Sayfa 1/4 123 ... SonSon
35 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Tedaviye başlamak istiyorum

Tedaviye başlamak istiyorum

Arkadaşlar merhaba 24 yaşındayım aşşağı yukarı 10 yıldır saçlarım dökülüyor. Son 5 yıldırda şakaklarım artık gerilemeye başladı normalde saçlarımı uzun tutarım bu corona muhabbetine evde olduğumuz için kendi saçımı kestim tepe bölgeminde bayağı seyrekleştiğini gördüm.
    Doktora defalarca gitmiştim genetiktir şudur budur dedi tahlil bile yapmak istemedi kendi anlasmalı olduğu spreyleri önerip durdular birgün kendim kan değerlerime baktırdım ve normal çıkmıstı. Fakat bu durumu kabullenemiyorum şuan ki saç çizgim benim hosuma gidiyor sıkıntı değil sadece tepe bölgemi sıklaştırmak ve saçlarımı korumak istiyorum. Benim saç diplerimde gözle görülen pullanma vs yok fakat market sampuanları yada bitkisel şampuanları kullandıgım zaman 2-3 saat sonra kaşıntı ve aşırı kepek dökülüyor saç diplerimden, Çok arastırarak bu head & shoulders clinical strength aldım ve aşşağı yukarı 3-4 yıldır bunu kullanıyorum kafam kaşınmıyor bir şey dökülmüyor fakat bugün saçımı yıkasam yarın saç diplerime dokundugumda ellerim resmen parlıyor yağlanıyor diyebilirim 2 günde bir saçlarımı yıkıyorum. Yani kısacası bu saç dibindeki yağı çözmüş değiliz

Bu siteye önceden 4-5 yıl önce kayıtlıydım bi ara miracleyi kullandım fakat sadece şakaklarımda bos bölgede vs kullandıgım için bir sonuc alamadım sonra miracle beyden cellagance denilen bir sprey aldım fakat kötü kokması nedeni ve kafamın yağ içinde olması nedeniyle bıraktım. Daha sonra hiçbir şey kullanmadım.
    Ve şimdi tekrardan tedaviye başlamak istiyorum. Şuan elimde dermaroller var dustan sonra yapıyorum ve düzenli olarak yeşil çay içmeye basladım.
    Benim dökülmem heryerden diyebilirim ensemdende favori kısımdanda her yerden geliyor dökülme, fakat gözle görülür dökülme: tepe ve şakaklar.
    Bekar olmam nedeniyle finas propecia vs mantıklı geliyor fakat takımları komple ele almaktan vs korkuyorum.

Tavsiye ve yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

15.05.2020

https://imgyukle.com/i/r9Sgzx
    https://imgyukle.com/i/r9Sh96
    https://imgyukle.com/i/r9SBBy
    https://imgyukle.com/i/r9SmXn
    https://imgyukle.com/i/r9SGnh

SaçımınDoktoru Üyesi
    Cell losyonla güzel sonuçlae alan arkadaşlar var. Son denediğimde kokusu gayet iyiydi. Yani kötü kokmuyordu onu söyleyebilirim. 3-5 sene içinde illaki formülü de güncellemiştir Miracle. Forumda yakın zamanda paylaşım yapan bir arkadaşımız 5 ayda gayet güzel ilerleme kaydetmiş cell ile. Nicki hatırlamıyorum ama bahsettiğim konuyu kolayca bulursun. Son bir hafta içinde güncel resimlerini de paylaşmıştı. Bence sen de terksr bi denemelisin.

Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cell losyonla güzel sonuçlae alan arkadaşlar var. Son denediğimde kokusu gayet iyiydi. Yani kötü kokmuyordu onu söyleyebilirim. 3-5 sene içinde illaki formülü de güncellemiştir Miracle. Forumda yakın zamanda paylaşım yapan bir arkadaşımız 5 ayda gayet güzel ilerleme kaydetmiş cell ile. Nicki hatırlamıyorum ama bahsettiğim konuyu kolayca bulursun. Son bir hafta içinde güncel resimlerini de paylaşmıştı. Bence sen de terksr bi denemelisin.
    hocam ilk olarak miracle losyon ile baslamak istiyorum verim alamazsam ona geçerim artık koku olayı benim umrumda olmasada ortama girdiğim yerde sorun olmaya baslamıstı bırakmıstım bende.

