Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: şu saç toparlanır mı?

Yeni Üye

şu saç toparlanır mı?

sevgili doslar, herkese selamlar.

sizlerin çok fazla zamanını almadan hikayemi anlatmak ve fikir almak istiyorum.

32 yaşındayım. 10 senedir saçım yok neredeyse.

ilk yıllar topik kullandım. ama bir yerden sonra çok belli olmaya başladı. bunalıma girdim.
    işten istifa ettim. gidip saç ektirdim. ankarada konhair. 7 sene önce kadar

3800 greft ekecegiz dediler. 2700 civarı ektiler. yeterince kök yok dediler. ona da çok inanmıyorum ama neyse.

2 sene evden çalıştım. insan içine çıkmadım. saçlar istediğim gibi olmadı bi türlü
    prp yaptırdım. yine işe yaramadı.

5e bölünüp içilen bir ilaç vardı. procar sanırım. onu kullandım bir süre. ama ters etki yaptı, bıraktım.

minoxidil kullandım bir süre düzenli. o ara aslında işe de yaradı gibi. ya da bana öyle geldi bilmiyorum.

5 sene kadar önce bu siteyle tanıştım. epey okudum araştırdım ama çok fazla bir şey yapabildim diyemem.

cellagance isimli bir karışımı duydum buradan. sağ olsun Miracle hocadan temin ettim.
    çok umutluydum. ama yine düzenli kullanamadım. bi şekilde o macerada bitti.

evlenirken topik kullandım yine düğünde. ama gündelik hayatta her gün kullanılamıyor tabii.

sonra bu konu iyice canımı sıkmaya başlayınca tekrardan, minoxidil e başladım. 4 aydır da düzenli devam ediyorum.

ama ne kadar ilerleme oldu daha ne kadar olur anlamıyorum.
    sizin değerli fikirlerini almak için bu başlı açtım.

4 ay öncesinin ve bugünün fotoğraflarını ekliyorum. korona sebebiyle şimdi saçım biraz daha uzun tabii.
    bu şekilde devam edersem sonuç alabilme şansım var mı?

yoksa artık gerçekten istemesem de olay proteze doğru gidiyor. şaka maka inanılmaz kafaya takıyorum bu olayı.
    hiç insan içine çıkasım gelmiyor bazen.

not:
    - babamın saçıda aynı bu şekilde dökük. ama benden çok. epey dolu. anneminde saçı döküldü. ama minoxidil kullandı ve 2 ayda süper sonuç aldı

- saç alınan bölgeler boşluklu olduğundan 3 numaraya vurup, saçı öyle kullanamıyorum

- arkada yeterince kök kalmadığı için yeni saç ekimi yaptırmak gibi bir ihtimal de yok
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi IMG_5423.jpg‎   IMG_5422.jpg‎   IMG_0797.jpg‎  

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı foster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgili doslar, herkese selamlar.

sizlerin çok fazla zamanını almadan hikayemi anlatmak ve fikir almak istiyorum.

32 yaşındayım. 10 senedir saçım yok neredeyse.

ilk yıllar topik kullandım. ama bir yerden sonra çok belli olmaya başladı. bunalıma girdim.
    işten istifa ettim. gidip saç ektirdim. ankarada konhair. 7 sene önce kadar

3800 greft ekecegiz dediler. 2700 civarı ektiler. yeterince kök yok dediler. ona da çok inanmıyorum ama neyse.

2 sene evden çalıştım. insan içine çıkmadım. saçlar istediğim gibi olmadı bi türlü
    prp yaptırdım. yine işe yaramadı.

5e bölünüp içilen bir ilaç vardı. procar sanırım. onu kullandım bir süre. ama ters etki yaptı, bıraktım.

minoxidil kullandım bir süre düzenli. o ara aslında işe de yaradı gibi. ya da bana öyle geldi bilmiyorum.

