Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
39 sonuçtan 31 ile 39 arası

Konu: 16 aylık finasteride’i bırakıyorum.

Hybrid View

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı dev97 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    -Ben kimseye önermedim. Kendi uyguladığım yöntemi söyledim. İsteyen uygular, isteyen uygulamaz.
    -Spiro yüksek tansiyon hastalığında veya idrar söktürücü olarak da kullanılıyor. Cinsiyet değişiminde olan bir arkadaşım da var kendisi ve bu durumda olanlar günlük 200mg/400mg kullanıyorlar. Haftada 1-2 bu kadar düşük doz kullanmanın bir zararı olacağını düşünmüyorum. (Kendi kararım)
    -Aldactone yapılan araştırmalara göre saç dökülmesini azaltıp, saç çıkışı sağlıyor. Bu sorunu olan kadınlara reçete dahi ediliyor.
    Saç durumunu merak ettim. Nedir acaba seni bu kadar, oral aldactonu kullanmaya itecek kadar? Finasdan etki mi göremediniz?

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kendi konumda saç durumumu görebilirsin. Aslında saç durumum oldukça iyi. Kendimi norwood 1.5 olarak nitelendirebilirim. Diffuse thinning var biraz ayrıca hedefim lise dönemindeki saç kaliteme erişmek.
    Belirtmiş olduğum her görüş, kendi gözlemlerimi ve araştırmalarımı kapsar.
    Kullanmış olduğum teknikler, ilaçlar, uygulamaları kimseye öneri olsun diye sunmuyorum.
    Tek amacım farklı bir bakış açısı sunmak ve kendi tedavi deneyimlerimi aktarmak.

- Günde 1 kez Finasteride 1.25 mg
    - Günde 2 kez sakallara Minox.
    - Günde 1 kez Ru58841 (Serioxydl Losyon ile çözüyorum)
    - 2 haftada 1 Dermastamp 1.5mm-2mm

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı dev97 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendi konumda saç durumumu görebilirsin. Aslında saç durumum oldukça iyi. Kendimi norwood 1.5 olarak nitelendirebilirim. Diffuse thinning var biraz ayrıca hedefim lise dönemindeki saç kaliteme erişmek.
    Açtığın bir konuda, ön çizgiden resimlerini gördüm. Evet saç durumun gayet iyi. Tepeyi vertexi bilemiyorum tabi.

Belki de genetik dökülmen olmayabileceğini düşündün mü? Belki olgunluk çizgisine çekiliyordur saçların. İmzandaki tedaviyi uyguluyorsan, hadi finası geçtim, oral aldactone kullanman, gerçekten çok ciddi sorun. İmzanda çok havalı cümleler ile kendi görüş ve gözlenlerini ilettiğini, gek amacının farklı bakış açısı sunmak olduğınu yazmışsın. Çok güzel. Fakat sen bu saç dökülmesi işini ç/ tedavisini çok yanlış anlamışsın kardeşim. Bu koonu altına bunları yazmak doğru mu bilmiyorum, mevzu başka yerlere kayacak ama. Daha ne yazsam bilemedim. Hiç bir üroloğa gidip, hocam ben bunları kullanıyorum demeyi düşündün mü? Bir uzman görüşü almayı?

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234