Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
50 sonuçtan 41 ile 50 arası

Konu: 20 yaşında yıldım, saç dökülmesi psikolojimi mahvetti

SaçımınDoktoru Üyesi
    Şurası açık ki, konu sahibi arkadaşımız, boşuna evham yapıyor. Saçlarında hiç açılma vs yok.

Baban veya abinin saçlarının biraz açılmış olması, illa sende de olacağı anlamına gelmez. örneğin benim 60 yaşındaki babam ve 30 yaşındaki erkek kardeşim, NW2 civarlarındalar. İkisininki de olgunluk çizgisine geldi ve öyle kaldı. Fakat benim nw4 belki de 5 dersin.

Şu an herhangibir etken kullanmana dahi gerek yok. Düzgün bir şampuan kullan, saç tellerini güzel göstersin yeter. Etkenlere para harcayacağına kendine bir uğraş bul. Senin için daha uygun olur.

Yanlış anlama ama sendeki sorun farklı birşey. Uğraşacak başka birşeryler bul. Şu halde avodart gibi bir ilaç kullanıyor olman, salaklıktan başka birşey değil. Umarım başına bir iş açmıyorsundur.

Son olarak bu başlık altına ve senin yazdığın iletilere cevaben artık birşey yazmayacak, sorularına cevap vermeyeceğim. kendi adıma.

Valla bencede saçın gayet güzel kimsenin saçı 12 yaşında ki gibi kalmıyor kel olmayanlarda bile alın çizgisi bir miktar geri çekiliyor bende 20 yaşındayım tepeden ve önlerden seyrelmem var inan saçım senin gibi olsa forumda falan takılmaz keyfime bakardım boşuna dert etme gerçekten saçların cok iyi başka uğraş bul kendine saç senin için takıntı haline gelmiş ama tekrardan söyleyim saçların oldukca iyi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sana katılmıyorum açılma var ama yavaş seyrediyor olabilir bunu kişinin kendisi anlar.Bende mesela saçlarımı atsam çok iyi diyebilirsiniz ama bende aga yavaş seyrediyor babam 35ten sonra kellesmeye basladi.O yüzden direkt yok demek doğru değil ki ön saçlar belli etmiş kendini

SaçımınDoktoru Üyesi karaayaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle dua etki saçlar şakaklardan geriliyor ilerde o bölgelere ekim yaptırıp huzura kavuşabilirsin ya tepe ve üst bölgede kellik başlasaydı neyapacaktın en kötü durum tepe ve üst bölgedeki dökülme benim şuan öyle hiç bi tedaviye yanıt vermiyor ekim bile yaptırmak riskli bemce haline şükret birde resimleri inceledim tedavin olumlu

SaçımınDoktoru Üyesi loser32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mycrimso Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle burda kimseye gerizekalı falan diyemezsin gitmeden önlemimi almaya çalışıyorum gittikten sonra saç çıkartacağım diye zorlayacak duruma gelmek istemiyorum
    Merhaba dostum,
    Senin geçtiğin yollardan bende geçtim.Hatta seninle neredeyse paralel düşüncelere sahiptim.Şanslıydım ki saçlarımın dökülmeye başladığını erkenden farkettim.Anne tarafımda aga(androgenetik alopecia) vardı ve büyük ihtimal bende nasibimi aldım burdan.Görüyorum ki sende erken farketmişsin bence panik yapmayı gerektirecek durum yok kontrol altına alabilirsin.Neredeyse 4 sene oldu saç dökülmemi farkettiğim zamandan bugüne kadar.Şuan bulunduğum nokta 4 sene öncesi ile %95 aynı diyebilirim.Topikal tedavilerle başladım etkililerdi ama ben içinde bulunduğum şartları ve kendi riskimi alarak finasterid kullanmaya başladım(1mg her gün).Finasteride ile 3.seneme yaklaştım , şanslıyım ki neredeyse hiç yan etki görmedim fakat çok kötü yan etki görenlerde vardı.Gerizekalılık değil de , biraz optimistik davranıp realist olman gerekiyor.Dutasteride ile sanmıyorum ki çok uzun zamanlar yaşayabilesin.Çünkü dutasteride DHT'nin neredeyse hepsini ve 2 tipini birden bloke ediyor.Finasteride ise %60-70 arası bir blokaj sağlayıp sadece bir tipini bloke ediyor , tabiki bu finasteride masum bir etkendir demek değil kesinlikle tavsiyede vermiyorum kişi her zaman kendi riskini alır.Zamanınız ve maddi durumunuz el veriyorsa topikal çok yararlı etkenler var bu sitede çok şey tartışıldı , yazıldı incelemekten kaçınmayın.Ben finasteride kullanıyorum fakat zaman zaman setipiprant ve cell losyon ile takviye etmeye çalısıyorum.Endorkin sistem o kadar complex ki zarar verdiğinde dönmesi çok kolay olmuyor bu yüzden iki kere düşün , çok araştır.Bonus olarak avodartta bir kaç aydan sonra jinekomasti problemi ile karşı karşıya kalman çok muhtemel.
    Tedavim

Finasteride 1 mg (Propecia)
    Ketoral Şampuan(Haftada 2)

