Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Minoxilden Korkmak

Minoxilden Korkmak

Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 4 aydır Minoxil kullanıyorum.

Forumda çok fazla görüyorum/okuyorum herkes Minoxil e başlamaya korkuyor. Bunun sebebi nedir? İnsanlar Finasteride, Dutasteride kullanırım, denerim Minoxil'e başlamadan önce diyorlar. Çok tuhaf değil mi?

Minoxil diğer çoğu etkene bakarsak neredeyse daha güvenli bir etken değil mi? İnsanlar neden Minoxil e son çare olarak bakıyorlar? Sonuç olarak ne tedavi uygularsak uygulayalım devamlılık gerekmiyor mu? Minoxil 'den çekinilmesinin sebebi ne?

SaçımınDoktoru Üyesi erkutsek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkeste durum nedir bilemem fakat minoxil benim vücutta kıllanma yaptı yani kol tüylerim resmen tüy formatından kıl formatına döndü belirgin ve koyu şekilde.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı juake134 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Forumda çok fazla görüyorum/okuyorum herkes Minoxil e başlamaya korkuyor. Bunun sebebi nedir? İnsanlar Finasteride, Dutasteride kullanırım, denerim Minoxil'e başlamadan önce diyorlar. Çok tuhaf değil mi?

Minoxil diğer çoğu etkene bakarsak neredeyse daha güvenli bir etken değil mi? İnsanlar neden Minoxil e son çare olarak bakıyorlar? Sonuç olarak ne tedavi uygularsak uygulayalım devamlılık gerekmiyor mu? Minoxil 'den çekinilmesinin sebebi ne?
    Döngüye girilmesi ve etki kaybi

Daha güvenli olabilir yan etki bakımından fakat saç derisinde egzamaya sebebiyet verdiği için birde kullanmayı bırakınca fazlasıyla döktüğü için olabilir bana göre kullanımı çok meşakkatli aylık 100 lira civarı vermek gerekiyor

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Minox sürekli kullanım gerektiren, içerisindeki alkol ve ppg yüzünden saç derisini tahrip eden yapıya sahip. Ayrıca döngü denilen bir olayı var, başlangıçta terminal büyüme evresindeki saçları döküp tekrar çıkartıyor. 6-9 ay sonra bu döngü tekrar başlıyor. Aşırı kıllanma yapıyor vs.

Yeni Üye Mavix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Minoxil'i hayatın boyunca kullanmak gerekiyor. Belli bir süre sonra döngüye girebiliyorsun ve getirdiğinden daha fazlasını götürdüğünü söyleyenler var. Ama bence de agresif dökülmelerde vazgeçilmez. Denize düşen yılana sarılır...
    Female♀
    Haftada: 2 kere; Minoxil %5 5 sprey
    1 kere; Dermastamp & Miracle losyon

Yeni Üye rezes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Minoxidilden çekinilmesinin sebebi döngü meselesi. Minox ilk 4 ayda saçların büyük bir bölümünü çıkarır. 6.ayda döngüye girer ve faz çakışması dediğimiz olay gerçekleşir birlikte çıkan saçlar birlikte dökülür. Sonraki 4.ayda devam etmeniz halinde gene saçlar eskisi gibi çıkmaya başlar. Tabi zamanla etkisini yitirir. Korumaya çalışmak daha iyidir ilk başlarda eğer dökülme ileri derecede değilse. Ama ileri derecede ise sadece koruma için kullanılan ilaçlar minoxun saç çıkarma etkisini vermez maalesef. Ama samumed ve follicanın 2021 gibi çıkaracağı ilaçlar belki bir umut olabilir.

Banned
    Kanka döngü olayı var minoxil de bide bırakırsan olan saçını da döküyor daha kötü yapıyor ama dediğin doğru ben mesela şuan cell losyon+miracle losyon kullanıyorum tedavimde baktım olmuyor minoxil kullanırım tabi ki hatta ölene kadar kullanırım döngü den korkmuyorum zaten tek korkum yanetkisi yüzünden bırakırsam saçların çoğu gider son ve en önemli silah olarak minoxil bekletiyorum sende Bi yanetki yapmadıysa devam Kullanmaya ������

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı juake134 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Genel korku sebebi, döngü olayı olması. Yani çıkan saçlar bir süre sonra hızlı denebilecek şekilde dökülüyor, sonra tekrar çıkıyor vs. Bu minoxun saçın fazını dğiştirmesiyle ilgili olduğu söylenir. Saçta sürekli inişli çıkışlı bir grafik olduğu söylenir. İnsanlar gelen saçlaın gitmesinin üzüntüsünü kaldıramıyorlar galiba

Ben 1 yıldır altif kullanıyorum dikkatimi çeken bi dökülme olmadı. Şu ara biraz dökülmem arttı gibi ama bu minox döngüsü müdür bilemiyorum. Belki dönemsel birşeydir. Haa ama minoxdan çok iyi bir etki alamadım. O yüzdem belki döngü olayı derin olmuyordur bende.

Ek olarak diğer etkenlerle kıyaslayınca çok daha masum olduğunu düşünüyorum. Tabi kiminde finas yanetki yapmaz minpx yapar. Bu kişiden kişiye çol değişebilir. Ama bi genelleme yapmak gerekirse, en masum etkenlerden birisidir diyebilirim. Şahsi düşüncem bu yönde

Yeni Üye
    Minox döngüsü zaman geçtikçe etkisini kaybediyor mu ? Yani dökülen saçlar yeniden çıkıyor ileride daha mı az döngüye giriyor saçlar yoksa hep aynı mı ?

Sayfa 1/2 12 SonSon