5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Trikotillomami(Saç koparma hastalığı)

Yeni Üye

Trikotillomami(Saç koparma hastalığı)

Merhabalar ben 22 yaşındayım yaklaşık 4 5 yıldır bu rahatsızlığa sahiptim sonunda yendiğimi düşünüyorum fakat tepemdeki açık alan hala kapanmadı önceden kapanırdı tekrar seyrelirdi fakat şimdi çok seyrek kaldı. Genetik dökülmem biraz var kenarlarım açıldı ama üstteki seyrekliğim Genetikten değil nasıl çıkartabilirim o saçları? 2 haftadır badem yağı ve dermaroller yapıyorum pek bir şey göremedim, şampuan kullanmamaya başladım siirt bıttım sabunu kullanıyorum o da çok kepek yapıyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler.

https://imgyukle.com/i/rj20Fy

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Neheng Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar ben 22 yaşındayım yaklaşık 4 5 yıldır bu rahatsızlığa sahiptim sonunda yendiğimi düşünüyorum fakat tepemdeki açık alan hala kapanmadı önceden kapanırdı tekrar seyrelirdi fakat şimdi çok seyrek kaldı. Genetik dökülmem biraz var kenarlarım açıldı ama üstteki seyrekliğim Genetikten değil nasıl çıkartabilirim o saçları? 2 haftadır badem yağı ve dermaroller yapıyorum pek bir şey göremedim, şampuan kullanmamaya başladım siirt bıttım sabunu kullanıyorum o da çok kepek yapıyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler.

https://imgyukle.com/i/rj20Fy
    2 haftada birşeyler çıkarabilsek, burada hepimiz sırma saçlı olurduk.

Dermatoloğa göründünüz mü?

Yeni Üye
    Hayır görünmedim. İki haftada mucize beklemiyorum zaten en azından küçük sarı tüyler görsem bile yeterdi sanırım işe yaramıyor ondan dedim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Neheng Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır görünmedim. İki haftada mucize beklemiyorum zaten en azından küçük sarı tüyler görsem bile yeterdi sanırım işe yaramıyor ondan dedim.
    Sarı tüy de görememen normal. Erkek tipi dökülme olmadığını düşünüyorsan, dermatoloğa görünmeniz en sağlıklısı.

Yeni Üye
    dermatoloğa görünemiyorum malesef durumlardan dolayı bi de ilçede yaşıyorum burda yok.saçlarımı 3e vurduğum için uzamadan bi tedavi yöntemi arıyorum kendime.mavi su , minoxil ,procapil türü şeyler işe yarar mı veya evde zeytinyağı çörek otu yağı badem yağı sarımsak bıttım sabunu var bunlarla mı bir şeyler yapmalıym