Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saçımdan dolayı psikolojim bozuldu

Yeni Üye

Exclamation Saçımdan dolayı psikolojim bozuldu

Merhaba arkadaşlar, 26 yaşındayım ve yaklaşık 2 yıldır saç dökülmem başladı, yoğun olarak vertexde açılma var ancak son günlerde şakaklarda ve şakakların önünde tersten hilal şeklinde sadece önde bir tutam kalacak şekilde dökülmeye devam ediyor.

Saçım kuruyken döküldüğünü pek hissetmiyorum ve görmüyorum, yastığımda hiçbirşekilde kıl felan görmüyorum, genellikle duşta dökülüyor ve bu olay psikolojimi çok yıprattı sinirli birisi haline geldim, merdivenlerden inerken bile arkamda birisinin olmasını istemiyorum, çünkü tepe noktasını görebiliyor

Forumda biraz araştırma yaptım ancak kendime uygun tedavi yöntemini bulamadım, forumda birçok kısaltma kullanılıyor, örneğin seti, cell, ru gibi ve bunları nasıl tedarik edeceğimii hazırlayacağımı, nasıl kullanacağımı bilmiyorum, miracle losyon forumda şuan revaçta değil acaba daha farklı yöntemler mi bulundu ? Kullanmamı tavsiye edermisiniz ? Eczaneden finasterid aldım ancak kullanıp kullanmama tereddütündeyim.
    Tavsiyelerinize cidden çok ihtiyacım var.

Vertex

https://hizliresim.com/bckiBQ

Şakaklar ters hilal, taç şeklinde dökülüyor.

https://hizliresim.com/SxNhUr

Hocam şahsen ben oral olarak ilaç kullanılmasını tavsiye etmiyorum fakat bu sende kesin yanetki gösterecek yada kesin göstermeyecek diye bi durumda yok
    ama dermatologa gidip bi tahlil yaptır derim
    ve fin kullanacaksanda doktor kontrolünde kullanmanı tarafındayım . bunun dışındada siteden seti cell ru cafein gibi etkenlerden kendine uygun tedaviyi bulabilirsin (bu arada bu etkenleri miracle hocamıza mesaj atarak temin edebilirsin)
    Şimdilik:
    Yeşil Çay - Azelaik Asit - Zix Karışımı(Hergün[Şuanlık kokudan dolayı yapmıyorum])
    Masaj(Hergün)
    (Karanfil Suyu)(Her Banyodan Sonra)
    (Ketoral Şampuan)(Haftada 2)
    (Ketoral Krem)(Hergün)

Yeni Üye
    Alıntı SaçDostu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam şahsen ben oral olarak ilaç kullanılmasını tavsiye etmiyorum fakat bu sende kesin yanetki gösterecek yada kesin göstermeyecek diye bi durumda yok
    ama dermatologa gidip bi tahlil yaptır derim
    ve fin kullanacaksanda doktor kontrolünde kullanmanı tarafındayım . bunun dışındada siteden seti cell ru cafein gibi etkenlerden kendine uygun tedaviyi bulabilirsin (bu arada bu etkenleri miracle hocamıza mesaj atarak temin edebilirsin)
    Çok muallaktayım hocam, psikolojikmen çökmüş durumdayım.

minoxil ve finas çözer işini ama başlarsan bir daha bırakamazsın benim psikolojim kel kalmaya müsait olmadığı için başladım pişmanda değilim suanlık

Hocam daha yan etki ihtimali olmayan birçok tedavi yöntemi var ama sen direk finasteridden başlıyorsun.Demiyorum ki illa yan etki göreceksin ama açıkcası tavsiye etmem..Eğer ki cinsel hayatımı risk'e atabilirim dersen tabiki senin bileceğin iş..Benim anlamadığım nokta kafana göre neden ilaç alıyorsun?Biliyorum doktorlar bu konuda yetersiz kalabiliyor ama yine de görünmende fayda var..

Yeni Üye
    Alıntı saçadam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam daha yan etki ihtimali olmayan birçok tedavi yöntemi var ama sen direk finasteridden başlıyorsun.Demiyorum ki illa yan etki göreceksin ama açıkcası tavsiye etmem..Eğer ki cinsel hayatımı risk'e atabilirim dersen tabiki senin bileceğin iş..Benim anlamadığım nokta kafana göre neden ilaç alıyorsun?Biliyorum doktorlar bu konuda yetersiz kalabiliyor ama yine de görünmende fayda var..
    Hocam yan etkisi olmayan Ne tavsiye edrsiniz ? Doktora göründüm genetik dedi minox dedi gönderdi.

