Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kafada çıkan sivilcelere karşı ne yapabilirim.

Banned

Kafada çıkan sivilcelere karşı ne yapabilirim.

İyi akşamlar hayırlı ramazanlar arkadaşlar. 22 yaşındayım ve şu sıralar iyice azıtan sivilcelerle uğraşıyorum. Konazal kullanıyorum sadece elimde o var diye ama başka ne yapabilirim doktora çıkamıyorum bu karantina günlerinde? Saçlarımıda döküyor bu meret yeşil çay içmeye başladım faydalıdır umarım sirke falan sürüyorum neler yapabileceğimi şaşırdım açıkçası psikolojimi bozdu bu olay.

Yeni Üye
    merhaba,

aynı sorun bende de vardı. Sürekli sivilceler çıkardı başımda. ne zaman Omega3 ve D Vitamini kullanmaya başladım sivilceler ortadan kayboldu. Bu şekilde vitamin takviyesi alabilirsiniz.
    * Minoxil (sabah akşam 5 er fıs)
    * Q10 Koenzim ( her gün bir kapsül )
    * Dermaroller ( 0.50mm iki günde bir )
    * D Vitamini ( her gün )
    * Omega 3 ( her sabah 1 tane )
    * Biotin ( her gün 10.000 mcg )

Alıntı taner43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar hayırlı ramazanlar arkadaşlar. 22 yaşındayım ve şu sıralar iyice azıtan sivilcelerle uğraşıyorum. Konazal kullanıyorum sadece elimde o var diye ama başka ne yapabilirim doktora çıkamıyorum bu karantina günlerinde? Saçlarımıda döküyor bu meret yeşil çay içmeye başladım faydalıdır umarım sirke falan sürüyorum neler yapabileceğimi şaşırdım açıkçası psikolojimi bozdu bu olay.
    Kafamın her yerinde sivilce yok ama ketoral ve bebek şampuanı kullanıyorum şampuan olarak başka bir şey kullandığım yok duştan sonra haftada 1 dermaroller kullanıyorum kullandıktan sonra ki gün sol veya sağ şakakta saçların dökülen kısmında 1 tane kırmızı sivilce çıkıyor her zaman.Ketoralden sonra deride kızarıklık oluyor üzerinden 12 saat geçtiği zaman bepanthol egzema kremi sürüyorum iyi geliyor.Sürmediğim zamanlarda da kendiliğinden geçiyor 1 güne kalmadan.

Banned
    Alıntı mckare Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba,

aynı sorun bende de vardı. Sürekli sivilceler çıkardı başımda. ne zaman Omega3 ve D Vitamini kullanmaya başladım sivilceler ortadan kayboldu. Bu şekilde vitamin takviyesi alabilirsiniz.
    Hocam dediğin şey çok mantıklı d vitamini hap olarak atmamı tavsiye etmedi doktor ne zaman dışarıda olsam 30 dk günlük d vitamini ihtiyacımı karşılıyor ve 1500 lükte balık hapı attığım zaman cidden bir ferahlık oluyor.

Banned
    Bebe şampuanına bende başladım hocam hangisini kullanıyorsunuz kurutuyor mu? Birde ketoral tarzı şamp kullanmak istemiyorum artık saç tellerini ip incecik yapıyor çok araştırdım malesef kullanmak istemiyorum artık. Krem olarakta fucidin kullanıyorum.

Yeni Üye
    d vitamini damla olarak kullanıyorum ben. geçen hafta D vitaminini ve omega 3 ü üç dört gün kullanmadım sivilce çıktı yine. Çok enteresan ama bence iki vitaminde cilt için inanılmaz faydalı
    * Minoxil (sabah akşam 5 er fıs)
    * Q10 Koenzim ( her gün bir kapsül )
    * Dermaroller ( 0.50mm iki günde bir )
    * D Vitamini ( her gün )
    * Omega 3 ( her sabah 1 tane )
    * Biotin ( her gün 10.000 mcg )

bebek şampuanlarını tavsiye etmem.Çünkü temizleyici özellikleri bebekler için yeterli oluyor ama yetişkin bireyler için yeterlii değil bence.Kullanacaksanız kimyasalı az bitkisel dediğimiz ph 5.5 olan bir şampuan kullanın..

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bu sorun zaten saç dökülmesinin ana sorunlarından biridir. Scalp altındaki inflamasyon sorununu çözdüğümüzde saç dökülmesini büyük ölçüde çözmüş olacağız. Forumda hazırlanan losyonlar kullanıldığı müddetce geçici çözüm sunuyor. Özellikle seti bu konuda iyi diye biliyorum.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ketorali vur geç usta
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tetradox/monodox türevlerinden birini reçete etti doktor bana. inanılmaz birşey 15 günde tüm sivilceleri kesti.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Bu Konudaki Etiketler