Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
39 sonuçtan 31 ile 39 arası

Konu: 16 aylık finasteride’i bırakıyorum.

Yeni Üye
    Alıntı norman34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    proscar mı kullanıyorsunuz yoksa propecia mı?
    Proscar kullanıyorum

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kendi konumda saç durumumu görebilirsin. Aslında saç durumum oldukça iyi. Kendimi norwood 1.5 olarak nitelendirebilirim. Diffuse thinning var biraz ayrıca hedefim lise dönemindeki saç kaliteme erişmek.
    Belirtmiş olduğum her görüş, kendi gözlemlerimi ve araştırmalarımı kapsar.
    Kullanmış olduğum teknikler, ilaçlar, uygulamaları kimseye öneri olsun diye sunmuyorum.
    Tek amacım farklı bir bakış açısı sunmak ve kendi tedavi deneyimlerimi aktarmak.

- Günde 1 kez Finasteride 1.25 mg
    - Günde 2 kez sakallara Minox.
    - Günde 1 kez Ru58841 (Serioxydl Losyon ile çözüyorum)
    - 2 haftada 1 Dermastamp 1.5mm-2mm

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı dev97 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendi konumda saç durumumu görebilirsin. Aslında saç durumum oldukça iyi. Kendimi norwood 1.5 olarak nitelendirebilirim. Diffuse thinning var biraz ayrıca hedefim lise dönemindeki saç kaliteme erişmek.
    Açtığın bir konuda, ön çizgiden resimlerini gördüm. Evet saç durumun gayet iyi. Tepeyi vertexi bilemiyorum tabi.

Belki de genetik dökülmen olmayabileceğini düşündün mü? Belki olgunluk çizgisine çekiliyordur saçların. İmzandaki tedaviyi uyguluyorsan, hadi finası geçtim, oral aldactone kullanman, gerçekten çok ciddi sorun. İmzanda çok havalı cümleler ile kendi görüş ve gözlenlerini ilettiğini, gek amacının farklı bakış açısı sunmak olduğınu yazmışsın. Çok güzel. Fakat sen bu saç dökülmesi işini ç/ tedavisini çok yanlış anlamışsın kardeşim. Bu koonu altına bunları yazmak doğru mu bilmiyorum, mevzu başka yerlere kayacak ama. Daha ne yazsam bilemedim. Hiç bir üroloğa gidip, hocam ben bunları kullanıyorum demeyi düşündün mü? Bir uzman görüşü almayı?

Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açtığın bir konuda, ön çizgiden resimlerini gördüm. Evet saç durumun gayet iyi. Tepeyi vertexi bilemiyorum tabi.

Belki de genetik dökülmen olmayabileceğini düşündün mü? Belki olgunluk çizgisine çekiliyordur saçların. İmzandaki tedaviyi uyguluyorsan, hadi finası geçtim, oral aldactone kullanman, gerçekten çok ciddi sorun. İmzanda çok havalı cümleler ile kendi görüş ve gözlenlerini ilettiğini, gek amacının farklı bakış açısı sunmak olduğınu yazmışsın. Çok güzel. Fakat sen bu saç dökülmesi işini ç/ tedavisini çok yanlış anlamışsın kardeşim. Bu koonu altına bunları yazmak doğru mu bilmiyorum, mevzu başka yerlere kayacak ama. Daha ne yazsam bilemedim. Hiç bir üroloğa gidip, hocam ben bunları kullanıyorum demeyi düşündün mü? Bir uzman görüşü almayı?
    siz geçenlerde aldactone losyon yapmak istemiyor muydunuz? hafta 2 kez 25mg kullanmanın zararı olduğunu düşünmüyorum. aldactone losyonda yapsan sistemik etki gösterecek zaten. ayrıca yan etki görmüyorum demek ki vücudum tolere ediyor. elbette düzenli kullanmayı düşünmüyorum istediğim çıkışları elde edince azaltarak bırakacağım.
    Kullanmış olduğum teknikler, ilaçlar, uygulamaları kimseye öneri olsun diye sunmuyorum.
    Tek amacım farklı bir bakış açısı sunmak ve kendi tedavi deneyimlerimi aktarmak.

SaçımınDoktoru Üyesi
    siz geçenlerde aldactone losyon yapmak istemiyor muydunuz? hafta 2 kez 25mg kullanmanın zararı olduğunu düşünmüyorum. aldactone losyonda yapsan sistemik etki gösterecek zaten. ayrıca yan etki görmüyorum demek ki vücudum tolere ediyor. elbette düzenli kullanmayı düşünmüyorum istediğim çıkışları elde edince azaltarak bırakacağım.
    Ara ara miracle losyon kullanıyorum. Şu dönemde finasteride başladığım için kestim. Hem finasterid alıp, hem de testosteronu baskılamak çok yanlış diye düşünüyorum. Tabi vücut senin vücudun. Tolere ettiğine güvenmek de çok doğru değil.

Örneğin Seti ru vs denedin mi hiç?

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çalışmaları okumamışsın sanırım. buraya bir tanesini bırakayım: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/2972662/

sample size az olsa da bir fikir verir oral almak yerine topikal kullanımın nasıl farkettiği hakkında.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    finasterid aldığın takdirde vücudundaki en önemli androjenlerden biri 80 yaşındaki adamınkinden daha düşük oluyor, bunun üstüne sistemik testosteron bastırmanı şahsen önermem. benden bir parça tavsiye olsun görevimiz bu sonuçta, buğra hocam, biz önerimizi yapıp arkadaşımızın kararına saygı duyalım
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ara ara miracle losyon kullanıyorum. Şu dönemde finasteride başladığım için kestim. Hem finasterid alıp, hem de testosteronu baskılamak çok yanlış diye düşünüyorum. Tabi vücut senin vücudun. Tolere ettiğine güvenmek de çok doğru değil.

Örneğin Seti ru vs denedin mi hiç?
    Seti değil de ru58841'i denemek istiyorum. Siz nasıl temin ediyorsunuz?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Seti değil de ru58841'i denemek istiyorum. Siz nasıl temin ediyorsunuz?
    Miracle admine yazabilirsin. Grup alımı yapılıyor bildiğim kadarıyla. Senin durumundaki arkadaşlar için gerçekten finas a, hele oral aldactone a falan gerek yok. Maks topikal kullanmanızı tavsiye edeim. Ru seti vs gibi etkenler sen ve senin gibi çok hafif, başlangıç seviyesindeki dökülmeler için yeterli olacaktır. Tabi işe yaramayadabilir ama en azından bir alternatifi tahtadan silmiş olursunuz. Şu anki tedavinin işe yaraması çok büyük olasılık, ama bırakınca ne yapacaksın? O zaman da yanetkisiz tedavi arayışına girmem gerekecek. Bence en güvenlileri en başta denemek gerek.
    Ayrıca saçların iyi durumda, Bu kadar agresif tedaviye gerçekten hiç ihtiyacın yok.

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234