9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Keterol ? Dermastamp ? Mevsimsel ?

SaçımınDoktoru Üyesi Eyyup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Keterol ? Dermastamp ? Mevsimsel ?

Arkadaşlar herkesi iyi günler uzun süredir formda konu açmadım bilen bilir bu formun eski üyelerindenim. Tedavime ilk defa keterol ve dermastamp ekledim ve uzun süredir yakaladığım saç dökülmemde başarımı kaybettim diyebirim sizce bu tedaviler ne kadar sağlıklı saç sağlığı için? tedavileri ayrı ayrı kullansam dahi ikisindede dökülme miktarı artıyo ve bu görüntüye alışık değilim önerileriniz nelerdir Ayrıca bu dönemde dökülme miktarı artış olan varmı mevsimsel bir geçiş mi sizce ?
    Güncel tedavim

-cell losyon + peptid
    -Voonka (ginkgo biloba+arjinin+ginseng içerikli ) tablet
    -Doğal defne sabunu
    -haftada 1 defa sarımsaklı zeytinyağı

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ana tedavinizi de belirtmeniz mümkün müdür acaba? imzanız güncel midir

ketoral-azalderm ve voltaren üçlüsünü ben de çok merak ediyorum açıkçası
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

İmzamdaki etkenler günceldir hocam cell dozaj artırılmış şekilde Keterol ve dermastamp hakkında görüşler nelerdir merak ediyorum
    Güncel tedavim

-cell losyon + peptid
    -Doğal defne sabunu

Yeni Üye
    Hocam minoxil kullanıyordum ve sonuçta in çok memnunken yorumlar üzerine dermaroller başladım ve birden çok agresif bir dökülmem başladı. Acaba dermaroller mı sebep dedim bıraktım fakat dökülmem durmadı. Herhalde minoxil döngü dönemindeyim deyip derma ve minoxile ısrarla devam ettim. 1 ay boyunca saçım döküldü ve çok fazla kaybım oldu. Çok şükür şuan dökülmem kesildi neredeyse sıfır denilebilir ve saç yoğunluğum tekrar artmaya başladı. Ama şunu anlayamadım, benim saçım döngü döneminde olduğum için mi döküldü yoksa derma ilk kullanıma başladığında zayıf saç köklerine zarar verip sonrasında faha güçlü mü çıkardı..? Burası muamma işte.

Yeni Üye
    Şu aralar benimde aşırı dökülmeye başladı tam toplamaya başlamıştım dermastap etkili ketoralı sadece şakaklaramı büyün kafayamı uyguluyorsunuz

Alıntı Drake Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu aralar benimde aşırı dökülmeye başladı tam toplamaya başlamıştım dermastamp etkili ketoral sadece şakaklaramı büyün kafayamı uyguluyorsunuz
    Şakak bölgesine uygulamasam bile ertesi gün dökülme oluyo sanki ve nedense ne zaman şans tanısam hiç fayda göremedim dermastamp uygulama şekli nasıl haftada kaç kez yapıyorsunuz hocam ? bu aralar dökülme çoğu kiside artmış gibi sebepi mevsimselmi yoksa yaşanan süreçde ki stress kaygımı bilemedim
    Güncel tedavim

-cell losyon + peptid
    -Doğal defne sabunu

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ketoral ve dermastamp saç döken etkenler değil bende kullanıyorum bunları aksine faydası olur bence plesabo olarak bunlara sebebiyet vermişsin

Yeni Üye
    hocam ben 1 yılı aşkın süredir minoxil kullanıyorum dermastampi de bu forumda keşfettim minoxil ile dermastampi bir arada kullanıyorum önce dermastamp ardından hemen minoxil sürüyorum 3 günde bir ben bunu ne zaman uygulasam kafamdan saç çıkarabiliyorum ne zaman dermastampi bıraksam çıkan saçlarım hızala dökülüyor işin özü ben bu dermastampten çok güzel verim alıyorum
    dermastampe uzun bir süre ara vermiştim 29 martta tekrar başladım
    https://hizliresim.com/oqU4FN
    https://hizliresim.com/WxwDvT

SaçımınDoktoru Üyesi
    Aynı durum bende de oldu. dermaroller kullandıktan sonra saçlar dökülme sürecine girdi ve şuan eskisinden daha seyrek durumda.

Tesadüfen mi oldu, saçların döküleceği vardı da dermaroller kullanımına mı denk geldi bilmiyorum ama saçlar kesinlikle eskisi gibi değil ve uzun süredir bu şekilde devam ediyor.

İşin ironik tarafı ara sıra bıraksam da dermaroller kullanmadan edemiyorum, çünkü saç derimi rahatlatıyor, masaj gibi oluyor