5 sene kadar önce bu siteyle tanıştım. epey okudum araştırdım ama çok fazla bir şey yapabildim diyemem.

cellagance isimli bir karışımı duydum buradan. sağ olsun Miracle hocadan temin ettim.
    çok umutluydum. ama yine düzenli kullanamadım. bi şekilde o macerada bitti.

evlenirken topik kullandım yine düğünde. ama gündelik hayatta her gün kullanılamıyor tabii.

sonra bu konu iyice canımı sıkmaya başlayınca tekrardan, minoxidil e başladım. 4 aydır da düzenli devam ediyorum.

ama ne kadar ilerleme oldu daha ne kadar olur anlamıyorum.
    sizin değerli fikirlerini almak için bu başlı açtım.

4 ay öncesinin ve bugünün fotoğraflarını ekliyorum. korona sebebiyle şimdi saçım biraz daha uzun tabii.
    bu şekilde devam edersem sonuç alabilme şansım var mı?

yoksa artık gerçekten istemesem de olay proteze doğru gidiyor. şaka maka inanılmaz kafaya takıyorum bu olayı.
    hiç insan içine çıkasım gelmiyor bazen.

not:
    - babamın saçıda aynı bu şekilde dökük. ama benden çok. epey dolu. anneminde saçı döküldü. ama minoxidil kullandı ve 2 ayda süper sonuç aldı

- saç alınan bölgeler boşluklu olduğundan 3 numaraya vurup, saçı öyle kullanamıyorum

- arkada yeterince kök kalmadığı için yeni saç ekimi yaptırmak gibi bir ihtimal de yok
    Kardeşim selamlar,

Yaklaşık 2 yıldır bu forumda tavsiye edilen çoğu etkeni vs uzun uzun denedim fakat ben de istediğim gelişmeyi göremeyince çareyi finasterid ( proscar ı 5e bölerek içiyorum) kullanmaya başladım. Henüz 1 ay oldu etki görür müyüm bilmiyorum. Seninkinden biraz daha iyi durumda olsam da, bizim duruma yakın kişiler için antiandrojen dışında pek bir yol gözükmüyor diye düşünüyorım. O da, senin dediğin gibi yanetkiler açısındam bir kumar olabiliyor.

Oral antiandrojen kullanmayacaksan, minoxil in etkinliğini arttırabilmek için naçizane birkaç tavsiyem olacak. Kendim de uyguluyorum fakat ne kadar etki görürüm bilmiyorum.

Minox, in içine avodart kapsülleri sıkarak topikal olarak antiandrojen özellik katabilirsin. Yanetki durumu olmayabilir belki. Örneğin haftalık kullanımına yetecek kadar minox ı ayrı bir küçük şişeye alırsın. İçine de 2-3 adet avodart kapsül sıkarsın. (Aylık kullanıma vurunca 10-12 kapsüle deml gelir) eğer bir iki hafta bu şekilde kullanır, yanetki görmezsen, dozajı yavaş yavaş biraz daha arttırabilirsin.

İkinci önerim olarak, miracle losyon da eklenebilir tedaviyr. Bunda da aynı şekilde bir dozaj ile başlayıp yavaş yavaş dozaj artırımına gidebilirsin.

Üçüncü olarak, dermaroller veya dermastamp ile iğneleme yapman da çok mühim bence. Haftada iki üç sefer ile başlayıp, duruma göre uygulama sıklığını biraz sıklaştırıp veya haftada 1 e kadar düşürebilirsin.

Oral besin desteği olarak, medobiocomplex-e, ve yanına belki bir de biotin takviyesi düşünülebilir.

Ama en önemllisi düzenli 5-6 ay kullanmadan bir başarıya ulaşamazsın. Belki de en en en önemli husus budur.