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Miracle losyonun tepe bölgesinde daha etkili olduğunu düşünüyorum. Senin açılma önlerde bu yüzden minoxil , dutas gibi agresif yöntemler kullanmanı tavsiye ederim önleri toparladıktan sonra daha hafif tedavilere geçiş yapabilirsin. Bu arada çok saçma bir kullanıcı adın var.
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

Alıntı Violator Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Miracle losyonun tepe bölgesinde daha etkili olduğunu düşünüyorum. Senin açılma önlerde bu yüzden minoxil , dutas gibi agresif yöntemler kullanmanı tavsiye ederim önleri toparladıktan sonra daha hafif tedavilere geçiş yapabilirsin. Bu arada çok saçma bir kullanıcı adın var.
    Açılma önlerde şakaklar boş resmen ve ben hiç bu forumda şakakları saç dolduranı görmedim (hormonsal ilaçları şeker gibi yutan istisnalar hariç ) bu yüzden hayal dünyasında yaşamaya gerek yok şakaklar için.
    Minox hiç kullanmadım fakat kullananlar nedense belli bir süre sonra döngü olayında saçlarının daha kötü oldugunu ve bıraktıklarında bir şey kalmadıgını söylüyor bu yüzden acıkcası korkuyorum.Bir yanımda kullanmak istiyor bilmiyorum acıkcası.Belki son çare onu kullanırım diye düşünüyorum.
    Sizin minox tedaviniz nasıl ? Kullandıktan sonra nasıl bir gelişme oldu ? Belli süre ara verince daha kötü oluyor mu acaba.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim de minoxla alakali 2 sorum var sizin icin de faydali olacaktir
    1) etkisinin 2-5 sene sonra gittigini soyleyenler var bu dogru mu
    2) biraktiktan sonra baselinea gore cok daha kotulesiyor mu, azaltarak birakinca bunu engelleyebiliyor muyuz
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Dostum şu kesin ki, minox u bırakırsan saçlar gider. Hatta, şunu söyleyeyim, bu forumdaki, dünya genelinde saç dökülmesine iyi gelen hangi tedaviyi bırakırsan saçlar gerileyecektir. Çünkü genetik saç dökülmesinde, buna sebep olan etmenleri vücudun oluşturuyor, ve bunu sürekli yapıyor. O sebeple uygun tedaviyi bulduktan sonra bunu hayatının bir parçası haline getirmen gerekli. Bunu da bir not olarak eklemiş olayım.

Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2) biraktiktan sonra baselinea gore cok daha kotulesiyor mu, azaltarak birakinca bunu engelleyebiliyor muyuz
    ben kullanmadım fakat farklı yerlerden kullanıcı yorumlarını okudum ilk kullanımda etkisi çok iyi fakat dediğin gibi 2-5 sene aralığında deri alışıyor ve eski etkisini göstermiyor.

sen minox konusu açmıştın sakal için istediğini söylemiştin bi video vardı youtubeda bi adam sakalı yok denecek kadar varken 1 yıl düzenli kullanımda mükemmel bir sonuç almıştı ve azaltarak bıraktığını bıraktıktan sonrada çok az seyrelme oldugunu fakat sakalların durdugunu söylemişti. bende kullanıcaktım ama vazgeçtim.

ama saçta aynı sonucu verirmi orasını bilemem büyük ihtimal vermez diye düşünüyorum .

minox saça uygulanacaksa iğneleme ile uygulanrsa etkisi daha iyi olur.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sürekli kullansak etkisi uzun vadede nasıl olur deneyimleyen var mı? ayrıca ilerde başka bir tedavi ile değiştirmek istesek yavaşça bıraksak kayıp nasıl olur bunu da merak etmiyor değilim
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu videoda ki arkadaş minox'u bayağı kullanmış ve bırakmış.Bunu izle derim..
    https://www.youtube.com/watch?v=5f6v2U032qU&t=3s

Sayfa 1/4 123 ... SonSon