6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Yeni çıkan saçların dökülmesi

Yeni Üye

Question Yeni çıkan saçların dökülmesi

Kafamda egzama var . 5 -6 sefer arka arkaya kazıttım şuan çok az görünüyor .Merak ettiğim konu is saçlarım şuan 5 numara civarinda uzun saçların 1 teli bile dökülmezken yeni çıkan saçların kökten dökülmesi bu niye oluyor ?

aynı sorun bendede var kardeşim saçlarımı kazıttım şuan uzadılar dediğin gibi normal saçlar dökülmezken küçük olanlar dökülüyo bende anlam veremedim acaba iyi bişeymi ?
    Şimdilik:
    Yeşil Çay - Azelaik Asit - Zix Karışımı(Hergün[Şuanlık kokudan dolayı yapmıyorum])
    Masaj(Hergün)
    (Karanfil Suyu)(Her Banyodan Sonra)
    (Ketoral Şampuan)(Haftada 2)
    (Ketoral Krem)(Hergün)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kötü bir şey saçların uzama aralığı var anajen evre.Bu evre hızlı seyrediyor ve telogen evreye geçiyor bu da saçların minyaturlesmesine ve sonuçta kellige sebep oluyor

Yeni Üye
    yeni dökülen saçlarda minyatürleşme yok kafamda sadece egzema var . Sanki yeni çıkan teller tutunamıyormuş gibi acaaba farklı bir olay mı var biotin kullanmaya başladım . Varmı fikri olan

Banned
    ben de de aynı durum söz konusu. minoksil kullanıyorum saç çıkışı oluyor ama yastığımda minik minik ince zayıf saçlar görüyorum sürekli. bence yeterince beslenemediğinden dökülüyorlar. siz ne kullanıyorsunuz ürün olarak?

Yeni Üye
    ben biotin kullanıyorum ancak dökülen saçlarım minik ve kalın