Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
35 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Tedaviye başlamak istiyorum

Yeni Üye
    Ekim yaptır. Vereceğin emeğe değmez. Minoxile başlarsan hayatın boyunca kullanmak zorunda kalırsın Minoxil veya türevlerini . Uzun dönemde onunda zararları olduğunu kalple ilgili sıkıntılar çıkardığı yönünde söylemler var internetten araştırabilirsin. Yapacağın harcama ve zamana değeceğini düşünmüyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Pendroz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ekim yaptır. Vereceğin emeğe değmez. Minoxile başlarsan hayatın boyunca kullanmak zorunda kalırsın Minoxil veya türevlerini . Uzun dönemde onunda zararları olduğunu kalple ilgili sıkıntılar çıkardığı yönünde söylemler var internetten araştırabilirsin. Yapacağın harcama ve zamana değeceğini düşünmüyorum.
    Minoxile veya başka tedavilere aylık 50-100 lira vermek > saç ekimi diyorsun yani öyle mi?

Saçmalama kardeşim Allah aşkına. Bir de bu adam saçının neresine ekim yaptırsın???? Şakaklara mı? 30-35 yaşına geldiğinde tepe, vertex boşalırsa ne olacak? Benim 24 yaşımda NW2 civarı bir açıklığım vardı. 30lara yaklaşana kadar da böyle devam etti. 1 senede belki NW4e düşecek kadar agresif dökülme yaşadım. Bu arkadaşın da böyle olursa ya?

Kaldı ki,arkadaş saç çizgimden memnunum aslında, gayet beğeniyorum diyor. Eee o zaman bence geriye tepe ve vertexdeki seyreklik kalıyor. Ki o da bence mesele değil. Cell, miracle losyon veya başka etkenlerle toparlar, uzun süreler de koruyabilir saçlarını. Önemli olan tedavileri denemek, uygun olanları bulmak.

Ayrıca saç çıkarma konusundaki en büyük etken bana sorarsanız, minoksidildir. En güçlü silahı sona saklamakta fayda olduğunu düşünüyorum.

Özetle, bence erken pes etmeyin, 30-35lerde gelmesi muhtemel atakta ne yapacaksınız? Ekim dediğiniz olay sanmıyorum ki, kolay bir süreç olsun. Ekim sonrasında bir hafta 10 gün mumya gibi yatmak zorunda olmak olsun, aylarca ekilen saçların çıkmasını bekleme psikolojisi olsun. Sanmıyorum ki kolay şeyler olsun. Bence 1 yıllık süreçte, 4-5 aylık 3 farklı tedavi kombinasyonu denenebilir. Birisi işe yaramazsa, diğerine geçilir. Gelişme olmaz, ve hala saç takıntı haline getiriliyorsa, o zaman düşünülsün bence ekim.

Hocam 24 yaşındayım ve dökülme devam ediyor. Öne ekip arkası döküldüğünde ne yapıcaz Ki ekim olayı 1 yılı kapsıyor sonuç almak vs ve bilidğim kadarıyla ekimden sonra finas vs kullandırtıyolar iyi bir sonuç için.Benim amacım beni yormayacak şekilde seyrek yerleri doldurmak ve saçlarımı güçlendirmek saçlarımın resmen cansızlastıgını hissediyorum elimle vs. şakaklardan ümidim yok çünkü bos yerleri doldurmak çok ciddi ağır tedaviler istiyor ve bunların coğu oral yönden finas propecia vs kullanmak istemiyorum.
    Minox Kafama yatıyor fakat şunu yaşayan var mı bilmiyorum minox kullanıp bırakınca normal dökülmeyecek olan saçı bile dökülen var mı ? bende biliyorum bu ilaçlar kullanınca saçların kaldığı fakat öyle bir kötüleyen oluyor ki sağlam saçımda gitti gibisinden konuşan cok var bu beni korkutuyor açıkcası.
    Ve kullanacağım ürünlerin benim sosyal hayatımı etkilesin istemiyorum. Yok işte kafa yağ içinde olacak vs hayatımız evde geçmiyor çünkü.

bu arkadaş minoxu uzun süredir kullanıyo fakat xpecia tablet ile birlikte kullanıyomus minox döngüye girdiği zaman bırakmış ve bıraktıktan sonra xpecia tableti günde 1 den 2 ye çıkartmış ve şuan bir sorun olmadığını söylüyo

