Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Genetik saç dökülmesine önerileriniz

Yeni Üye

Genetik saç dökülmesine önerileriniz

Arkadaşlar siteye yeni üye oldum.Üye olmadan önce yaklaşık 2-3 gün baya göz gezdirdim.Daha önce bir çok siteyi gözlemledim ama en bilinçli kişilerin olduğu site olarak burayı gördüm diyebilirim.Aynı zamanda menfaatsiz fikir alış verişinde bulunmak çok güzel bir olay.Bana gelecek olursak yaklaşık 4-5 yıldır ben de bu saç dökülme durumuyla mücadele ediyorum.Ciddi anlamda çok can sıkıcı bir durum bunu sizler de gayet iyi biliyorsunuz.Ne kadar takmayacağım takmayacağım sözlerini kendimize söylesek de insan takıyor be kardeşim.Benim son 4-5 yılda hafif tepe kısımda ve belirgin bir şekilde şakak kısmında açılma oldu.Zamanında gittiğim dermatolog genetik dökülme dedi.Sonra bu dht belasını araştırdım falan filan.Bundan 3 yıl önce minoxile başladım 6 ay kullandım saç tellerimi kalınlaştırdı ancak saç çıkımına yönelik herhangi bir etkisi olmadı.Bu yüzden bıraktım.Belli bir süre herhangi bir tedavi uygulamadım.Son 6 aydır kiminin övdüğü kiminin yerlere vurduğu mavi losyonu kullanıyorum.Tabi bu ürünün piyasada farklı isimlerle bin bir çeşiti var.Ben çok güvendiğim doktor bir tanıdığımın kullanması ve memnun kalmasıyla başladım.Yoksa ben de mesafeliydim bu tarz ürünlere.Genel olarak tedavi metodum: Losyon+Solgar 5000 mg biotin+Ligone Multivitamin+Redoxon (c,d,çinko) +Sebamed şamp. + Masaj şeklinde. Bunun yanında yeni araştırıp öğrendiğim dht baskılayıcı kabak çekirdeği yağı , Keten tohumu yağını hem oral yoldan hem de saça uygulama şeklinde kullanmayı düşünüyorum.Aynı zamanda Brokoli de iyi bir baskılayıcıymış.Onu da öğünlere ekleyeceğim.Gelelim bu 6 aylık kullanım sonucuna bende ciddi anlamda etki etti diyebilirim.Saç dökülmem gayet normale döndü tepe kısmım daha sıklaştı ve en çok istediğim şakak kısmında öne doğru saç çıkıması oldu.Yani şimdilik memnunum bu gidişattan .Sitede genel olarak uygulanan belli başlı yöntemler var ama terimsel ifadeler içerdiği için kafa karışıklığı yarattı bende benim bu durumuma daha iyi fayda edebileceğini düşündüğünüz yöntemler varsa çok memnun olurum.Çok konuştum Herkese mutlu günler.

yan etkiler oldumu mesela gögüslerin yaglandı mı cinsel etkiler oldu mu

Yeni Üye
    mavi serum kötü etki yaptı mı cinsel olarak ?

SaçımınDoktoru Üyesi karaayaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim mavi serum nedir nasıl bir şey?

Yeni Üye
    Blue serum veya mavi serum adı altında satılan ürünler oranı belli olmayan seviyelerde minoksidil ve finasterid vb. İçerir, bunları almak yerine forumdaki losyonları yapın.

Yeni Üye
    Hayır göğüste herhangi bir yağlanma olmadı .Kesinlikle cinsel anlamda bir etkisini de görmedim.Mavi serumun ne olduğuna gelirsek son 2-3 yıldır piyasaya çıkmış bir ürün.Tabi piyasa dediğim onaylı bir ürün değil.Bu ürünün benzerlerinden birçok kişi çıkardı ancak hepsi etkili değilmiş diye duydum.Hatta internet sitelerinde uraw diye geçen de mavi losyonun türevi.Tabi ben onu kullanmıyorum.Losyonun mavi bir rengi var.Renginden ötürü bu isim verilmiş.En merak edilen konu içeriği tabiki de.Her patent sahibi gibi tabiki de bu adamlar da içeriğini söylemiyorlar.Sorduğumda içinde belirli vitaminler var demişlerdi.Yalnız büyük ihtimalle bir alkol çeşiti de kullanmışlar çünkü kokusu geliyor.Aslında biraz minoxili anımsatıyor kokusu.Durum bu arkadaşlar.Bu arada yanlış anlaşılmasın ben ürünün reklamını falan yapmıyorum.Hatta bilmediğiniz şeyi tabi ki de kullanmayın derim.Ben denemek isteyip kullandım.

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kry44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır göğüste herhangi bir yağlanma olmadı .Kesinlikle cinsel anlamda bir etkisini de görmedim.Mavi serumun ne olduğuna gelirsek son 2-3 yıldır piyasaya çıkmış bir ürün.Tabi piyasa dediğim onaylı bir ürün değil.Bu ürünün benzerlerinden birçok kişi çıkardı ancak hepsi etkili değilmiş diye duydum.Hatta internet sitelerinde uraw diye geçen de mavi losyonun türevi.Tabi ben onu kullanmıyorum.Losyonun mavi bir rengi var.Renginden ötürü bu isim verilmiş.En merak edilen konu içeriği tabiki de.Her patent sahibi gibi tabiki de bu adamlar da içeriğini söylemiyorlar.Sorduğumda içinde belirli vitaminler var demişlerdi.Yalnız büyük ihtimalle bir alkol çeşiti de kullanmışlar çünkü kokusu geliyor.Aslında biraz minoxili anımsatıyor kokusu.Durum bu arkadaşlar.Bu arada yanlış anlaşılmasın ben ürünün reklamını falan yapmıyorum.Hatta bilmediğiniz şeyi tabi ki de kullanmayın derim.Ben denemek isteyip kullandım.
    Dostum onaysız dediğin ürünü eczaneler satmaya başladı.
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Violator Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum onaysız dediğin ürünü eczaneler satmaya başladı.
    Ürünü eczanenin satıp satmadığından ziyade, sağlık bakanlığından onaylı mı, ona bakmak gerek bence. Bu ürün belki de gıda, tarım hayvancılık bakalnlığı izinli olabilir. İkisinin prosedürleri çok farklı diye biliyorum ki, burada esas kıstas sağlık bakanlığı temelli olmalıdır bence.

Ayrıca eczacılar da, majistral formül olarak hazırlıyor olabilirler. Bir diğer olasılık bu da olabilir.

Yeni Üye
    Bitkisel falan değil geçen biri içeriğini kontrol edilmiş doğm kontrol hapı finasterid minoxil procapil falan var..boşuna bi ton para vermeyn bence

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ürünü eczanenin satıp satmadığından ziyade, sağlık bakanlığından onaylı mı, ona bakmak gerek bence. Bu ürün belki de gıda, tarım hayvancılık bakalnlığı izinli olabilir. İkisinin prosedürleri çok farklı diye biliyorum ki, burada esas kıstas sağlık bakanlığı temelli olmalıdır bence.

Ayrıca eczacılar da, majistral formül olarak hazırlıyor olabilirler. Bir diğer olasılık bu da olabilir.
    Sağık bakanlığı onayı olmayan ürünün eczanede satılması mümkün mü??
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

Sayfa 1/2 12 SonSon