Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
39 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: 16 aylık finasteride’i bırakıyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi erkutsek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 19Yearso Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aktif spor hayatım vardı ve aşırı derecede iyi geliyordu gerek psikolojik olarak gerekse fiziksel olarak bu ikisinin iyi olması saçıda çok etkiliyordu.Zaten saçımın en iyi olduğu zamanlar spora gittiğim vakitlerdi ne zaman ki bu virüs muhabbeti çıktı spor salonları kapatıldı herşey geriye doğru gitmeye başladı.Şunu da fark ettim spor alışkanlığı olduğu sıra sivilceler daha az çıkıyordu.
    Dediğim gibi işte her şey psikolojide bitiyor.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Finasterid saç dökülmesi tedavisinde etkili bir ilaç olsa da çok ilkel ve ters tepme ihtimali çok yüksek yani ince bir ip üstüne alıyor kullanıcıları. Scalpta artmış olabilecek androjen reseptörlerinin daha çok hasar vermesini engellemek amacıyla ru kullanılabilir. Antiandrojenik tedaviden pek verim alamadığınızı ve sıcak bakmayabileceğinizi de düşünerek setipiprant ve advancelle göz atmanızı öneririm. Prostaglandinlerin optimal oranda olmaması saç çıkışına balta vuracak en önemli ve en gözden kaçırılan noktalardan biri.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Finasterid saç dökülmesi tedavisinde etkili bir ilaç olsa da çok ilkel ve ters tepme ihtimali çok yüksek yani ince bir ip üstüne alıyor kullanıcıları. Scalpta artmış olabilecek androjen reseptörlerinin daha çok hasar vermesini engellemek amacıyla ru kullanılabilir. Antiandrojenik tedaviden pek verim alamadığınızı ve sıcak bakmayabileceğinizi de düşünerek setipiprant ve advancelle göz atmanızı öneririm. Prostaglandinlerin optimal oranda olmaması saç çıkışına balta vuracak en önemli ve en gözden kaçırılan noktalardan biri.
    Şu an bana en mantıklı ru geliyor.Dht duyarlılığı daha fazla olmuşsa eğer ru ile reseptörleri kapatmak için ru tedavisi mantıklı geliyor.
    Ama ilk önce hemşirelik atamamın kesin olarak gerçekleşmiş olması lazım.Ru için maddiyat çok önemli bildiğimiz gibi.

Plasebo etkisi diyeceğim ama ilacı kullandığım zaman bu kadar ayrıntılı yanetkileri hakkında bilgim yoktu.Sadece jinekomasti yaptığını biliyordum o da başıma hiç gelmedi.Acaba bizim etnik kökenlerimizde mi sıkıntı var diye düşünmemek elde değil.Yabancılarla kıyaslama yaptığımız zaman.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Şu an bana en mantıklı ru geliyor.Dht duyarlılığı daha fazla olmuşsa eğer ru ile reseptörleri kapatmak için ru tedavisi mantıklı geliyor.
    Ama ilk önce hemşirelik atamamın kesin olarak gerçekleşmiş olması lazım.Ru için maddiyat çok önemli bildiğimiz gibi.

Plasebo etkisi diyeceğim ama ilacı kullandığım zaman bu kadar ayrıntılı yanetkileri hakkında bilgim yoktu.Sadece jinekomasti yaptığını biliyordum o da başıma hiç gelmedi.Acaba bizim etnik kökenlerimizde mi sıkıntı var diye düşünmemek elde değil.Yabancılarla kıyaslama yaptığımız zaman.
    Dostum geçmiş olsun.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Bu etkenler herkeste aynı oranda işe yaratacak diye birşey yok. Kaldı ki seti de, ru da gerçekten çok etkili etkenler olsalardı, şu an herkes bunları kullanıyor olurdu. Reseptör yolağı kapatmak vs kulağa hoş geliyor ama bunların çoğu teoride. İşe yaramaz demiyorum ama, beklentinizi sınırlı tutun. 13-14 ay seti, 5 ay civarı da ru kullandım. Geriye dönüp bakınca pek birşey alamadığımı görüyorum. Belki de dozajı 3-4 katına çıkarmalıydım. Ama o zaman da o kadar parayı nasıl vereceksin. Aylık 1000 lira üstü mesela.

Sana sormak istediğm ise şu. Gördüpüm kadarıyla, bu 16 ayda saç çizgin pek değişmemiş, saçların da benzer seviyede kalmış gibi. Sence de öyle mi? Yanetkiler yanına kar mı kaldı yani?

Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum geçmiş olsun.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Bu etkenler herkeste aynı oranda işe yaratacak diye birşey yok. Kaldı ki seti de, ru da gerçekten çok etkili etkenler olsalardı, şu an herkes bunları kullanıyor olurdu. Reseptör yolağı kapatmak vs kulağa hoş geliyor ama bunların çoğu teoride. İşe yaramaz demiyorum ama, beklentinizi sınırlı tutun. 13-14 ay seti, 5 ay civarı da ru kullandım. Geriye dönüp bakınca pek birşey alamadığımı görüyorum. Belki de dozajı 3-4 katına çıkarmalıydım. Ama o zaman da o kadar parayı nasıl vereceksin. Aylık 1000 lira üstü mesela.