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı covid-19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam 24 yaşındayım ve dökülme devam ediyor. Öne ekip arkası döküldüğünde ne yapıcaz Ki ekim olayı 1 yılı kapsıyor sonuç almak vs ve bilidğim kadarıyla ekimden sonra finas vs kullandırtıyolar iyi bir sonuç için.Benim amacım beni yormayacak şekilde seyrek yerleri doldurmak ve saçlarımı güçlendirmek saçlarımın resmen cansızlastıgını hissediyorum elimle vs. şakaklardan ümidim yok çünkü bos yerleri doldurmak çok ciddi ağır tedaviler istiyor ve bunların coğu oral yönden finas propecia vs kullanmak istemiyorum.
    Minox Kafama yatıyor fakat şunu yaşayan var mı bilmiyorum minox kullanıp bırakınca normal dökülmeyecek olan saçı bile dökülen var mı ? bende biliyorum bu ilaçlar kullanınca saçların kaldığı fakat öyle bir kötüleyen oluyor ki sağlam saçımda gitti gibisinden konuşan cok var bu beni korkutuyor açıkcası.
    Ve kullanacağım ürünlerin benim sosyal hayatımı etkilesin istemiyorum. Yok işte kafa yağ içinde olacak vs hayatımız evde geçmiyor çünkü.
    Kardeşim yaklaşımını beğendim. Planın mantıklı.

Minoxil e alternatif olarak, rogaine veya kirkland foam yani köpük versiyonlarını kullanabilirsin. Bunun dezabantajı türkiyeye resmi ithal eidlöediği için, muhtelif alışveriş sitelerinde satanlardan almak gerekiyor. O da biraz tuzluya geliyor. Eğer yurtdışına gidip geliyorsan, veya tanıdığa getirtme şansın varsa, kısmen daha ucuza temin edebilirsin. Ben amerikadan bir arkadaşıma 3aylık 45 dolara getirtmiştim ki bu türkiyedeki eczaneden alınacak 3aylık minoxilden ucuza denk geliyordu neredeyse o günkü kurla.

Foam versiyon saça şekil verirken de çok kullanışlı olduğu söyleniyor. Çabuk kurur, saç derisini, minoxil forte daki gibiuzun süreli kullanımlarda tahriş etmez.

İkinci olarak, genetik, erkek tipi saç dökülmen varsa, dünyadaki şu anda faydası olduğu bilinen hangi etkeni kullanırsan kullan, minoksidil de dahil. Bıraktıktan bir süre sonra saçlaın zayıflamaya, dökülmeye devam edecektir. Çünkü saçlarının dökülmesine sebep olan etkenler vücudunda devam ediyor. Saç tedavini, rutine oturtmak zorundasın. Şeker hastalarını düşün misal.

arkadaşlar tedavime Miracle losyon,konazol şampuan haftada 2,günde 1 bardak yeşil çay,dustan sonra dermaroller (haftada 3) olarak baslıyorum. Duruma göre minox eklemeyi düşünüyorum.
    miracle losyonu garnier tonik ile yaptım fakat koku olayı pek hosuma gitmedi ne katabilirim arkadaşlar ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı covid-19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar tedavime Miracle losyon,konazol şampuan haftada 2,günde 1 bardak yeşil çay,dustan sonra dermaroller (haftada 3) olarak baslıyorum. Duruma göre minox eklemeyi düşünüyorum.
    miracle losyonu garnier tonik ile yaptım fakat koku olayı pek hosuma gitmedi ne katabilirim arkadaşlar ?
    Nane yağı veya lavanta yağı gibi kokulu yağlardan 3-5 damla ekleyebilirsin. Hazırladığın losyon miktarına göre değişir tabi de, çok coşmamakta fayda var.

Yeni Üye
    kötü kokusu için eğer nane yağı koyulabiliyorsa ekleyebilirsin hem kokuyu bastırır diye düşünüyorum hem de nane yağının saç ve saç derisine baya bir yararı var birkaç araştırmada %3 nane yağının minoxidilden daha fazla saç çıkışlarının gözlemlendiğine göre açıklamalar sonuçlar var

Nane yağının minoxidillden iyi sonuç verdiğine dair verilen bilgi ve çalışmaların gerçek sonuçlarla uzaktan yakından ilgisi yoktur bunu beklemeyin kesinlikle. Şayey bu doğru olsaydı şu an bu yağdan başka bir şey kuşlanılmazdı.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Alıntı Flyout Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kötü kokusu için eğer nane yağı koyulabiliyorsa ekleyebilirsin hem kokuyu bastırır diye düşünüyorum hem de nane yağının saç ve saç derisine baya bir yararı var birkaç araştırmada %3 nane yağının minoxidilden daha fazla saç çıkışlarının gözlemlendiğine göre açıklamalar sonuçlar var
    Fareler üzerinde yapılan bir araştırma sonuçta hocam insanlardada aynı etkiyi göstereceğini söyleyemeyiz
    Şimdilik:
    Yeşil Çay - Azelaik Asit - Zix Karışımı(Hergün[Şuanlık kokudan dolayı yapmıyorum])
    Masaj(Hergün)
    (Karanfil Suyu)(Her Banyodan Sonra)
    (Ketoral Şampuan)(Haftada 2)
    (Ketoral Krem)(Hergün)

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon