Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ramazanda saç dökülmesi

Ramazanda saç dökülmesi

Arkadaşlar merhaba yaklaşık 6 ay 1.25mg finasterid kullandım dökülmem çok iyi şekilde azalmıştı yalnız ne olduysa oruç tutmaya başladım uyku düzenim alt üst oldu sabah 10-12 de uyumaya başladım şuan hiç uyuyamaz oldum dökülme ve seboreik dermatit başladı dokunsam saç dökülmeye başladı saçım 3 numara şuan ona ragmen kalın ince fark etmiyor dökülüyor saç başına gelen varsa yazarsa cok sevinirim

Benim de son zamanlar var olan dökülmeler iyice arttı.Virüsten dolayı da uyku düzenimiz bozuldu,yeme içme düzenimiz de dengesizleşti.Şu sıralar sürekli bilgisayar başındayım bu da dökülmeyi artıran etmenlerden diye düşünüyorum ama emin değilim..

Valla şuan felaket saç dökülüyor elim deyse saç dökülüyor bilmiyorum napacağımı ama saç dökülmesi bile olsa bu şekilde nüksetmezdi diye düşünüyorum çünkü 1 ay öncesinde kesinlikle böyle bi sorunum yoktu ne olduysa ramazana girince oldu çünkü ramazanda uyku bende büyük sorun haline geldi ilacı kullanma saatim değişti seboreik dermatitim yeniden çıktı saç dökülmem eskisi gibi arttı bilmiyorum şuan çok kötü dökülüyor sabredeceğim bakalım ne olacak

SaçımınDoktoru Üyesi Eyyup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gerçekten bu konuyu görünce çok şaşırdım aynı şeyler bendede var evde kapandığımızdan beridir inanılmaz dökülüyo o kadar obrasif oldum ki herseyden şüpheleniyorum ne döküyo bu saçı diye çözüm bulamadım bir türlü lütfen tavsiye verin bu konuda @miracle hocamdan da öneri bekliyoruz.
    Güncel tedavim

-cell losyon + peptid
    -Voonka (ginkgo biloba+arjinin+ginseng içerikli ) tablet
    -Doğal defne sabunu
    -haftada 1 defa sarımsaklı zeytinyağı

Valla sorma bende de aynı şey oldu dikkat ettim favorileri bile ufak çektiğimde dökülüyor aynı şey saçımın bazı bölgelerinde yaşanıyor muhtemelen güneşe çıkamadığımız için d vitamini eksikliği stres düzensizlik falan bunlar aşırı tetikliyor ben buna bağlıyorum dökülmeyi 1-2 ay gözlemlemekte fayda var

Yeni Üye
    benim stabil seyrediyor belki mevsimden kaynaklı olabilir.

Yeni Üye
    Saçın kendi senelik döngüsü vardir. Genellikle yaz ayına yakın güçlü bı dalga gelir, bir kısmı da dökülme şiddetine göre geri gelmez. yani sıkı tutunun işleyen bir tedavi varsa bu sıralar bozmazdim .

SaçımınDoktoru Üyesi Eyyup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Doku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saçın kendi senelik döngüsü vardir. Genellikle yaz ayına yakın güçlü bı dalga gelir, bir kısmı da dökülme şiddetine göre geri gelmez. yani sıkı tutunun işleyen bir tedavi varsa bu sıralar bozmazdim .
    hocam doğru etkenlerle sıkı tedavilerle son yıllarda bile döküldüğün her saçı getirbilirsin yeterki o doğru tedaviyi bul ama ne yazıkki tek etkenle olmuyo
    Güncel tedavim

-cell losyon + peptid
    -Voonka (ginkgo biloba+arjinin+ginseng içerikli ) tablet
    -Doğal defne sabunu
    -haftada 1 defa sarımsaklı zeytinyağı

SaçımınDoktoru Üyesi
    Acaba düzenli su içmemekle alakası olabilir mi

su saçlar ve deri için çok önemli ayrıca yeterli besin almadığın içinde olabilir. o yüzden oruç tutmak saç için zararlı saçlarını kaybetmek istiyorsan tutmaya devam et

Sayfa 1/2 12 SonSon