6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Kafatası Ve Kellik

Yeni Üye rezes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kafatası Ve Kellik

Arkadaşlar çoğunuz belki okudunuz duydunuz kelleşen bölgelerde derimiz çok sert elimize kemikler geliyor. Ama donör bölgesinde yani saçlı bölge yumuşak. Ben kıl köklerinin ayrı ayrı kodlandigini dusunmuyorum. Kafatasindaki kemiklerin büyümesinden dolayı norword skalası oluşuyor bence kelliginde ana sebebi bu kemikleşmenin artarak saçlı deride baskı oluşturması ve kanın o bölgelere artık gidemeyecek olmasıdır.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18789604/
    Okumanızı tavsiye ederim

koca kafalıyım ve norwood 2'yim 19 yaşındayım aileme ve arkadaşlarıma saçlarım dökülüyor dediğimde hayır alnın 14 15 yaşındaki gibi değil büyüdü gibi şeyler söylüyorlar saçların normal diyorlar.fotoğraflara baktığımda evet sanki bi genişleme var gibi kafamda saç çizgimin düzgün olduğu fotoğraflarıma kıyasla ama kafatasındaki kemikler bi insanı norwood 4 5 yapacak kadar nasıl büyüyebilir, ha büyürse bu zaten aşırı farkedilir bence kafamı kurcalayan kısım bu.

Hocam yani çoğu erkekte önlerde ve tepede baslar dökülme yani genişlemeden kastım kafa yapısı değil oradaki kemiklerin dışa çıkacak kadar baskı yapması arada bir boşluk olmaması ve kanın girememesi.

evet dediğinizi anlamıştım zaten,ama o zaman sürekli saç derisine masaj yaparsak sorunun çözülmesi gerekiyor yani aşırı mantıklı değil.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    saçını kaybetmek isteyen kazığını sağlam olmayan araziye dikebilir arkadaşlar. 3 senenin bana kaybettirdiği saçı harcadığım vakti hiçbir şey getiremeyecek. sadece egzamama iyi geldi ona da değmez. güvenli bir tedavi şart.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Masaj sadece elastikiyeti sağlar kemik yapısını etkileyecek kadar etkili değil masaj