Sana sormak istediğm ise şu. Gördüpüm kadarıyla, bu 16 ayda saç çizgin pek değişmemiş, saçların da benzer seviyede kalmış gibi. Sence de öyle mi? Yanetkiler yanına kar mı kaldı yani?
    Saç çizgimin gerilediğini alnımda bulunan bir ben sayesinde gözlemleyebildim.+ olarak saç çizgisinde olan saçlarda minyatürleşme yoktu önceden şu an saç çizgisinde bulunan bütün saçlar minyatür halde dökülmeyi bekliyor.

Yanetkileri şu şekilde oldu bende;
    -Vücut kıllanması
    -Sivilce
    -Testo yüzünden cinsel istek artışı
    -Birliktelik sonrası testislerde ağrı
    -Dalgalı olan 50-60 saç arasında 20 tane saç teli düz ve dik bir şekilde çekiyor artık.Sebebini bilmiyorum ama ilk defa karşılaştım böyle bir şeyle.
    -Şakakların daha geriye gitmesi.

Artıyön olaraksa;
    -Şu dht uyuşukluğu dediğimiz saç diplerinde ki ağrı kullanmaya başladıktan sonra sıfır noktasına kadar indi.Hala ağrı var ama çok çok az önemsenmeyecek derecede.
    -Egzemam var kullanmaya başladıktan sonra egzemadan çektiğim acıda düşüşe geçti.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Saç çizgimin gerilediğini alnımda bulunan bir ben sayesinde gözlemleyebildim.+ olarak saç çizgisinde olan saçlarda minyatürleşme yoktu önceden şu an saç çizgisinde bulunan bütün saçlar minyatür halde dökülmeyi bekliyor.

Yanetkileri şu şekilde oldu bende;
    -Vücut kıllanması
    -Sivilce
    -Testo yüzünden cinsel istek artışı
    -Birliktelik sonrası testislerde ağrı
    -Dalgalı olan 50-60 saç arasında 20 tane saç teli düz ve dik bir şekilde çekiyor artık.Sebebini bilmiyorum ama ilk defa karşılaştım böyle bir şeyle.
    -Şakakların daha geriye gitmesi.

Artıyön olaraksa;
    -Şu dht uyuşukluğu dediğimiz saç diplerinde ki ağrı kullanmaya başladıktan sonra sıfır noktasına kadar indi.Hala ağrı var ama çok çok az önemsenmeyecek derecede.
    -Egzemam var kullanmaya başladıktan sonra egzemadan çektiğim acıda düşüşe geçti.
    Vücut kıllanması yanetki olarak sayılmamalı. Yaşını hatırlayamadım ama 20lerin başındaydın galiba. Erkekte 20li yaşların sonuna kadar kıllanmanın artması olağan, karşılaşılabilir diye biliyorum. Örmeğin benim göğsümdeki artış, omuz başlarındakilerin belirginleşmesi fln 30lara yaklaştığımda oldu mesela. Ki son 2 aya kadar hayatımdaki tıplam aldığım finas miktarın 10-15 mg falandır.

Zaten olacağı varmış diye düşünüyorum senin durumunu. Ama genel itibariyle doğru bir karar almışsın. İstediğin faydayı göremiyorken, riski devam ettirmeye hiç gerek yok.

Yeni tedavinde başarılar dilerim.

Yeni Üye
    Alıntı thrdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 7 aydır kullanıyorum şu sıralar kullanmadan önceki gibi dökülmeye başladı şiddetli şekilde dökülüyor saçlarımda inceldi 2-3 ay öncesine göre ama bende tüylenme falan olmadı sivilce olayıda 1 ay önce felaketti senin yüzün yine bende alnım lekeler içinde kalmıştı expigment diye bi krem var 1 haftada geçirdi sivilceleri deneyebilirsin ama finasterid konusunda senin kadar çaresizim şuan bende
    Hocam finasteridi 10 gündür kullanıyorum. Dökülmeyi bıçak gibi kesti. Finasterid kullanmak şakak kısmını geriletir mi? Bu konuda neler söylersiniz?

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konuya başlangıcın o kadar bencilce ve kötü ki yazının devamını okuyasım bile gelmedi. Gerçekten yazık ilk defa forumda böyle birini görüyorum bu forumun amacından, düşüncesinden çok uzaksınız.

Alıntı Psiko02 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam finasteridi 10 gündür kullanıyorum. Dökülmeyi bıçak gibi kesti. Finasterid kullanmak şakak kısmını geriletir mi? Bu konuda neler söylersiniz?
    Bende şakak kalmadı desem yeridir birde seyrekleştirerek döktüğü için kötü döküyor konuma bakarsan şakaklardan nasıl dökülüyor anlarsın kullanma diyemem ben yan etki görmedim 4-5 ay süperdi sonra kabusa döndü dokunsam saçım dökülüyor başladığım yerden geriye gittim ama sen bilirsin belki sende işede yarayabilir yaramayadabilir açıkcası benim motivasyonumu bitirdi gitti

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı bahtsiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuya başlangıcın o kadar bencilce ve kötü ki yazının devamını okuyasım bile gelmedi. Gerçekten yazık ilk defa forumda böyle birini görüyorum bu forumun amacından, düşüncesinden çok uzaksınız.
    Aynen onu bende fark ettim ve baya rahatsız oldum.Sitede benimde anlaşamadığım biri oldu ama site geneline yaymadım

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon