Arkadaşlar siteye yeni üye oldum.Üye olmadan önce yaklaşık 2-3 gün baya göz gezdirdim.Daha önce bir çok siteyi gözlemledim ama en bilinçli kişilerin olduğu site olarak burayı gördüm diyebilirim.Aynı zamanda menfaatsiz fikir alış verişinde bulunmak çok güzel bir olay.Bana gelecek olursak yaklaşık 4-5 yıldır ben de bu saç dökülme durumuyla mücadele ediyorum.Ciddi anlamda çok can sıkıcı bir durum bunu sizler de gayet iyi biliyorsunuz.Ne kadar takmayacağım takmayacağım sözlerini kendimize söylesek de insan takıyor be kardeşim.Benim son 4-5 yılda hafif tepe kısımda ve belirgin bir şekilde şakak kısmında açılma oldu.Zamanında gittiğim dermatolog genetik dökülme dedi.Sonra bu dht belasını araştırdım falan filan.Bundan 3 yıl önce minoxile başladım 6 ay kullandım saç tellerimi kalınlaştırdı ancak saç çıkımına yönelik herhangi bir etkisi olmadı.Bu yüzden bıraktım.Belli bir süre herhangi bir tedavi uygulamadım.Son 6 aydır kiminin övdüğü kiminin yerlere vurduğu mavi losyonu kullanıyorum.Tabi bu ürünün piyasada farklı isimlerle bin bir çeşiti var.Ben çok güvendiğim doktor bir tanıdığımın kullanması ve memnun kalmasıyla başladım.Yoksa ben de mesafeliydim bu tarz ürünlere.Genel olarak tedavi metodum: Losyon+Solgar 5000 mg biotin+Ligone Multivitamin+Redoxon (c,d,çinko) +Sebamed şamp. + Masaj şeklinde. Bunun yanında yeni araştırıp öğrendiğim dht baskılayıcı kabak çekirdeği yağı , Keten tohumu yağını hem oral yoldan hem de saça uygulama şeklinde kullanmayı düşünüyorum.Aynı zamanda Brokoli de iyi bir baskılayıcıymış.Onu da öğünlere ekleyeceğim.Gelelim bu 6 aylık kullanım sonucuna bende ciddi anlamda etki etti diyebilirim.Saç dökülmem gayet normale döndü tepe kısmım daha sıklaştı ve en çok istediğim şakak kısmında öne doğru saç çıkıması oldu.Yani şimdilik memnunum bu gidişattan .Sitede genel olarak uygulanan belli başlı yöntemler var ama terimsel ifadeler içerdiği için kafa karışıklığı yarattı bende benim bu durumuma daha iyi fayda edebileceğini düşündüğünüz yöntemler varsa çok memnun olurum.Çok konuştum Herkese mutlu günler.