Sayfa 1/3 123 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 19 Yaşında Şakaklarda Açılma Ve Seyrelme :(

19 Yaşında Şakaklarda Açılma Ve Seyrelme :(

Merhabalar 19 yaşındayım ve son 2-3 senedir saçlarım dökülüyor ama size öncelikle şuanki tedavimi ve aklıma takılan bir kaç soruyu sormak istiyorum şimdiden teşekkürler.

benim 2 sene önce hızlı kilo kaybından dolayı (hiç bişey yemiyodum ) şakalar biraz açılmıştı fakat geçen sene hem uzun hem bakımsızlıktan dolayı daha çok döküldü ve üstte seyrelmeler başladı ve malum virüsten dolayı hayatımda ilk defa saçımı kazıdım kazımadan önce ilk 3 e vurmuştum orda saçlarımı kaybedeceğim korkusu başladı çünkü ışık altında saçlarım yok gibi duruyodu ondan sonra 0a vurmaya karar verdim bu sene içindede uyguladığım ve devam ettiğim bir tedavim var düzenli yaptıgımda evet dökülmeyi baya azaltıyor fakat yinede istediğim verimi alamıyordum tedavim şöyle :

Badem Yağı - Susam yağı - zeytinyağı - yılan yağı - kayısı yağı - bephanten - evingen ampülü bir kaba karıştırıp kafama 1mm dermarollerdan sonra sürüyodum

fakat tanımadığım bir aktardan ve ucuza aldığım için içimde şüphe vardı ve hiçbir işe yaramadı. sarımsak suyunu uygulayayım dedim çok koku yaptı şimdi ilk olarak sizlere birkaç soru sormak istiyorum.

1.Yağlar bitmek üzere saç için en verimli yağlar ve iyi bir marka önerebilirmisiniz ?

2.saçlarım uzunken dermastamp almayı düşünüyorum sizce gereklimi?

3.saçlarımı öncelikle doğal yöntemlerle korumak istiyorum (kabak çekirdeği - yeşilçay - yağlar vs.) eğer işe yaramazsa miracle yada minoxa başlayabilirim alta fotografımı atacağım saçımın durumuna göre bana tavsiyede bulunabilirmisiniz ?

4. şakaklarımda sarı tüyler var onlar saç olurmu ?

5.3 ay önce doktora gidip kan tahlili yaptırdığımda hiçbirşeyimin olmadığını söylemişti bunu yazmadan öncede gidicektim fakat virüsten sonraya erteledim ama şunu sormak istiyorum eğer bir vitamin eksiğim çıkmazsa ekstradan dışarıdan aldığım vitaminler saçım için olumlu bir etki verirmi ?

6.vücut geliştirmeyle uğraşıyorum hormon konusunda çok yeterli bilgiye sahip olmasamda testesteron hormonunun kas gelişimi için önemli bir faktör olduğunu biliyorum fakat fazla testesteron saç dökülmesine yol açıyo eğer ben doğal yöntemler dışında losyon tarzı tedaviler uygulasam bu benim vücut geliştirme konusunda negatif bi etki yaparmı ? (DHT baskılayan ilaçlardan dolayı )

7.nofaba başladım bir araştırmaya göre 7 gün fab yapmayınca testesteron %147.5 artıyomus bu nofap olayı ve saç dökülmesi arasındaki bağlantı hakkındaki görüşlerinizi yazabilirmisiniz ?

NOT: sülalemde sadece dayım kel babam vs hiçbir sıkıntısı yok benimde saç tipimin dayıma çektiğini düşünüyorum babamın saçları sert ve şekil almıyo benimkiler ise dayımın gençliğindeki gibi yumuşak ve şekil alabiliyo büyük ihtimal genetik olduğunu düşünüyorum fakat korumak istiyorum.

Evet biraz uzun oldu kusura bakmayın okuyan herkese çok teşekkür ediyorum ve yeniden teşekkürler

Fotoğraflar:
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi IMG_20200424_184558.jpg‎   IMG_20200427_095741.jpg‎   IMG_20200418_033844.jpg‎   IMG_20200418_164155.jpg‎   IMG_20200423_025944.jpg‎  

SaçımınDoktoru Üyesi
    Selam

2. Dermastamp i yzun veya kısa rutininde bulunması, eğer saçlarında seyrelme varsa iyi olur. Fotolar flu, net odaklamamış. Fakat şakaklardaki hafif gerileme dışında pek bir sorunun yok bence.

Gözlem yap, geri gidip gitmediğini gözle, yeter.

