6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: 19 yaşında babası erken dökülme yaşayan birisinin dramı

Yeni Üye

19 yaşında babası erken dökülme yaşayan birisinin dramı

Hikayemi geçmiş bilgi vererek anlatıyım eskiden tarak geçmeyecek sık saçım vardı işin garibi annemin saçları seyrek babamında seyrekti ki zaten 21-22 yaşlarında saçı kalmadı ama anne tarafı dayı dede falan saçlar sağlıklı 18 yaşıma kadar saçımı hiç takmadım tek hedefim derslerimdi şampuan bile dökmezdim ve çok sağlıklıydı inanın suyla yıkadığım günler cidden çok iyiydi bir parlaktır vs herneyse geçen yaz şampuanla geçtim çünkü artık saçlarımı uzattım sorun yoktu yani günde 40-50 tel dökülüyordur belki sonrasında keşke yapmasaymışım saçımı kafaya takmaya başladım Devamında stres tabii ve bunun saçımda etkisiz oluşumları oldu seborik dermatit gibi dökülmesinden korktuğum için tarak kullanmamaya başladım 4-5 günde yıkadım saçlarım yağlı yağlı kaldı böyle saçma şeyler yaptım 4-5 ay sonra ise saçlarımı kestirdim pek bir sıkıntı yoktu yine aslında ama bu arada benim 15 yaşında saçlarımın şakak altlarında ufak açılmalar vardı doktor onların normal olduğunu söylemişti bana işte sonra ketoral şampuan falan kullandım azaldı ama geçmedi şuan saçlarımı yine uzattım ama saç ayrım noktasında incelme var bariz bunu stresle ben tetikledi galiba çok üzülüyorum bu yüzden o yüzden siz dikkat edin arklar stres kontrolü çoook önemli bu arada bu 2 yıl sınava hazırlandım doğalından stresli dönemdi yani foto koyabilirisem koyacağım saçlarım tipik olarak babama benziyor dalgalı ve koyu (küçükken 7-8 yaşına kadar açıktı) ama benimki gür kardeşlerim açık renkli seyrek saçlı kardeşimin bile 10 yaşında vertex bölgesi benim gibi şakalar tüy şeklinde ne önerirsiniz arkadaşlar sizde benimde babamın döküldüğü yaşta dökülürmü 20'ye girmek üzereyim son olarak şunu ekliyim babam 18-19 yaşında bebeklerini kaybetmiş ve 1 yıl içinde babasını 1yıl sonra annesini belki bu travma sebep olmuştur çünkü amcamın sadece vertex çevresi dökük ne dersiniz dostlarım ne edeyim 4-5 ay önceleri de 3-4 gün yıkamayınca 120 tele kadar dökülüyordu şimdi 2 günde bir yıkıyorum bazen 50küsür bazen 70-80 oluyor önemli olan tabii minyatüre saç dökülmesi varmı gördüğüm kadarıyla yok dökülenler kalın ama köklerinde beyaz tortu var ve 2-3 tel birleşik dökülüyor bu korkutuyor beni kökleri zararı mı gördü öff neyse sağlıklı günler dilerim buraya kadar okuyanlarada teşekkürler

Selam dostum bende senle aynı yaştayım ve bende 2 sene hazırlandım sınava benim şakaklar açılmaya başladı öncelikli olarak günlük dökülmelere çok fazla takmaman lazım ve benim kanımca genetikte saç dökülmesi olan kişiler saç uzatınca süreç hızlanıyor.
    herneyse bu kadar off poff yazmıssın keşke bir fotograf atsaydın be güzel kardeşim saçının durumuna göre tedavin belirlenebilir .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Saçlarının fotoğraflarını paylaşırsan daha net yardımcı olabiliriz. Ketoral seboreik dermatite iyi gelmez ise clinical strenght veya yeşil vichy dercos a yönelebilirsin.
    Dökülmem tüm kafada. Şuan kafamda bir açılma yok fakat koruma için tedaviler uyguluyorum.
    Dökülmelerim 16 yaşında başladı. Şuan 22 yaşındayım.

Her gün 4/1 proscar (Başlangıç 01.08.2022)
    Her akşam Balık Yağı, D3K2
    Cyclo Progynova, Aldactone Losyon (Her Akşam 2ML, Başlangıç 25.10.2022)
    Ayrıca günlük kardiyo ve ağırlık antrenmanları yapmaktayım.

Yeni Üye
    Sağol cevabın için site nasıl kullanılır bilmiyorum mobildeyim birde oyüzden denedim fakat koyamadım foto tarif etmek gerekirse tepede saç ayrım noktasında incelme şakaklarda açılma var

Yeni Üye
    umarım doğru yaptım

Yeni Üye
    2 gün yıkamadığım hali buda sol taraftan incelme var dediğim yer bu tepedeki deri kepek sorunu yok fakat tepe bölgesinde gene seborik duruyor arada kaşıntı vs gün ışığ. Vertex 4-5 ay öncesi şakalar 15 yaşından beri böyle buda saçımın önden görünümü yeni foto yanıltmasın ama sık gözükebilir değil uzun diye öyle ki ensemdeki saç hacmi bunların 2 katı kadar saçım soldan oradan bile dikkatli bakarsanız tepedeki incelme gözüküyor eski fotolarımı bulabilsem atıcaktım 2-3 gün yıkamayayım kafamı tepesi sanki dökük gözüküyor

Bu Konudaki Etiketler