Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Sebore ve Akne için verilen Tetradox dökülmemi azalttı

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sebore ve Akne için verilen Tetradox dökülmemi azalttı

Merhabalar,

1.5 hafta önce seboreik dermatitimin iyice azması ve saçın yan ve ense taraflarında bol bol sivilceler oluşması nedeniyle prof.dr olan dermatologa gidip muayene oldum.
    Krem ve losyonlar ile birlikte Tetradox isimli antibiyotikten 3 kutu (42 kapsül) yazdı. Günde 1 kez kullanmamı ve 42 gün sonra tekrar gelip minimum 4 ay kullanmamı istedi.

1.5 haftada yüzüm ve saçımdaki sivilcelerim neredeyse söndü yenileri görünmüyor. Ayrıca yağlanmayı da kesti. Her gün yağlanan saçım 2-3 günde yağlanmaya başladı. Ayrıca dökülmemi de azalttı. Önceden saçım ıslakken her elimi attığımda 3-5 tel geliyordu. Şimdi pek gelmiyor.

Açıkcası 4 ay antibiyotik kullanmak bana çok garip gelse de araştırdığımda bu ilaç vücuttaki bakterilerin çoğalmasını önlüyormuş onları öldürmüyormuş.

Böyle bir etkide bulunması normal mi? Yoksa başka sebepler mi var acaba?

Bu ilacı daha önce kullanmış birisi varsa yorumlarını bekliyorum

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yukarı, yorum bekliyorum.

Bende 6 aydır finasterid kullanıyorum 1.25 mg ilk 3-5 ay falan çok iyiydi yağlanma seboreik dermatit falan gitmişti son 1 aydır şakağın anasını ağlattı tekrardan seboreik dermatit başladı bıraksam bi dert bırakmasam ayrı dert ne yapacağım şaşırdım kaldım sanırım sende finasterid kullandın daha önce veya şimdi de kullanmaya devam ediyomusun

SaçımınDoktoru Üyesi erkutsek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı thrdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 6 aydır finasterid kullanıyorum 1.25 mg ilk 3-5 ay falan çok iyiydi yağlanma seboreik dermatit falan gitmişti son 1 aydır şakağın anasını ağlattı tekrardan seboreik dermatit başladı bıraksam bi dert bırakmasam ayrı dert ne yapacağım şaşırdım kaldım sanırım sende finasterid kullandın daha önce veya şimdi de kullanmaya devam ediyomusun
    Finasterid'in seboreik dermatit ile herhangi bir bağlantısı yok, sizin durumun sebebi başka birşey kuvvetle muhtemel.

Seboreik dermatit zaten tamamen geçen bir rahatsızlık değil, zamanla çıkar azalır ama böyle gider senelerce yani.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı erkutsek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Finasterid'in seboreik dermatit ile herhangi bir bağlantısı yok, sizin durumun sebebi başka birşey kuvvetle muhtemel.

Seboreik dermatit zaten tamamen geçen bir rahatsızlık değil, zamanla çıkar azalır ama böyle gider senelerce yani.
    dht=sebum=egzama
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dht=sebum=egzama
    Bununla ilgili bir makale var mı acaba?

Bende 10 yıldır sebore ve dht kaynaklı dökülme ile mücadele ediyorum ve 1,5 aydır finasterid kullanıyorum. Dökülme durdu fakat sebore'ye olumlu etkisini göremedim.

Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dht=sebum=egzama
    Her egzaması olan kişi için dht sebep oluyor demek doğru mu hocam?Yani egzama=erkek tipi saç dökülmesi de diyebilir miyiz? Örneğin ben de ne egzama ne yağlanma ne de kepeklenme bunların hiçbiri yoktur amma saçlarım dökülüyor..

kaynak değil ama arttırır. bütün dökülme preparatları egzamaya iyi geliyor benim gözlemim bu
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Kişiden kişiye değişkenlik göstermesi olası, belki de uzun vadede banada iyi gelir seboreik dermatit konusunda bilemiyorum. Zamanla göreceğiz artık.

Finasterid sadece dökülmeyi durdurup mevcut olanı bile korusa kafi, fazlasında gözüm yok

akne ilaçlarının çoğu neden aynı zamanda antiandrojenik bakın buradan da bağlı. cb0301 vb

Sayfa 1/2 12 SonSon

Bu Konudaki Etiketler