Destekler
    Nature's Supreme Biotin 2500 mcg
    Hardline ZMA
    Solgar Vitamin D3 1000 IU
    Ocean Plus Fish Oil
    Nature's Supreme Multi Vitamin For Men

SaçımınDoktoru Üyesi loser32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ayriyetten , stres gerçekten bu durumu ciddi manada tetikliyor.Ben bunu kesinlikle anladım.Kendimi daha yaratıcı işler yapıp , daha çok çalışıp , başarılı olmaya adadım.Stres yapmayınca hem kariyerim , hem özgüvenim ciddi manada gelişim gösteriyor.Her şeyin bir alternatifi var çok dökülürse kaliteli bir doktorun ellerinde ekim düşünürüm veya kelmi kaldım protez saç falan düşünürüm belkide.
    Tedavim

Finasteride 1 mg (Propecia)
    Ketoral Şampuan(Haftada 2)

Destekler
    Nature's Supreme Biotin 2500 mcg
    Hardline ZMA
    Solgar Vitamin D3 1000 IU
    Ocean Plus Fish Oil
    Nature's Supreme Multi Vitamin For Men

Yeni Üye
    Alıntı karaayaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle dua etki saçlar şakaklardan geriliyor ilerde o bölgelere ekim yaptırıp huzura kavuşabilirsin ya tepe ve üst bölgede kellik başlasaydı neyapacaktın en kötü durum tepe ve üst bölgedeki dökülme benim şuan öyle hiç bi tedaviye yanıt vermiyor ekim bile yaptırmak riskli bemce haline şükret birde resimleri inceledim tedavin olumlu
    Hocam aslında tepenin hep tedaviye iyi yanıt verdiğini söylerler tedavini degiştirmeyi düşündünüz mü hiç

Yeni Üye
    Alıntı loser32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba dostum,
    Senin geçtiğin yollardan bende geçtim.Hatta seninle neredeyse paralel düşüncelere sahiptim.Şanslıydım ki saçlarımın dökülmeye başladığını erkenden farkettim.Anne tarafımda aga(androgenetik alopecia) vardı ve büyük ihtimal bende nasibimi aldım burdan.Görüyorum ki sende erken farketmişsin bence panik yapmayı gerektirecek durum yok kontrol altına alabilirsin.Neredeyse 4 sene oldu saç dökülmemi farkettiğim zamandan bugüne kadar.Şuan bulunduğum nokta 4 sene öncesi ile %95 aynı diyebilirim.Topikal tedavilerle başladım etkililerdi ama ben içinde bulunduğum şartları ve kendi riskimi alarak finasterid kullanmaya başladım(1mg her gün).Finasteride ile 3.seneme yaklaştım , şanslıyım ki neredeyse hiç yan etki görmedim fakat çok kötü yan etki görenlerde vardı.Gerizekalılık değil de , biraz optimistik davranıp realist olman gerekiyor.Dutasteride ile sanmıyorum ki çok uzun zamanlar yaşayabilesin.Çünkü dutasteride DHT'nin neredeyse hepsini ve 2 tipini birden bloke ediyor.Finasteride ise %60-70 arası bir blokaj sağlayıp sadece bir tipini bloke ediyor , tabiki bu finasteride masum bir etkendir demek değil kesinlikle tavsiyede vermiyorum kişi her zaman kendi riskini alır.Zamanınız ve maddi durumunuz el veriyorsa topikal çok yararlı etkenler var bu sitede çok şey tartışıldı , yazıldı incelemekten kaçınmayın.Ben finasteride kullanıyorum fakat zaman zaman setipiprant ve cell losyon ile takviye etmeye çalısıyorum.Endorkin sistem o kadar complex ki zarar verdiğinde dönmesi çok kolay olmuyor bu yüzden iki kere düşün , çok araştır.Bonus olarak avodartta bir kaç aydan sonra jinekomasti problemi ile karşı karşıya kalman çok muhtemel.
    Hocam konularınıza baktım tepe bölgenizde sorun var gibi görünüyor şakaklarınız çok iyiymiş keşke ben de o şakak ve ön çizgiye sahip olsaydım hayli biçimsiz hale geldi dutasterid kullanmamın sebebi ön kısımda daha etkili olduğununu okumuştum o yüzden finas daha çok tepe kısımda etkiliymiş bu psikolojiden yavaş yavaş çıkıyorum fakat gerçekten hızla açılıyor yani 6 ay hatta 3 ay öncesi bile aynı değil bu gidişle 25'i saçlı zor görürüm diye korkuyorum hocam, kulkandıklarımın fayda etmesini bekliyorum yaklaşık 3 aydır tedavi uyguluyorum

siz kafayı mı yediniz?

Yeni Üye
    Kardeşim eğer troll değilsen ciddi manada obsesif hastası olabilirsin psikoloğa gitmeni tavsiye ederim. Sırf ilerde kel kalırsam kız arkadaşım beni beğenmez korkusuyla kız arkadaş edinmeye bile çalışmıyormuşsun, eğer seni gerçekten seviyorsa emin ol böyle şeyleri dert etmeyecektir karşı taraf, hem saçı olmayıp da ilişkisi olan milyon tane adam var bu kadar gözünde büyütmeye gerek yok evet önemsiz değil önemli elbet ama hayatın merkezine koyacak kadar değil saç mevzusu.

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345