Sayfa 3/3 İlkİlk 123
30 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Yaşım 21 ve geç kalmak istemiyorum nw3 RESİMLİ

Yeni Üye
    Hocam min-dut tedavimi bırakmıcam ama gelişim göremiyorum güzel sonuçlar yakalayan arkadaşlar var ama bende öyle bir sonuç olmadı 5 aydır
    acaba dökülmem dht nedenli mi değil çünkü dht baskılıyor sonuçta dutas ama bakıyorum öyle çoğalma yok o yüzden kafam çok karışık ne yapacağımı bilemedim bide biotin 5000 mg kullansam sizce bir yararı olur mu ?

SaçımınDoktoru Üyesi m4a1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmır
    Dostum açıkçası boşa kürek çekiyor gibisin. 5 ayda aldığın sonuç çok minimal. Minoxil, miracle, ketoral şampuan, minyatürleşmeyi engellemesi için biyotin, ketoral krem, azalderm, seti, yenilenme-kan akışı-emilim için dermaroller. Bunları edin çünkü dökülmen agresif. Konuna bir arkadaş çok güzel yazmış. Agresif döklümeyle agresif tedavi diye.
    Minoxil sabah ve akşam
    Miracle sabah minoxilden 1 saat sonra
    Biyotin uyumadan önce
    Ketoral şampuan haftada 2
    Dermaroller haftada 1
    Seti akşam minoxtan önce
    Azalderm ve ketoral kremi 3 günde bir öğlen
    •2.5mg biyotin ayın 4 günü
    •Günde 5ml allerset damlalı miracle losyon (yarım paket diane)
    •Dermaroller ayda 1 (1mm iğne)
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, sadece kendi düşüncelerimi belirtmekle birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Yeni Üye
    Bilgilendirdiğiniz için herkese teşekkür ederim en yakın zamanda eksik olan tedavileri uygulayacağım.

Yeni Üye
    kesinlikle geri dönüş alırsın. Yalan olmasın benim bu seviyeye gelmeden sert bi şekilde müdahale ettim(Oral Dut 3 günde1, 6 ay sabah akşam şimdide sadece akşam minox, ssprey, ketorol şampuan 3günde 1, hinyağı susam kayısı zeytin yağı vs 3 günde 1. derma roller ve 20 dk masaj) ben açıçası dikkatli bakılmadığı sürece bile anlaşılmayacak sevideydim dökülmede ama ortalama normale çevirmem bile 1 yılımı aldı. Senin seviyende birinin çok daha sert bir küre girmesi lazım ilk bir yıl sonra aldığın olumlu sonuca göre azaltman lazım. Kesinlikle hormonal düzeydeki ilaçları tavsiye etmiyorum ben çok uzun süredir kullanıyorum bi yan etki görmedim ama tavsiye edilecek şeyler değil. Kısacası bu işlerin bi mucizesi yok- hiç bir şey de olmadığı gibi-. Çok sert bir küre gir bir yıl en az kullan, sonrasında farkı göreceksin. Ama benim şahsi fikrimse eğer bir anda güzel sonuçlar isteniyorsa yansın gemiler demektir ki ben öyle yaptım ve dsonuç aldım ama gerçekten de riskli şeyler fakat yoksa bi mucizevi bir şey beklemeyin kısa sürede..

Yeni Üye
    Hocam oral antiandrojen kullanınca güzel sonuç alan arkadaşlar var sizin gibi fakat kimisinde hiç yanetki olmaksızın kimisinde hemen tepki veriyor vücut o yüzden ben o riske girmek istemiyorum.

Şuan ki tedavim
    her gün sabah akşam minox-dut
    ketoral krem
    akşam biotin hap 5000mcg
    hergün masaj yapıyorum saç derime tüylenmeler mevcut ama bir türlü terminal kıla dönüşmüyorlar ne yazık ki
    3-4 günde bir dermaroller
    2-3 günde bir dermovate saç losyonu kullanıyorum
    Şampuan olarak hergün biotin içerikli şampuan kullanıyorum
    Saç derim artık hiç kaşınmıyor şuan zix losyon ve minox-dutun içine dmso eklemeyi düşünüyorum çünkü saç çıkışı sağlamak istiyorum kafamdaki sarı tüyler saça dönüşse hiçbir sorun kalmayacak değerli tavsiyelerinizi bekliyorum saygılar.

Yeni Üye
    Haklısın, verim alırsan başlama bencede tedavinde gayet güzelmiş bende Minoxa katıcam Dut'tan. Minox ve derma roller kafa da yanma yapıyor mu senin de ? Benim Derma roller kullanımı sonrası bazen aşırı yanma oluyor. Miracle losyonu deniyeceğim sana da onu tavsiye ederim belki araştırmışsındır buradaki arkadaşların paylaşımlarından.
    Yani bence biotin hap ve ketoral krem kullanmaktansa min+dut ve miracle losyon kullansan daha çok verim alabilirsin. Bir de kan tahlillerine de kesinlikle bak derim.

Yeni Üye
    Evet dermaroller sonrası minox kullanınca yanma oluyor şakaklarım kızarıyor içindeki ppg den ötürü , miracle losyonu kullandım 1.5 ay sonra kokusu çok rahatsız ediyordu bırakmak zorunda kaldım şuan ek bi tedavi düşünüyorum minox-dut tüylenme yaptı fazla bi yararını görmedim şakaklarımda küçük küçük siyah kıllar var o kılları ve sarı tüyleri saça çevirmek için setipiprant düşünüyorum ek olarak dmso ile birlikte ayrıca uzun zamandır kan tahlillerime baktırmıyorum en yakın zamanda baktırcam.

Yeni Üye
    Tam dediğin gibi benim durumumda tüylenme var ama ciddi bir ilerleme olmuyor. Şimdi çok kararsızım ama 25 mg minoxil içiyorum çok etkili olduğunu söyleyen var fakat yanetkisi hayli fazla. Miracle losyondan çok umutluyum açıkçası bence sende en azından min+dutla beraber 6 ay falan kullansan belki istediğin sanocu alabilirdin ben şimdi onu deniyecem fakat min+dutu oral mı yoksa topikal mi kullansam kararsızım. Yan tedaviye procapili önerebilirim, nedense çok işe yaradığını söyleyenler var bende 7-8 ay kullanmıştım ama tek başına kullanmadığımdan asıl etki ona mı ait bilmiyorum.

Yeni Üye
    25 mg minoxil nedir hocam aman diyim, 10 mg da bile ciddi yan etki gören var 5 mg normal doz.

Yeni Üye
    oral olarak vitamin hariç hiçbir oral yollu etken kullanmamanızı tavsiye ederim yan etkileri hafif şeyler değil saç çıkarıcam derken erkekliğinize birşey olabilir o yüzden topikal kullanın dutasteridi.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123