Arkadaşlar merhaba yaklaşık 3 yıldır bu seboreik dermatit illetiyle uğraşıyorum ilk bundan 3 yıl önce saçımda hiçbir problem yokken sarımsağı kafama streçle sarıp uyumam sonucunda kafam yanmıştı ondan sonra beni resmen esir alan seboreik dermatitden kurtulmak için defalarca jilete vurdum giden saçlar oldu jilet bence söylenenin aksine saça zarar veriyor bence 20 yaşındayım bu yaşıma kadar belki 10-15 defa jilete vurdum hep geriye götürdü neyse konuya gelelim bu iş jilete vurmayla bi kaç ay mutlu eder sonra yeniden çıkar bende bu sıralar yeniden çıktı feci şekilde çözüm olarak SABAHLARI 1 BARDAK SUYA 1 YEMEK KAŞIĞI ELMA SİRKESİ koyup içiyorum içerken mide bulandırsada 1 dakikalık bi bulantı ve gün içerisinde oldukça su içmeye çalışın sıcak suyla yıkamayın saçınızı ben soğuk suya yakın suya alışık olduğumdan sürekli soğuk suyla duş alırım sıcak azdırıyor resmen seboreik dermatiti bunları uygulayın azalacağına kesinlikle eminim haftada 3-4 kez içmeyi deneyin elma sirkesini hatta haftada 1 gün de 1 litre su şişesine 1 çay bardağı elma sirkesi geri kalanına su koyup saçınızı durularken kullanın 5-10 dk bekletin tarakla bastırmadan tarayın sonra saçınızı az miktarda şampuanla tekrar şampuanlayıp iyicene durulamalısınız ben saçlarım gıcır gıcır olana dek suyun altında bekletiyorum yaklaşık 2-3 dk bunları yapın eminim azalacaktır sağlıkla kalın