6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Yardımınıza ihtiyacım var :(

Yeni Üye

Yardımınıza ihtiyacım var :(

Merhaba,

Kendimi bildim bileli ama son senelerde daha da hızlanan saç dökülme sorunu yaşıyorum. Tahmin ediyorsunuzdur; yapmadığım şey, içmediğim vitamin, sürmediğim yağ kalmadı bugüne kadar. Saçlarıma bebekler gibi hassas davranıyorum. Saçımı tararken bile nasıl hassas davrandığımı görseniz.. Kuaföre gitmeye bile artık çekiyorum, saçlarımın ne kadar döküldüğünü duymak benim için o kadar zor ki.. O kadar üzülüyorum ki. Kadınlar için ne kadar önemli saçlarımız, anlayabiliyorsunuzdur, gerçekten o kadar üzülüyor ki bir kadın saçları dökülünce.. Bunca senedir denemediğim hiçbir şey kalmadı, gitmediğim doktor, etmediğim dua, göz yaşlarım artık kurudu. Artık strese bile girmiyorum. Yapacak bir şeyim kalmadı çünkü.. Beslenme şeklim de tamamen sağlıklı hale getirdim. Sağlıksız hiçbir şey neredeyse tüketmiyorum. Fonksiyonel tıp doktorlarını takip ediyorum. Eskiden ne güzel perçemlerim vardı ama artık perçem kestirmekten bile korkuyorum çünkü ön bölgem açılmaya başladı, artık fibersiz çıkamıyorum dışarı. Rüyalarımda bile tutam tutam saçlarım dökülüyor, rüyalarımda bile üzülüyorum.

Fonksiyonel uzmanı çok iyi bir doktora gittiğimde d3 ve demir vitaminlerimin çok düşük olduğunu söyledi. Biliyorsunuz birçok doktora göre d3 ve demir normalken, fonksiyonel tıp doktorları bu aralıkları da düşük bulur ve optimal düzeye getirmeye çalışır. Aldığım takviyelerle (d3 vs) hayatımda ilk kez birkaç ay boyunca saçlarım hiç dökülmedi. Geçen kış dönemiydi hatta. Banyodan çıktıktan sonra saçlarımı kurutmak artık keyifli hale geldi çünkü sadece bir iki adet dökülüyordu, saç tellerim de kalınlaşmaya abaşladı. Yani O KADAR MUTLUYDUM Kİ! Yatıp kalkıp şükrediyordum, doktoruma teşekkür mesajları atıyordum ama en önemlisi: "bir şey için emek verdiğinde o şeyin karşılığını eninde sonunda aldığına dair inancım" oluşmuştu. Ancak o dönem aynı zamanda eski doktorumdan kalma diane 35 kullanıyordum. Artık sağlıklı bir bedene, sağlıklı kan değerlerine sahip olduğum, insülin direncimin de kalmadığını gördükten sonra diane 35'i bıraktım.

Bıraktıktan bir iki ay sonra saç dökülmem tekrar başladı..

Takviyelerim aynı, değerlerim aynı, hatta biraz daha iyi olabilir ama ne oldu da dianne 34 bitirdikten sonra tekrar başladı anlamyıorum ( Doktorum bu hormonu vermek istemiyor çünkü kadınlarda göğüs kanseri, rahim kanseri gibi çok büyük riskler içerdiğini söylüyor. ama giden saçlarım, giden psikolojim, özgüvenim..

Şunca senedir bir tek bu siteye girip yazmamıştım. Fonksiyonel tıp doktorları beni sağlığım konusunda çok iyi yerlere getirdi, ancak saçlarım konusunda belki de kendi doktorum olmam gerekiyor.. Yapmadığım şey kalmadı ama bir de size danışmak istedim..

En son yaptırdığım hormon değerlerim bu şekilde, lütfen fikirlerinizi benimle paylaşır mısınız? Allah biliyor ya, bunu can-ı gönülden söylüyorum, çözüme ulaştığım, sağlıklı saçlara kavuştuğum an ne adaklarım var.. Ne çok adağım var.. Olmasını beklemeden hep yapmaya çalışıyorum ama yine de olunca neler yapabileceğimi aynı sorunu yaşayan bir arkadaşınız olarak tahmin edersiniz diye anlatıyorum, içimi paylaşmak istiyorum, bir tek siz anlarsınız çünkü

Estradiol (E2), II Jenerasyon : 26.28
    Luteinizan Hormon (LH): 3.51
    Folikül Stimülan hormon (FSH): 5.71
    Prolaktin: 17.77
    Total testesteron: 30.11
    Androstenedion: 4.99
    Dehidroeiandrosteron sülfat (dhea-s): 341.9
    serbest testesteron: 3.9
    CA 15-3: 12.85

Yardımcı olan arkadaşlarım, fikir veren arkadaşlarım, şimdiden çok teşekkür ederim.

Yeni Üye
    Kimse yok mu?

Yeni Üye
    Topical tedavi deneyebilirsiniz ru cell seti gibi.

Yeni Üye
    Alıntı mertojk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Topical tedavi deneyebilirsiniz ru cell seti gibi.
    Dönüşünüz için teşekkür ederim. Dediğiniz sete baktım ama bulamadım. Başka bir ismi var mıydı acaba?

Bir de az çok değerlerimi değerlendirebilecek bir arkadaş yok mudur?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kardeşim eskiden bir site vardı bu sorunla yıllarca uğraşan kadınlar vardı arkadaslarımızdı pek memnun değillerdi piyasadaki tedavilerden.mezoterapi pahalı ama kadınlarda daha çok işe yaradığı söyleniyor tabi basarı için usta ellerde uygulanmalı