9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Minoxil Kullanımı

Yeni Üye

Minoxil Kullanımı

Arkadaşlar minoksile başlayalı 1.5 hafta oldu ilk başlarda sabah ve akşam 5 er fıs kullanıyordum son zamanlarda sadece akşam 5 fıs yatarken sıkıyorum ve sabaha kadar kalıyor saçımda Günlük 1 doz yeterli mi sizce yoksa 2 ye döneyim mi?
    Diğer bir sorum ise kafamda çok kalıyor bazen 1.5-2 gün kalıyor yıkamıyorum bi sorun teşkil eder mi yıkamalı mıyım ? Saygılar..

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Burak18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar minoksile başlayalı 1.5 hafta oldu ilk başlarda sabah ve akşam 5 er fıs kullanıyordum son zamanlarda sadece akşam 5 fıs yatarken sıkıyorum ve sabaha kadar kalıyor saçımda Günlük 1 doz yeterli mi sizce yoksa 2 ye döneyim mi?
    Diğer bir sorum ise kafamda çok kalıyor bazen 1.5-2 gün kalıyor yıkamıyorum bi sorun teşkil eder mi yıkamalı mıyım ? Saygılar..
    Minox için üretici firmalar hep, günde iki kez kullanımını tavsiye ederler. Yarım kullanmanız etksini azaltacaktır.

Bence ilk başlangıç zamanları ve bırakılmak istendiğinde günde tek veya daha seyrek kullanımlar denenmelidir. Eğer ana tedavi olarak minox kullanıyorsan, ve tam verimi almak istiyorsan, sabah-akşam kullanmalısın.

Yeni Üye
    Evet dostum sadece ana tedavi olarak minoksil kullanıyorum başka bişey kullanmıyorum önerilere açığım .

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    minoxil öncesi dermaroller kullan, farkı zamanla göreceksin.
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

Yeni Üye
    Minoksil ilk 1 hafta dökülmeyi bıçak gibi durdurdu şimdi ise dökülme fazlalaştı sizce normal mi dostlarım 1 hafta sonra başlar mı şok dökülme ?

Üye Sanberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Alıntı Violator Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    minoxil öncesi dermaroller kullan, farkı zamanla göreceksin.
    kullanalımda hocam kalpte sıkıntı yapmasın ?

Ben sadece akşamları 10 fıs olarak sıkıyorum saç bilimleri profesörünün önerisi, bu şekildede etki edebiliyormuş 7 ay oldu kalple ilgili sıkıntı yaşamadım herhangi bir kaşıntım olmuyor şu an askerdeyim dermaroller ve azelaik asit eklicem tedavime sende deneyebilirsin belki

Yeni Üye
    7 ayda güzel bi etkisi oldu mu hocam şakaklar felan yada tepe bölgesi kapandı mı o şekilde kullanınca ?

Dökülme olarak azaldı zaten agresif dökülmem yok şakaklar dediğim gibi geriledi özellikle sol ama tepeler falan duruyor yani açıkçası mükemmel diyemicem ama kötü de değil zaten minoxil olanı korur demişti doktor o da bi yere kadar dediğim gibi belki kullanmasam çok kötü olcaktı sadece daha güzel sonuçlar için daha ekstra tedaviler daha ince işler lazım şu anda onu yapamıyorum ama ben genel olarak memnunum.