8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Saçı Kurutma Sorunu

Saçı Kurutma Sorunu

Duştan çıktıktan sonra havluyla saçımı bir dakika kadar kurutuyorum (hala ıslak kalıyor kurumaya bırakıyorum saçlarımı) ama duştan daha çok saç dökülmesine yol açıyor. Bu konuda tavsiyeniz var mıdır?

hocam saç kurutma makinesini bi kesim kötülesede bence kullanılması gerek ben duştan çıkmadan önce saçımı 10 sn soğuk suda gezdiriyorum sonra çıkıyorum havluyla kuruladıktan sonra düşük sıcaklıkta uzakta kurutmanı tavsiye ederim
    Şimdilik:
    Yeşil Çay - Azelaik Asit - Zix Karışımı(Hergün[Şuanlık kokudan dolayı yapmıyorum])
    Masaj(Hergün)
    (Karanfil Suyu)(Her Banyodan Sonra)
    (Ketoral Şampuan)(Haftada 2)
    (Ketoral Krem)(Hergün)

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben önceden havluyla kuruyana kadar karıştırırdım saçlarımı. Lavabo'nın önünde bu kurulama işlemini yaptığımda 30-40 tel dökülürdü.
    Artık havluyla nemini alıp saç kurutma makinesiyle uzaktan kuruluyorum saç köküne ısı pek gelmiyor. Lavoda saç teli de görünmüyor.

Alıntı dev97 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben önceden havluyla kuruyana kadar karıştırırdım saçlarımı. Lavabo'nın önünde bu kurulama işlemini yaptığımda 30-40 tel dökülürdü.
    Artık havluyla nemini alıp saç kurutma makinesiyle uzaktan kuruluyorum saç köküne ısı pek gelmiyor. Lavoda saç teli de görünmüyor.
    bence o dökülen 30-40 teli mekanik etkiyle döküyoruz yani zaten dökülecek olan saçın süresini kısaltıyoruz dökülmeye etki etmez fakat moral bozabilir o yüzden düşük sıcaklıkta uzaktan kurutmak mantıklı
    Şimdilik:
    Yeşil Çay - Azelaik Asit - Zix Karışımı(Hergün[Şuanlık kokudan dolayı yapmıyorum])
    Masaj(Hergün)
    (Karanfil Suyu)(Her Banyodan Sonra)
    (Ketoral Şampuan)(Haftada 2)
    (Ketoral Krem)(Hergün)

Yeni Üye
    Islakken daha çok dökülüyo hakkaten nemini alıp kurutma makinesi ile kurutun 10 dk sonra flan son şekli verin o zmn dökülme olmuyo.. Gerçi o dökülenler zaten zayıf saçlar bi kaç gün sonra yine dökülüp giderler

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    saçımı 5 senedir kurutmazdım beter oldu. ıslak saçta egzama kötüleşiyor
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Saçınızı çok bastırmadan hafif ve yavaş hareketlerle masaj yapar gibi kurutun.Her türlü zayıf saç gider ama bu yöntemle en azından fazla saç görüp psikolojiyi iyice bozmazsınız..Saç uzun oldukça havluyla kurulama süresi de uzuyor tabi..Şu an 4 numara yaptım saçı havluyu başıma koyup çıkarmamla birlikte saç hemen kuruyor.