yaşın dolayısıyla öğrencilik vs. bütçen de oldukça kısıtlıdır tahminimce.

Tedaviye başlamadan önce iyice bir gözlem yapmanı öneriririm. ayda bir saçlarının fotoğraflarını çek. Kendine bir referans noktası oluştur ve etrafındaki saçları gözlemle. Kısa saçla bu gözlemi daha iyi yapabilirsin.

6 ay sonra kötüleşme olduğunu görürsen yaşına uygun tedaviye başlarsın.
    Belirtmiş olduğum her görüş, kendi gözlemlerimi ve araştırmalarımı kapsar.
    Kullanmış olduğum teknikler, ilaçlar, uygulamaları kimseye öneri olsun diye sunmuyorum.
    Tek amacım farklı bir bakış açısı sunmak ve kendi tedavi deneyimlerimi aktarmak.

- Günde 1 kez Finasteride 1.25 mg
    - Günde 2 kez sakallara Minox.
    - Günde 1 kez Ru58841 (Serioxydl Losyon ile çözüyorum)
    - 2 haftada 1 Dermastamp 1.5mm-2mm

Yeni Üye
    Alıntı dev97 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saç çizgimiz çok benzer. Saçının sol tarafındaki gerileme doğuştan mı? Yoksa sonradan mı oldu? Yaşından ötürü ben dahil kimse bu forumda sana dht baskılamanı önermez.

Pgd2 blokerları belki senin için zararsız olabilir ama ben onun için bile erken olduğunu düşünüyorum. Hem yaşın dolayısıyla öğrencilik vs. bütçen de oldukça kısıtlıdır tahminimce.

Tedaviye başlamadan önce iyice bir gözlem yapmanı öneriririm. ayda bir saçlarının fotoğraflarını çek. Kendine bir referans noktası oluştur ve etrafındaki saçları gözlemle. Kısa saçla bu gözlemi daha iyi yapabilirsin.

6 ay sonra kötüleşme olduğunu görürsen yaşına uygun tedaviye başlarsın.
    Saç konusunda takıntılı biriyim, o gözlemi uzun zamandır yapıyorum ve incelme gittikçe ilerliyor. Forumda ki sabitlenmiş konulara baktığımda hemen hemen her şey ya hormonlarla ya da androjenlerle ilgili o yüzden ne yapacağı mı bilemedim.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GÜVenli tedavilerden ilerleyebilirsin seti gibi ama bütçen yoksa bi zix denenebilir en azından birkaç ay kafan rahatlar
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GÜVenli tedavilerden ilerleyebilirsin seti gibi ama bütçen yoksa bi zix denenebilir en azından birkaç ay kafan rahatlar
    kami bey zix losyon mu daha iyi yoksa cell losyon mu sizce ? neden arkadaşa cell önermediniz merak ettim de