3. Ben yağ mağ işlerine pek inanmıyorum. Eğer saçların dökülecekse, bunlar kafanda tutamaz o saçları. Kabak çekirdeği, yeşilçay gibi gıdalar bir nebze etkili olabilir. Fakat onlar bile gidecek saçı kafada tutamaz. Kullan tabi ama çok da güvenme.

4. Benim de şakaklarımda tüyler var, 1,5 yıldır kalınlaşıp saç formuna yaklaşmadılar. Tabi herkesin durumu farklı ama, ancak agresif tedavilerin onlara etki edebileceğini düşünüyorum.

5. Vitaminlerin fazlası vücuttan atılıyor zaten. Eksikliği saç dökülmesi yapabilir deniyor fakat fazlasının olumlu bir etkisi olduğunu duymdım okumadım.

6. Müsabık sporcu değilsen, çok da hissedilir bir fark olacağını sanmıyorum. Topikal etkenlerden kasıt antiandrojenik bir losyon ise, bunun baskılayacağı dht nin fiziksel işlevleri dolayısıyla bir kayıp olabilir. Ama bu da bence dozajı ile alaklı olabilir. Tabi bir de kişiden kişiye yanetkiler dğişebilir. İkinci olarak ise bu dediğimle çelişecek bir şey daha biliyorum. Örneğin Finasterid yasaklı maddelerden birisidir sporcular için. Baskılanan dht ye karşılık testo artışına sebep olduğu için. Bunun arasındaki ilişkisini detaylı bilen bir arkadaş açıklayabilirse daha güzel olur.

7. Mastürbasyon işe saç dökülmesi arasında direkt bir bağlantı olmadığı söyleniyor uzmanlar tarafından. Saça olumlu veya olumsuz bir etkisi olmayacaktr sanırım.

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saçını kısaltman dökülmeyi azaltmıyor sadece dökülen saçları görmen zorlaştığından daha az döküldüğünü sanıyorsun.

Yağların dökülmeye bir etkisi olduğunu düşünmüyorum ki zaten engelledi diyen de görmedim ancak görünümünü güzelleştirir daha parlak görünmesini vs. sağlar gibi.

Kabak çekirdeğiymiş, üzümün çekirdeğiymiş ıvır zıvır hikaye. Tecrübeyle sabit tek başına hiçbir etkisi yok. Yeşil çay sağlık için iyi hoş ama saça etkisi devenin üstündeki bir pire kadardır belki.
    işe yarar bir etken kullanırsan saç olabilir.

Vitamine bağlı dökülmeler çok çok nadirdir. Vitamin eksikliğin yoksa ekstradan vitamin almanın sana hiçbir faydası yok.

Oral yolla bir şey almazsan vücut geliştirme konusunda bir olumsuzluk olacağını sanmıyorum. Losyon türü şeylerin kullanımı etki etmez forumda vücut geliştirme ile uğraşıp losyon kullananlar var öyle bir şey yazdıklarını hiç görmedim.

Nofap'ın mantıklı hiçbir yanı olduğunu düşünmüyorum. Ne ruhsal, ne fiziksel, ne de saç konusunda bir etkisini görmedim ( evet 2 yıl önce denedim )

Benim de babamda, dedemde, amcamda vs. sorun yok ama dayılarım kel.

Öncelikle zamanınızı ayırıpta bana yardımcı oldugunuz için minnettarım.

Şimdi daha net ve odaklanmış fotoğraflarımı bırakacağım . yeniden teşekkürler
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi IMG_20200428_194802.jpg‎   IMG_20200428_194839.jpg‎  

Not: Attığım fotodaki fotoğraflar parlak bi ışığın dibindeyken çekildi normalde bu kadar kötü duracağını düşünmüyorum fakat insan fotoya bakınca korkmuyor değil.

İlk olarak benim aldığım aktardanmıdır yoksa yağların genelinin bi işe yaramamasındanmıdır bilmiyorum fakat ben dermarroller + yağları uyguladığımda bi nebzede azalma oldu ama bu azalmanın dermarollerdan oldugunu düşünüyorum.

miracle abimiz nane yağıyla ilgili bir deney paylaşmıştı ( fareler üzerinde ) insanlar üzerinde etkisini bilmem fakat minoxilden daha iyi sonuç verdiği ortaya çıktı onun için yağlardan bir beklentim var . sitede okudugum bazı yazılarda benim kullanmadıgım bazı yağların daha etkili olacağını gördüm fakat marka ve tam olarak hepsini bilmediğim için sizlerden yardım istedim

evet topikal tedavinin spora çok bi etkisi olacağını bende zannetmiyordum ama kafama takılan bazı şeyleri anladım teşekkü ederim.

bide aklıma takılan bişey var 2 hafta önce sarımsak dermaroller + sarımsak suyu uygulamıştım hem kötü kokuyodu hemde kabuklanma yaptı ama kabuklanma geçtikten sonra sol şakağımda 2-3 tane saç çıktığını gözlemledim sizce soğan-sarımsak suyu ile bir tedaviden sonuç alırmıyım ?

bu arada şakaklar için miracle losyon kullansam olurmu ?

dostum öncelikle yaşımız aynı ve saç çizgimiz benzer,
    1- yağların üstte arkadaşların da dediği gibi güzel görünüm dışında bi katkısı olmaz
    3- bunlarda gerçekten boş işler denedim araştırdım yok sonuçsuz
    4- şakakların artık eskisi gibi oral ilaçlar kullansan bile olmaz şuanki hali zaten kötü değil bence kafaya takma
    6- bende vücut geliştirme yapıyorum ve durumun oral ilaç kullanarak DHT baskılayacak seviyede değil Norwood 2'sin dostum,ha diyelim saçlarını korumak için ilaç kullanmaya başladın DHT'yi engellersen kesinlikle ama kesinlikle güç kaybedersin çok araştırdım bu konuyu ve finasteride kullanan 30 yaşlarında bi tanıdığım 120 kilo bench basacak seviyedeyken adam finasteride'den sonra 100 kilo benchte zorlanmaya başladı ilacı hala kullanıyo saçlarında dökülme çok az 1 2 yıldır aynı ama kesinlikle etkiler bence.
    7- Nofap'ın gerçekten hiçbir mantıklı yanı olduğunu düşünmüyorum yaklaşık 15 20 gün denedim ve bu süreçte açıkcası ruhsal anlamda daha kötüydüm ve saç konusunda etkisini bende göremedim..

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vücut geliştirmede en önemli hormon testosteron diye biliyorum.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi raprap1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    illa yağlar denicem diyorsan hc complex al içinde bir sürü bitkinin yağı var + dermaroller kullan
    TEDAVİM

Üzüm Çekirdeği Ekstresi (Procyanidin)
    Darı Tohumu,
    L,Arjinin
    Gingseng

Dermaroller (1mm) haftada 2
    Minoxil Gün aşırı (Aksamları) sadece şakaklar

Biotin hergun 2.500mg

Alıntı skins13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum öncelikle yaşımız aynı ve saç çizgimiz benzer,
    1- yağların üstte arkadaşların da dediği gibi güzel görünüm dışında bi katkısı olmaz
    3- bunlarda gerçekten boş işler denedim araştırdım yok sonuçsuz
    4- şakakların artık eskisi gibi oral ilaçlar kullansan bile olmaz şuanki hali zaten kötü değil bence kafaya takma
    6- bende vücut geliştirme yapıyorum ve durumun oral ilaç kullanarak DHT baskılayacak seviyede değil Norwood 2'sin dostum,ha diyelim saçlarını korumak için ilaç kullanmaya başladın DHT'yi engellersen kesinlikle ama kesinlikle güç kaybedersin çok araştırdım bu konuyu ve finasteride kullanan 30 yaşlarında bi tanıdığım 120 kilo bench basacak seviyedeyken adam finasteride'den sonra 100 kilo benchte zorlanmaya başladı ilacı hala kullanıyo saçlarında dökülme çok az 1 2 yıldır aynı ama kesinlikle etkiler bence.
    7- Nofap'ın gerçekten hiçbir mantıklı yanı olduğunu düşünmüyorum yaklaşık 15 20 gün denedim ve bu süreçte açıkcası ruhsal anlamda daha kötüydüm ve saç konusunda etkisini bende göremedim..
    öncelikle teşekkür ederim peki şuan spora yada vücüduma en az yan etki alacak biçimde yada yan etki olmaksızın nasıl koruabilirim bir öneride bulunabilirmisin ? çünkü tepeler hafiften seyrelmiş eğer doğal yöntemler bi işe yaramazsa gidecek bari şuan saçlar elimizdeyken koruyalım

Alıntı raprap1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    illa yağlar denicem diyorsan hc complex al içinde bir sürü bitkinin yağı var + dermaroller kullan
    ya şöyle diyim illa yağdan ziyade önce doğal yollarla korumak istiyorum sarımsak - dermaroller - yağlar - kabak çekirdeği vs. eğer baktın olmuyor o zaman daha derin araştırma yapıp kendime uygun tedavi bulmayı düşünüyorum .

Sayfa 1/3 123 SonSon