Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
22 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: 19 Yaşında Şakaklarda Açılma Ve Seyrelme :(

SaçımınDoktoru Üyesi
    Selam,

Saçların o kddar da kötü durumda değil. Bence yeterli disiplinle saçlarını uzun süreler, bir sorun yaşamadan koruyabileceğini düşünüyorum. Öncelikli hedef, sana uygun olan tedaviyi bulman. Bunun için de farklı etkenleri deneyerek, saç dokülme durumunu gözlemlemen gerekli. Birkaç hafta arayla, aynı açı ışık koşullarında fotoğraflar stoklayarak, eski fotolar ile güncelleri karşılaştırarak o anki tedavinin başarısını gözlemleyebilrisin.

Başlangıç için, eğer maddi olarak da karşılayabileceksen, seti, cell, ru, kafein gibi etkenlerden birini deneyerek başlaman. Mümkünse ikisini kombinleyebilirsen daha iyi olabilir. Forumda bu etkenlerin detaylı incelendiği konular mevcut. Forumdaşların hikayelerini falan göz at. Örneğin cell ile 3-4 aylık süreçte epeyce toparlayan arkadaşlar var. Misal cell + seti komibini ile başlayabilirsin. Tedavinde dermaroller, ve haftada iki ketoral veya konazol benzeri şampuan kullanımını ekleyebilirsin ayrıca.

Forumu altını üstüne getir, hazır kimse evden çıkamıyorken, iyi fırsat.

Buğra'nın dediği gibi forumda arama yaparak bulabilirsin uygun bi tedavi şahsen ben tedavi uygulamıyorum çünkü saçlarımı korumaya çalışırken hem maddi hem manevi kel olmaktan daha kötü bi durum diye düşünüyorum ve beklemeyi seçtim,uygun tedaviler var oral ilaçlara bu yaşta sakın bulaşma zaten durumun aşırı kötü değil belkide uzun yıllar böyle kalacaksın bilemezsin.

Saçının kötü durumda olup olmadığı hakkında bir yorum yapamam çünkü yaşın 19. Genelde erkeklerin saç çizgileri aynen sendeki gibi geriliyor, kiminin de çok uzun yıllar boyunca öyle kalıyor. Kiminin de belli bir yaştan sonra dökülüyor. Genetikte ne varsa, kaderin o.

Vücut geliştirmenin saçına hiçbir zararı olmaz, endişe etme. Ben de 5 senedir vücut geliştirme yaparım, saçımın yanları hafif açıldı ama açıkçası bu durumun vücut geliştirme ile değil yaşım ile ilgili olduğuna eminim. Şakaktaki hafif açılmalar dışında saçım sık ve gür. Senin de durumun böyleyse endişe etme. Mastürbasyon ve seks vesaire saç dökseydi şu an keldim. Vücut geliştirmenin, cinsel aktivitelerin saç dökmediği anlaşılması üzerinden çok sular aktı. Ha pimpirikliyim, takılmadan duramıyorum diyorsan biz grupta 5-10 kişi Zix kullanıyoruz koruma maksatlı, hem basit hem ucuz hem etkili. Tavsiye ederim...

Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam,

Saçların o kddar da kötü durumda değil. Bence yeterli disiplinle saçlarını uzun süreler, bir sorun yaşamadan koruyabileceğini düşünüyorum. Öncelikli hedef, sana uygun olan tedaviyi bulman. Bunun için de farklı etkenleri deneyerek, saç dokülme durumunu gözlemlemen gerekli. Birkaç hafta arayla, aynı açı ışık koşullarında fotoğraflar stoklayarak, eski fotolar ile güncelleri karşılaştırarak o anki tedavinin başarısını gözlemleyebilrisin.

Başlangıç için, eğer maddi olarak da karşılayabileceksen, seti, cell, ru, kafein gibi etkenlerden birini deneyerek başlaman. Mümkünse ikisini kombinleyebilirsen daha iyi olabilir. Forumda bu etkenlerin detaylı incelendiği konular mevcut. Forumdaşların hikayelerini falan göz at. Örneğin cell ile 3-4 aylık süreçte epeyce toparlayan arkadaşlar var. Misal cell + seti komibini ile başlayabilirsin. Tedavinde dermaroller, ve haftada iki ketoral veya konazol benzeri şampuan kullanımını ekleyebilirsin ayrıca.

Forumu altını üstüne getir, hazır kimse evden çıkamıyorken, iyi fırsat.
    Merhabalar moral verdiğin için çok teşekkür ederim forumu biraz araştırdım şuan öğrenci olduğum için kafein seti + cell alacak durumum yok. ben şuan forumda okudugum doğal yöntemlerle şansımı denemek istiyorum eğer sonuç alamazsam dediğin gibi bunlarda biri yada 2 sini kullanabilirim . kafein yan etkisiz oldugunu okudugumdan beri zaten bi yatkınlıgım baslamıstı . hayırlısı olur inşallah.