Yeni Üye
    Alıntı saçadam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yan etkisi olmayan tedaviler neler hocam ? Doktora göründüm genetik dedi minox yazdı gönderdi. Sizin tavsiyeleriniz neler ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Firt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yan etkisi olmayan tedaviler neler hocam ? Doktora göründüm genetik dedi minox yazdı gönderdi. Sizin tavsiyeleriniz neler ?
    Dostum, evet vertexde ve tepede seyrelmen var. Ama finasa sarılmanı gerektirecek kadar vahim bir tablo yok. Bence o kadar risk almadan toparlama şansın var.

Ben alerjim sebebiyle kullanamıyorum ama forumda son zamanlarda kullanıp paylaşım yapan birkaç arkadaşımızdan gördüğüm kadarıyla cell losyon ile (yeni adı advancell oldu sanıım) vertexi toparlayabilrsin.

https://www.sacimindoktoru.com/showthread.php?t=5666

Bu konuyuaan arkadaşımızın misal vertexi seninkinden daha kotu duumda ama şu an toparlamaya başlamış.
    3-4 ay minimum dene. Gelişme görmezsen ki her etken herkeste işe yaramıyor çünkü, başka bir tedavi denersin.

Örneğin ben mecbur kaldım artık finas kullanmaya başladım ve az da olsa yanetki görmeye de başladım. Ama artık biraz zorlamam gerek, değilse bir yılda nw5-6 olma duumuyla yüz yüze kalmak istemiyorum. Ama inan bana yanetki görmesem bile, o riski alıyor olmak, o gerginlik evham bile çok ağır aslında.

Senden 5-6 yaş büyük bi arkadaş tavsiyesi olarak, önce cell, kafein vs gibi daha güvenli etkenleri bir dene, en son çare antiadrojenlere bulaş. Ki hiç bulaşmamak en iyisi belki de.

Diğer tavisyelerim ise,
    1. dermaroller/dermastamp haftada 1-2 sefer kullanman olacaktır. Ama sonrasında 12-24 saat falan bir losyon kullanma bence.
    2. Konazol/ketoral gibi bir şampuan. Haftada maks 2-3 sefer.
    3. Vitamin vs eksiğin varsa, onlara uygun vitamin takvisyesi. Biotin, b6, b12, çinko vs içeren kompleks bir vitamin de olabilir.

Yeni Üye
    Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum, evet vertexde ve tepede seyrelmen var. Ama finasa sarılmanı gerektirecek kadar vahim bir tablo yok. Bence o kadar risk almadan toparlama şansın var.

Ben alerjim sebebiyle kullanamıyorum ama forumda son zamanlarda kullanıp paylaşım yapan birkaç arkadaşımızdan gördüğüm kadarıyla cell losyon ile (yeni adı advancell oldu sanıım) vertexi toparlayabilrsin.

Bu konuyuaan arkadaşımızın misal vertexi seninkinden daha kotu duumda ama şu an toparlamaya başlamış.
    3-4 ay minimum dene. Gelişme görmezsen ki her etken herkeste işe yaramıyor çünkü, başka bir tedavi denersin.

Örneğin ben mecbur kaldım artık finas kullanmaya başladım ve az da olsa yanetki görmeye de başladım. Ama artık biraz zorlamam gerek, değilse bir yılda nw5-6 olma duumuyla yüz yüze kalmak istemiyorum. Ama inan bana yanetki görmesem bile, o riski alıyor olmak, o gerginlik evham bile çok ağır aslında.

Senden 5-6 yaş büyük bi arkadaş tavsiyesi olarak, önce cell, kafein vs gibi daha güvenli etkenleri bir dene, en son çare antiadrojenlere bulaş. Ki hiç bulaşmamak en iyisi belki de.

Diğer tavisyelerim ise,
    1. dermaroller/dermastamp haftada 1-2 sefer kullanman olacaktır. Ama sonrasında 12-24 saat falan bir losyon kullanma bence.
    3. Vitamin vs eksiğin varsa, onlara uygun vitamin takvisyesi. Biotin, b6, b12, çinko vs içeren kompleks bir vitamin de olabilir.
    Hocam vitamin değerlerim çok düşüktü 1 yıl kullandım şuan olması gereken seviyeye geldi.
    Şampuan cidden işe yarıyor mu ? Şuan revox kullanıyorum ketoral mı alayım ?
    Dediğiniz cell kafein vb demişsiniz kısaltmalardan anlamıyorum, link yada detaylı yzabilirmisin vb dedikleriniz neler.

Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Diğer tavisyelerim ise,
    Başkan ne yan etki gördün finasta ?

Sayfa 1/2 12 SonSon