SaçımınDoktoru Üyesi karaayaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaşadığın duruma benzer şeyleri bende yaşadım oturup ağladığım zamanlar bile oldu öz güvenimi kaybettim ama benim saçım senden daha iyi durumda 8 yıldır çok şey denedim yaş 33 ekim yaptırmadım belki 40 a doğru yaptırırım ki çok şeyi sende denemişsin bilemiyorum bu saatten sonra yapacağınız minoxil kullanmanız oda pek işe yaramayacak he diyelim yaradı fazla uzun sürmeyecek protez saç aslında senin için en mantıklısı tabi bütçen ne alemde bilmiyorum ya jilete vurcaksın kafayı öyle bi tarz yapacaksın kendine yada protez bellimi olur belki ilerde bu illetin çözümü bulunur kurtuluruz pozitif ol her zaman sağlıklı olmak daha önemli bu hayatta tabi bunlar benim nacizane fikrim diğer tecrübeli arkadaşlarında fikirleri önemli.

benim de de saç ve yaş durumum benzer.

finasteride veya dutasteride +iğneleme + minoxil ile mucizevi sonuçlar alanlar var. ama bu kalıcı olmuyor çoğu zaman. etki kayboluyor ya da yan etki nedeniyle bırakanlar oluyor ki çok fazla fayda etmememe ihtimali de var. ileriye seviyede fin yerine dut kullanıyor çoğu kişi. saç dökülmesi olup cinsiyet değiştirip testo-dht'yi sıfırlayıp her türlü kadınlık hormonunu yükleyenler bile kayda değer saç çıkaramayabiliyor. ileri dereceden tatmin edici bir geri dönüş çok zor. ben kabulledim bunu. geç kaldık yani . erken önlem şarttı..

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı karaayaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaşadığın duruma benzer şeyleri bende yaşadım oturup ağladığım zamanlar bile oldu öz güvenimi kaybettim ama benim saçım senden daha iyi durumda 8 yıldır çok şey denedim yaş 33 ekim yaptırmadım belki 40 a doğru yaptırırım ki çok şeyi sende denemişsin bilemiyorum bu saatten sonra yapacağınız minoxil kullanmanız oda pek işe yaramayacak he diyelim yaradı fazla uzun sürmeyecek protez saç aslında senin için en mantıklısı tabi bütçen ne alemde bilmiyorum ya jilete vurcaksın kafayı öyle bi tarz yapacaksın kendine yada protez bellimi olur belki ilerde bu illetin çözümü bulunur kurtuluruz pozitif ol her zaman sağlıklı olmak daha önemli bu hayatta tabi bunlar benim nacizane fikrim diğer tecrübeli arkadaşlarında fikirleri önemli.
    Saç ekimi yaptırıp, çok tavsiye edeni gördüm, hiç tavsiye etmeyeni gördüm, fakat protez kullanıp, önereni hiç görmedim. Dışarıdan çok mantıklı geliyor, görsellere bakınca, inanılmaz. İnsan 10 dk.da 18 yaşındaki saçlarına kavuşuyor. Fakat kullananların yorumlarından olayın hiç öyle olmadığı anlaşılıyor.

Bu forumda da birkaç yerde rastlamıştım kullanmış olan arkadaşların yorumlarına, başka forumlarda onlarca konu bulunabilir.

Ben bu arkadaşımıza, eğer ekim şansı da kalmamışsa ve eğer gerçekten kafasına takıyorsa, başlangıçta, sert bir tedavi, tabi cinsel ve psikolojik yanetkilerini, hele ki, kalıcı olabileceğini de hesaba katarak denemesini tavsiye edebilirim. (Öncesinde kapsamlı kan tahlilleri yaptırarak, uzmanlara danışarak tabii) Bu durum eşiyle olan ilişkisini etkileyebilecek sonuçlar doğurabileceği için, iki değil, beş sefer düşünülmeli. Sizi ne kadarlık bir saç tatmin eder, onu da değerlendirmeye katmak gerek. Hiç olmayacak birşeye de amin denmemeli. Ve maalesef oral ilaç kullanımı da her zaman işe yaramayabiliyor.

Fakat örneğin şu linkte derlenmiş olan sonuçlara bir göz atılmalı, bir süre toparlanmaya çalışılabilir umudu veriyor bana buradaki sonuçlar. Tabi bunlara yakın sonuçlar alınabiilr mi, orası tamamen kısmet.
    https://www.hairlosstalk.com/interac...ummary.121072/

Eğer ki sorun, kötü görüntü, güzel gözükmemek gibi görsel bir takıntı ise, haftalık olarak makineyle 0 veya jiletle traş edecek bir tarz geliştirmesi tavsiye edilebilir. Belki donör bölgenin seyrekliği göz batmaz. Vücut proporsiyonunu bilemiyorum fakat, düzenli ağırlık çalışması ve beslenmeyle 6 ay 1 senede düzgün bir fizik inşa ederek bu tarz desteklenebilir. Hepsinden önce sporu, stres atmak için birebir görürüm.

Her ne kadar burada sayfalarca, yazıp çizsek de, aslında erişilmek istenen, insan kendisiyle barışması olmalı. Tabi maalesef çok az insan bunu başarabiliyor. Maalesef ben de başarabilen bir grupta değilim

Çok dağınık yazıyorum biliyorum fakat,zler 50'li yaşlara gelmeden, bizim seviyelerdeki adamlar için belirli bir seviyenin üzerinde sonuçlar sağlayabilecek tedaviler çıkabileceğini sanmıyorum. Bu forumda 2014-15'lerde 2019-20'lerde çıkmış olacak tedaviyelerle olayların çözüleceği inancı, beklentisi varmış. Şimdi bakınca, o zamanki tedavilerden hala ses seda yok. Bunu kabullenmek gerek bence. Özetle hayat devam ediyor arkadaşım, tanrı sağlık sıhhat versin, saç olayları bir noktada gerçekten çok önemsiz bir ayrıntı.

Donör bölgenizin pek iyi olmadığı belli,Buğra'nın da dediği gibi yerinizde olsam vücut geliştirmeye çok daha önceden başlardım ama hala geç kalmış sayılmazsınız saçınızı 0'a vurup kendi tarzınızı yaratabilirsiniz kafa yapınız kötü değil.kelliğe çare malesef en az bi 15 20 belki 50 yıl içinde daha bulunamayacak belkide hiç bulunamayacak gerçekten çok zor tedavisi,sizin de hem babanızda hem annenizde kellik varmış yani belliymiş kellik yaşayacağınız kendinizi kabul edip tarzınızı yaratmanız lazım bence kel olupta yanları ve enseyi kesmeyen insanlardan direk 0'a vuranlardan yakışmasa bile daha kötü duruyor bi deneyin derim.bu arada donörünüz kötü de olsa üst bölgeyi kapatabilecek bi ekim yapılabilir bence arkadaşımın babası 3 ekimde norwood 3 seviyesine geldi size benzer dökülmesi ve donör bölgesi vardı.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam bir de hali hazırda ekim geçirmişsiniz. Ekim sonrası saçlar çıktığı zamana ait bir fotonuz var mıdır? Paylaşabilirseniz bir bakalım ne durumdaymışsınız. Nihayetinde aktarılan kökler yeni yerlerinde duruyor. Neden tekrar çıkmasınlar ki.

Size yazarken aklıma gelmedi fakat forumda yakın tarihli olarak tedavisini güncelleyen bir arkadaşımız var. Minoxil ve vitaminlerle çok çok iyi gelişme göstermiş durumda. Böyle olur mı bilmiyorum ama konuyu inceleyip, bir de bu arkadaşımızın yorumunu almak istersiniz belki.

https://www.sacimindoktoru.com/showt...5608#post85608

Yeni Üye
    Yaşım 38 aynı durumdayım zaman geçtikçe alısırım sandım ama daha fazla takmaya başladım.

Yeni Üye
    Herkese çok teşekkürler değerli yorumlarınızın hepsini okudum. Yarın bilgisayara geçince cevap yazacağım. Hatta eski ekim fotoğrafları da vardı sanırım. Onları da atarım

Yeni Üye
    Hepinize çok teşekkür ederim yorumları okudum. Yarın bilgisayarın başına oturunca eski fotoğrafları ve düşüncelerimi ekleyeceğim.

Sayfa 1/2 12 SonSon