Merhabalar ben yolumu önce doğal yöntemlerle şansımı denemek verim alamazsam seti + cell yada kafein vs. losyonları forumda derin bir araştırma sonucu alarak tedavime devam etme kararı aldım.

forumu dolaşıyorken bi karışım buldum ;
    %20 Hint yağı
    %20 Emu yağı
    %55 Jojoba yağı
    %5 Nane yağı

Bunları kendim alıp 1ml ve 5ml lik damlalıklarla hazırlayacağım.

bunun üzerine bephanten ve evingen amuplleri ile karıştırıp haftada 2 defa dermaroller üstüne sürmeyi düşünüyorum. ve marka işinide hallettim forum sağolsun.

1) Bunlar arasından daha etkili olabilecek yağlar varsa tavsiye verirmisiniz ?

2) Lavanta yağı eklemeyi düşünüyorum fakat forumda nane yağı ve lavantanın uçucu oldugunu okudum o yüzden sadece nane dursunmu yoksa lavanta eklesem bi artısı olurmu ?

3)Haftada 2 gün karanfil suyu uyguluyorum ve hergün bir avuç kabak çekirdeği yemeye başladım ramazandan sonra yeşil çayada başlayacağım. bunlar dışında doğal şekilde oral yada topikal önerebileceğiniz başka takviye önerebilirmisiniz ?

Şimdiden teşekkürler.

Alıntı anil1098 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saçının kötü durumda olup olmadığı hakkında bir yorum yapamam çünkü yaşın 19. Genelde erkeklerin saç çizgileri aynen sendeki gibi geriliyor, kiminin de çok uzun yıllar boyunca öyle kalıyor. Kiminin de belli bir yaştan sonra dökülüyor. Genetikte ne varsa, kaderin o.

Vücut geliştirmenin saçına hiçbir zararı olmaz, endişe etme. Ben de 5 senedir vücut geliştirme yaparım, saçımın yanları hafif açıldı ama açıkçası bu durumun vücut geliştirme ile değil yaşım ile ilgili olduğuna eminim. Şakaktaki hafif açılmalar dışında saçım sık ve gür. Senin de durumun böyleyse endişe etme. Mastürbasyon ve seks vesaire saç dökseydi şu an keldim. Vücut geliştirmenin, cinsel aktivitelerin saç dökmediği anlaşılması üzerinden çok sular aktı. Ha pimpirikliyim, takılmadan duramıyorum diyorsan biz grupta 5-10 kişi Zix kullanıyoruz koruma maksatlı, hem basit hem ucuz hem etkili. Tavsiye ederim...
    Merhabalar yorumun için teşekkürler .

Zixi biraz araştırdım yanetkisiz ve doğal oldugunu okudum aklımada yattı fakat sen zixi ne zamandır kullanıyosun ve etkisini gördünmü ?

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dökülme tipimiz oldukça benzer, ben 1.5 yıldır finas kullanıyorum. Konuma bakabilirsin, kesinlikle dökülmeyi erteliyor. Saç çıkışı konusunda o kadar iyi değil

Alıntı dev97 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dökülme tipimiz oldukça benzer, ben 1.5 yıldır finas kullanıyorum. Konuma bakabilirsin, kesinlikle dökülmeyi erteliyor. Saç çıkışı konusunda o kadar iyi değil
    hocam teşekkürler ben oral olarak ne finas nede dutas kullanmak taraftarıyım şimdilik sadece kabak çekirdeği yiyorum . topikal olarak bi tedavi belirledim kafamda seti yada cell olacak gibi . yanındada zix kullanırım yüksek ihtimal
    Şimdilik:
    Yeşil Çay - Azelaik Asit - Zix Karışımı(Hergün[Şuanlık kokudan dolayı yapmıyorum])
    Masaj(Hergün)
    (Karanfil Suyu)(Her Banyodan Sonra)
    (Ketoral Şampuan)(Haftada 2)
    (Ketoral Krem)(Hergün)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sedir ağacı esans yağ , biberiye ve saffran yağı var ama safrandaki asıl içerik gla bulunursa o bunları birşeyde çözüp suyla karıştırmak lazım ben polysorbat ile suyla karışıtırp günlük kullanmayı düşünüyorum azelaikli zix ile bilrikte öğlenleri denyeceğim sabah akşam zix yapıyorum zaten

sacımcık hocam mesaj kutunuzu boşaltırmısınız
    Şimdilik:
    Yeşil Çay - Azelaik Asit - Zix Karışımı(Hergün[Şuanlık kokudan dolayı yapmıyorum])
    Masaj(Hergün)
    (Karanfil Suyu)(Her Banyodan Sonra)
    (Ketoral Şampuan)(Haftada 2)
    (Ketoral Krem)(Hergün)

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon